Stěny

Jak opravit prasklý vnitřní roh zdi?

Prasklý vnitřní roh zdi se někdy nevyhne ani sebe precizněji postaveným stavbám. Praskliny vznikají v místě styku dvou stěn případně stěny a stropu. Může se jednat o drobné (vlásečnicové prasklinky) nebo hlubší praskliny, u kterých je potřeba být obezřetnější. Je potřeba zjistit, zda se prasklina časem nezvětšuje a zda tedy není nutná sofistikovanější opatření. V tomto článku si popíšeme, jak tyto praskliny opravit?

Příprava povrchů stěn a stropů před malováním

Jednou za čas je potřeba místnosti znovu přemalovat, aby získaly opět tu správnou barvu. Po letech používání to přece jen není, co to bývalo. Malování ani příprava na něj ale není žádná věda a zvládne to opravdu každý. 

Příprava před malováním stěn a stropů

Chystáte se malovat? Řekne se to snadno, ale realizace už je náročnější. Důležitá je důkladná příprava, zjistěte, co vše potřebujete pořídit a na co se připravit.

Lepení obkladů na stěnu (návod)

Obkládání stěny je specifická činnost, při které maximálně procvičíme svůj cit pro detail. Aby obložená stěna vypadala dokonale, je potřeba být velmi přesný. Každý milimetr hraje svou roli. V tomto návodě nalezneme kompletní postup z obkládání schodišťové stěny. Návod můžeme použít i na obkládání jiných stěn.

Malba stěn a stropů - vše co je potřeba vědět + seznam výrobků

Nové nátěry interiérových stěn jsou prováděny různými typy nátěrových hmot za speciálních podmínek a vybranými postupy s ohledem na to, zda se jedná o výmalbu první na omítku nebo renovaci stávající malby. Rozdíly mezi postupy spočívají především v přístupu k ošetření podkladu pro dostatečnou penetraci a optimální pohledové vlastnosti nátěru po jeho nanesení a během užívání.

Oprava špinící barvy (u stěn, stropů)

Výběr vhodného typu barvy do interiéru je alfa omegou celé operace. Pokud na pomyslné startovní čáře uděláte chybu či vystřelíte při volbě druhu barvy od boku, můžete si celé snažení zbytečně zkomplikovat. 

Jak vyřešit styk podlahy se stěnou?

Když položíte novou podlahovou krytinu, posledním krokem bude instalace podlahových (také soklových) lišt. K čemu jsou a jak si vybrat ty pravé?

Proč plesniví stěny a kouty místností?

Plíseň na stěnách, v koutech místností, kolem oken, za kuchyňskou linkou nebo i v nebytových místnostech je velký problém. Plísně produkují výtrusy, které mohou škodit zdraví, způsobují nevzhledné mapy v interiéru a mohou poničit povrch, na kterém se usadily.

Z čeho stavět nové příčky a stěny u novostavby

Postavit si svépomocí vlastní bydlení je velice romantická a krásná myšlenka. Ovšem není to úplně nejjednodušší. Tak jako u dobrého jídla záleží na kvalitě surovin, i u vašeho domu je velice důležité, z čeho jej budete stavět. Jaký materiál je právě pro vás nejvhodnější? To půjdeme teď společně zjistit. Koneckonců, otázku materiálu budete řešit, i když si necháte domeček postavit kvalifikovanou firmou.

Jak na hliněnou omítku na slaměné stěně?

Pokud jsme zvolili pro stavbu svého domu tak atypický stavební materiál, jako je sláma a hlína, jsme s největší pravděpodobností o jejich benefitech pevně přesvědčeni.

Sláma svými termoizolačními vlastnostmi směle konkuruje moderním izolačním materiálům. V průběhu celého stavebního procesu bychom však měli mít na mysli její velice ochotnou nasákavost a pečlivě ji chránit před nepříznivými klimatickými podmínkami. Což mimo jiné znamená i co nejrychleji po dokončení stavebních prací překrýt ochrannou vrstvou omítky.

Vápno na malování?

Stavebnictví se v minulosti bez vápna neobešlo a naši předci ho používali nejen jako pojivo v maltových směsích, do omítek, ale hojně jím i malovali svá obydlí. A i když je dnes na trhu obrovské množství nejrůznějších barev různého složení, staré dobré vápno hraje pořád ještě nezastupitelnou roli třeba při údržbě zemědělských usedlostí, kde se používá z hygienických důvodů, nebo při opravách starých budov.

Jak zaspárovat cihlovou stěnu?

Spárování cihel není zase tak komplikovaný postup, jak by se mohlo zdát na první pohled. Lze jej zvládnout i vlastními silami. Jak?

Jak odstranit skvrny od plísně?

Jako u všech skvrn, způsob odstraňování skvrn od plísně se liší podle toho, z jakého materiálu je odstraňujeme. U plísní ale platí navíc, že odstranění skvrny je jen napravení důsledku. Abyste za čas nemuseli čistit znova, je třeba se zbavit příčiny plísně. To je obvykle nadměrná vlhkost, nedostatečná izolace a chybné větrání. Obecně platí, že na plíseň funguje kyselé (citron, ocet), ale ne každý materiál je zvládne bez trvalých následků (nezkoušejte to třeba na kožené rukavice, jeden pár jsem si tak dokonale zničila).

CEMIX - jednovrstvé omítání stěn a stropů

Sádrové a vápenosádrové omítky mají naprosto jedinečné vlastnosti a proto odpovídají trendům moderního stavebnictví. Vyrábí je firma Cemix, která působí na českém trhu již řadu let.