Úvod  ›  Seznam štítků  ›   ›   ›   › 

Inspirace: z čeho vytvořit provizorní linku v kuchyni

  

Bez kuchyně se funguje obtížně. Po dobu rekonstrukce se ale musíte smířit se ztíženými podmínkami. Jak si vytvořit dočasnou kuchyňskou linku?

Jak zvládnout rekonstrukci kuchyně

Základní zásadou je: Nechte si pouze věci nutné „k přežití“. Sváteční servis po babičce momentálně s největší pravděpodobností potřebovat nezbytně nebudete. To, co potřebujete vy i případní řemeslníci, je ale dostatek prostoru. Pokud můžete, vše nepotřebné odneste mimo dům, například do garáže.

Budete potřebovat základní kousky nádobí, jako jsou talíře, příbory a hrnečky. Kdykoli to ale bude možné, nahraďte je papírovými talíři a plastovými kelímky. Není to sice příliš ekologické, ale ušetří vám to komplikované mytí nádobí.

Naplánujte si, co budete jíst a všechny zásoby si připravte „k ruce“. Vyřešit pak musíte úložný prostor na tyto potraviny. Využít jako dočasné úložiště lze v podstatě jakýkoli nábytek, vhodné jsou stupňovité stojany na rostliny, dětské stolky a další prvky, které si přenesete z jiných místností.

S jistou nadsázkou bychom mohli říci, že rekonstrukce se neptá jak, ale jestli. Internetoví uživatelé jsou tak v rámci boje za zachování alespoň části funkčního rodinného zázemí značně kreativní. Například coby náhradu spíže pro uskladnění potravin jsou schopni použít dokonce i klavír. Nemáte žádnou podobnou vhodnou možnost? Pořiďte si alespoň dřevěné stupátko a využijte prostor na ledničce.

Všechny práce, které je nutné v kuchyni provádět, přesuňte na kuchyňský stůl. Stejnou službu nicméně udělá prakticky jakýkoli jiný nábytek, který je dostatečně stabilní a disponuje příslušnou volnou plochou.

Jak zařídit plnohodnotnou kuchyni

Víte, že budete muset v improvizované kuchyni vydržet o něco déle, než vám například okolnosti umožní se odstěhovat do nového působiště? Téměř plnohodnotná kuchyně se dá zařídit i s málem.

Běžné kuchyňské skříňky nahradíte nejjednodušeji policemi v dostatečném počtu, poslouží vám ale v podstatě i jakékoli jiné skříňky, k nimž se budete schopni dostat. Dál je nutný už prakticky pouze stolek jako pracovní plocha. Nábytek lze pořídit i po bazarech, na omezenou dobu službu určitě udělá a estetiku zřejmě také nebudete chtít v plné míře řešit.

A pokud budete mít trochu štěstí a trpělivosti, prakticky zvládnete sehnat vše dokonce i za odvoz. Podívejte se na specializované portály zaměřené na tento typ služeb, případně se porozhlédněte na sociálních sítích.

Jakmile máte nábytek pohromadě, k plnohodnotnému provozu chybí jen málo. Ze základních spotřebičů prakticky nejdůležitější v kuchyni je určitě vařič (elektrický či plynový) společně s lednicí. A nezapomeňte na umyvadlo, mytí nádobí se samozřejmě určitě nevyhnete.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články