Úvod  ›  Seznam štítků  ›   › 

Jak připojit myčku na vodu?

  

Myčka na nádobí

Většina z nás alespoň občas doma vaří. Pak nastává otázka co s použitým kuchyňským nádobí. To můžeme umýt ručně v dřezu nebo pohodlně v myčce. Tu ocení především početnější rodiny. Kuchyňské myčky šetří nejen náš čas, ale také spotřebují méně vody než při klasickém pomývání. Můžeme je rozdělit na tři základní skupiny - volně stojící, vestavné a stolní.

Zapojení vody

Aby nám kuchyňská myčka dobře fungovala, musíme ji správně zapojit. Celkovou instalaci lze rozdělit na zapojení vody, odtoku a připojení k zdroji elektrického napětí. K přísunu vody budeme potřebovat dvě hadice. Jedna bude na studenou (do 25 stupňů) a druhá na teplou (do 65 stupňů). Nejdříve si však ověřme, zda se hadice dají použít na námi zakoupený typ. Pokud chceme kuchyňskou myčku připojit k přírodnímu zdroji nebo ústřednímu zdroji teplé vody, vždy zkontrolujme, zda se teplotní hodnoty vejdou do rozmezí určených pro hadice. Není možná její instalace k otevřeným teplovodním zařízením či průtokovým ohřívačům. Musíme rovněž zjistit tlak vody. Pro běžné kuchyňské myčky to je v rozmezí od 30 kPa po 1 MPa. Pokud tomu tak není, je nutné zabudovat tlakový redukční ventil. Hadice by měla být i ideálním případě nepoužitá. Pokud tomu tak není, pečlivě zkontrolujme, jestli není ohnutá nebo zmáčknutá. Hadici připojujeme pomocí šroubovací hadicové spojky k vodovodnímu ventilu s vnějším závitem o velikosti 3/4 palce. Pro filtraci usazenin z potrubí namontujme filtrační vložku.

Odpad

Rovněž odpadní hadice nesmí být nijak poškozená. Její délka by neměla přesahovat 4 metry. Čím delší je odpadní hadice, tím je horší výsledek mytí. Výška odtoku musí být mezi 50 cm a 100 cm nad podlahou. Odpadní hadici k sifonu připojujeme hadicovými příchytkami.

Napojení na elektrickou síť

Před zapojením do elektrické sítě zkontrolujme, zda se shoduje napětí v ní a udávané výrobcem pro použití kuchyňské myčky. Zástrčka musí být volně přístupná, silové a izolované kabely nesmí být obnažené.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 2.27/5 (15 hlasů)

Související články