Zastřešení

Čím provizorně zakrýt střechu?

Ten, kdo staví dům, se může setkat s mnoha úskalími a obtížemi. Jedním z nich může být i nutnost provizorně zakrýt střechu. V ideálním případě stavební firma a její pokrývači vše zvládnou a zakrývat se střecha nemusí. Často nás však překvapí počasí a provizorní zakrytí střechy začne být jedinou volbou, jak ochránit stavbu před přílišnou vlhkostí, jejíž vysoušení bude stát nejen prostředky, ale celou stavbu obrovsky zdrží. Pojďme se tak podívat na možnosti i úskalí, která nás při dočasném zakrytí střechy mohou čekat.

Jak položit lepenku na střechu?

Asfaltová střešní krytina obvykle slouží jako řešení dočasné, nicméně velmi variabilní. Pokládku lze realizovat skutečně rychle i svépomocí. Jak na to?

STŘECHA PERGOL - jak vyřešit zastřešení pergoly?

V obytné části zahrady vytvářejí pergoly chráněný prostor k odpočinku. Stejnému účelu slouží i zahradní domky, altány a besídky, které mají v našich zemích dlouholetou tradici. Besídky se dnes moc nestaví, jejich místo zaujaly především pergoly.

Jak na zastřešení pergoly komůrkovým polykarbonátem

Komůrkový polykarbonát je v současnosti asi nejvyhledávanějším materiálem pro zastřešení pergolbazénů a různých jiný přístřešků atp. Proč? Díky svým vlastnostem, které momentálně nemají na českém trhu konkurenci. Jak se s tímto materiálem pracuje a jak jím můžete zastřešit právě pergolu, to se dozvíte v našem článku.

Co jsou střechy biodiverzní a vegetačně chudé?

Určitě jste už někdy slyšeli či četli o tzv. zelených střechách. V České republice zatím nejsou zrovna populární, ale jinde ve světě si už stačily vybudovat silné jméno. Hlavním úkolem zelených střech je kompenzace nedostatku rostlinstva v hustě osídlených a zastavěných městech. O zelené střechy by se měl zajímat každý, komu není jedno, jak se chová k planetě a životnímu prostředí. Nejen ekologicky smýšlející lidé by měli před stavbou domu tuto střechu zvážit. Zelené střechy ale nemají význam pouze z ekologického hlediska. Nesou výhody také v jiných ohledech. O co vlastně přesně jde? Jaké druhy zelených střech existují? 

Jak vyřešit stínění posezení?

Každý, kdo má zahradu, ví, jak příjemné si sednou se šálkem kávy na čerstvý vzduch, nebo se na zahradě rovnou společně naobědvat či navečeřet. A také, jak je fajn, když vám u toho nesvítí slunce do očí ani do talíře. Jak si zastínit posezení na zahradě? Možností je řada, ale dost záleží na tom, kde se místo nachází.

Jak chránit křehké zastřešení pergol proti krupobití?

Pergola je moc prima záležitost. Člověk je na čerstvém vzduchu, ale má přitom jistotu, že mu nic nebude padat na hlavu. Tedy do té doby, než přijde krupobití a na hlavu nám začne padat naše vlastní zastřešení. Problém, který pojišťovny řeší poměrně často, ale naším hlavním cílem je především takovým nepříjemnostem předcházet. Jak na to? To vám poradí náš článek!

Jak odvodnit velkou plochu střechy?

Způsob, který jsme byli nuceni zvolit my, není pro každého. Rozhodně ne pro menší domky s malou zahrádkou. Přesto se chci o svou zkušenost podělit; možná se najde někdo, komu bude tento postup dobrým rádcem a pomocníkem. Možná, že má někdo podobný nápad a netroufá si ho zrealizovat a článek ho při rozhodování podpoří. Anebo odradí.

Jak vyřešit zastřešení vířivky?

Vířivka je pro mnoho majitelů domů či aspoň velkých teras častým místem relaxace a odpočinku. Abychom si ale mohli blahodárný vliv bublinek na naše tělo užívat celoročně, je třeba vířivku, podobně jako bazén, zastřešit. Dokážete si představit třeba zasněženou zahradu, oblohu plnou hvězd a sebe ve vířivce? Nebo skvělou party s přáteli, i když venku leje? Ostatně, zastřešení lze velmi snadno odsunout a užívat si bublinky a sluníčko.

Střešní latě pro stavbu zastřešení

Pokud sháníte střešní latě, nejrychleji, nejlevněji a nejkvalitněji jsou k dostání v jakékoliv pilařské výrobně a to pod souhrnným názvem řezivo. Tento souhrnný název zahrnuje dřevěné materiály, které vzniknou zpravidla podélným rozřezáním dřevěného výřezu kulatiny. Sortiment řeziva se dělí především podle rozměrů a je tvořen převážně z latí, prken, fošen a hranolů.

Zastřešení domu (jaké jsou materiály + popis)

Říká se, že střecha dělá dům. Prvním faktorem, který nás při výběru ovlivní, je vzhled a barva. Ovšem střecha dům nejen zdobí, ale hlavně chrání. Proto je důležité zvážit mnoho dalších, zejména technických faktorů. Sklon, tvar či členitost střechy, životnost střešní krytiny, klimatické podmínky, to vše bychom měli při výběru zastřešení brát v úvahu. A ne málo zákazníků ovlivňuje samozřejmě cena.