Úvod  ›  Seznam štítků  › 

Jak natahovat marmolit?

  

Máte v plánu využít výhod jednoduše zpracovatelné omítky vystupující pod názvem marmolit, ale nejste si jisti, že tuto celkem jednoduchou stavební úlohu zvládnete? Stačí dodržet jen několik důležitých zásad a nebudete potřebovat žádnou výpomoc.

Kde se marmolit nejvíce používá

Dekorativní omítka marmolit nachází své uplatnění nejen v exteriérech ale i interiérním prostoru. Nejčastěji se s touto aplikací setkáváme na soklové části domu a to pro svou omyvatelnost a výraznou odolnost. To však neznamená, že by byl vhodný pro pochozí segmenty stavebního objektu.

Pozitivní vlastnosti marmolitu

  • Nenasákavost a vysoká odolnost vůči klimatickým podmínkám

  • Omyvatelnost a snadná údržba

  • Klient si může vybrat z velkého množství odstínů

  • Mechanická odolnost

Zásady pro natahování marmolitu

Při natahování marmolitu je nutné dbát na správnou teplotu podkladu, ta nesmí klesnout pod hodnotu +5°C. Zároveň se natahování neprovádí na ostrém přímém slunci nebo za deště či silném větru. Všechny tyto negativní povětrnostní aspekty by mohli mít neblahý dopad na výsledek práce.

Co budete potřebovat k nanesení marmolitu

K nanesení nijak naředěného marmolitu si připravte klasické nerezové hladítko sloužící pro nanášení omítky na očištěný povrch. Pokud jste si již pro míchání zapůjčili typický rotační míchač, tak zase můžete vrátit. Postačí vám zednická lžíce která nepoškodí strukturu zrnitosti omítky. Omítka se nanáší pouze v takové tloušťce, aby důkladně zakryla nanášený povrch.

Nezapomeňte, že se celý stavební proces dělá tzv. jedním tahem bez jakéhokoli přerušení. Marmolit po zaschnutí prostě nenapojíte bez viditelného kazového přechodu. Při použití dvou odstínu je oddělte lepící páskou. Marmolit se stáčí rovněž nerezovým hladítkem, které průběžně omývejte vodou a do sucha vysušte.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 3.67/5 (9 hlasů)





Související články