Úvod  ›  Seznam štítků  ›   ›   ›   › 

CEMIX - jednovrstvé omítání stěn a stropů

  

Sádrové a vápenosádrové omítky mají naprosto jedinečné vlastnosti a proto odpovídají trendům moderního stavebnictví. Vyrábí je firma Cemix, která působí na českém trhu již řadu let.

Nový trend tenkovrstvého omítáníTenkovrstvá omítka Cemix se používá u jednovrstvého omítání úplně rovných stěn interiérů z pórobetonu nebo vápenopískových tvárnic. Upravovat pomocí této omítky můžeme i betonové stropy a zdivo. Tloušťka nanášené vrstvy je už od 3 mm a díky velmi jemné zrnitosti 0,4 mm ji lze upravovat filcováním, tedy pomocí pěnového hladítka, nebo gletováním s gletovacím hladítkem.

Jednovrstvé omítky

Sádrová a vápenosádrová omítka Cemix je určena pro použití v interiérech a omítají se s ní stropy a stěny. Největší její předností je zrnitost. Sádrová omítka disponuje plnivem o velikosti zrna do 0,7 mm a vápenosádrová omítka 1,2 mm. Naprosté hladkého povrchu stěn a stropů dosáhneme úpravou filcováním a gletováním. Vápenosádrová omítka upravená filcováním je dokonale připravena pro malování jakýmikoli malířskými technikami, ale také pro tapetování nebo další dekorace stěn. Neabsorbuje totiž barvu ani žádné jiné další nátěry. Obrovskou výhodou proto je, že nemusíme tak často malovat.

Optimální vrstva této omítky je 10 mm, ale pokud je potřeba, může být tlustá i 40 mm. Na stropech je nejběžnější vrstva 15 mm. Omítky lze nanášet i v silnějších vrstvách oproti tenkovrstvé omítce a tím umožňují překrytí hlubších nerovností. Aplikovat je můžeme prakticky na jakýkoli podklad, např. cihly, beton, THERM bloky,…. Využití tato omítka najde i při opravách povrchů a úprav ostění třeba při výměně oken. Ideálně poslouží při sjednocování povrchů.

Vlastnosti

 • Při výrobě byly použity pouze přírodní, ekologické a zdravotně nezávadné složky.
 • Díky dokonalé hladkosti povrchu je tento materiál vhodný pro alergiky, jelikož se na něm nedrží prach.
 • Omítky jsou prodyšné a dobře absorbují vlhkost, kterou později opět uvolňují do okolí.
 • Dobře drží teplo, čímž zajistí příjemné prostředí a vytvoří rovnováhu mezi teplotou stěn a vnitřního klimatu.
 • V receptuře všech výrobků jsou použity přírodní, ekologické a zdravotně nezávadné materiály. Na jejich povrchu se nedrží prach a jsou tak velmi vhodné pro alergiky.
 • Omítky jsou finančně dostupné a oproti jiným materiálům (jako je cementový postřik, nebo vnitřní jemná omítka, atd.) uspoříme až třetinu z celkové ceny včetně práce.
 • Není potřeba žádného penetračního ani jiného kontaktního nátěru. Ten použijeme pouze v případech, nanášíme-li omítku na monolitický beton, hladké desky apod. To je potřeba aplikovat kontaktní nátěr ideálně Cemix Kontakt. Díky obsahu jemného křemičitého písku se zvýší jeho přilnavost. U velmi nasákavých materiálů jako je pórobeton a různé dřevotřískové desky, se doporučuje použít penetrační nátěr nejlépe Cemix Penetrace ASN. Podklad je zpevněn a tím je zamezeno brzkému vysychání omítky. 

Výhody

 • Rychlá a snadná aplikace
 • Dobré vysychání omítky
 • Výborná přídržnou k podkladu
 • Jsou velice odolné proti praskání
 • Ruční nebo pomocí strojního zařízení

Zpracování

 • Ruční nebo pomocí strojního zařízení

Sádrová stěrka

Své místo má také sádrová stěrka Cemix jako svrchní vrstva omítky. Tento tenkovrstvý materiál zajistí dokonale hladký a jemný povrch, na který můžeme aplikovat malby, nátěry nebo tapety. Stěrkování tímto materiálem je velmi snadné a navíc dosáhneme opravdu skvělého výsledku. Vyhladí povrch prakticky jakýchkoli podkladů jako je např. štuk, jednovrstvá nebo jemná omítka či beton. Jednoduše s ní nahradíte jemnou vnitřní omítku ve vícevrstvém omítkovém systému a získáte tak opravdu hladkou zeď či strop i tam, kde by jiným materiálem nebylo z dispozičních, technických nebo dalších důvodů použít jednovrstvé sádrové nebo vápenosádrové omítky. Tloušťka je doporučována 3 mm a zrnitost 0,2 mm, tedy opravdu velmi jemný materiál.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (2 hlasy)

Související články