Úvod  ›  Seznam štítků  ›   ›   ›   › 

Jak udržovat pískové hřiště pro děti

  

Máte na zahradě pískové hřiště, které nevíte, jak udržovat? Správná údržba pískového hřiště je důležitá nejen pro bezpečnost dětí, ale také kvůli hygieně. Jakmile budete vědět, na co si dát pozot, je údržba pískoviště hračka a děti si mohou zase nerušeně hrát.

Tipy na správnou údržbu pískového hřiště pro děti

Mrkněte na tipy, jak udržovat pískoviště čisté a bezpečné, uvedené tipy je potřeba provádět pravidelně. 

1. Odstraňování nečistot z písku

Písek pravidelně procházejte a odstraňujte vše, co do něj nepatří - popadané listí, větvičky, možná objevíte zvířecí výkaly od koček či jiných zvířat. 

2. Odstraňování nežádoucích předmětů z písku

Také procházejte pískoviště a dbejte na to, aby neobsahovalo nežádoucí předměty, které na pískoviště nepatří. Pozor si dejte především na nebezpečné či ostré předměty. 

3. Kontrola před hmyzem

Rohy pískoviště mohou být lákavé pro hmyz, který by si tam třeba chtěl postavit hnízdo. Pravidelně pískoviště kontrolujte a případně odstraňujte vznikající hnízda. Pískoviště kontrolujte nejen kvůli hnízdům, ale i ostatnímu hmyzu, který se v písku může schovávat. 

4. Dočištění pomocí sítkem

Pokud najdete v pískovém hřišti jakékoli nečistoty můžete si pomoci sítem s jemnou síťkou, abyste hřiště úplně dočistili. 

5. Kontrola hraček

Pokud necháváte hračky venku na pískovišti, kontrolujte je před vším výše zmíněným - aby se v nich neusídlil nějaký hmyz nebo jiný živočich, který by mohl vaše děti překvapit. 

6. Udržování vlhkého písku

Písek je nutné udržovat tak akorát vlhký, aby si s ním děti mohly hrát. Neměl by být mokrý příliš, ale někdy naopak potřebuje pravidelné zalévání v závislosti na počasí. 

7. Kryt na pískovišti

Kryt nebo nějaké víko vám může výrazně usnadnit práci s další údržbou. I tak ale hřiště pravidelně procházejte, nemusíme zmiňovat, že hmyz si najde cestu kudykoli. A zafoukané listí také.

Příprava na sezónu

Na jaře je vhodné pískové hřiště celé vyčistit. Pro větší údržbu vám pomůže vyčištění pískového hřiště párou, provádí se jeho napařením a přehozením písku v pískovišti a následným zastíněním. V případě potřeby se doplňuje písek do pískoviště. 

Pro čištění lze také používat dezinfekční prostředky, které se smíchají s vodou a taktéž se písek vyčistí. Prostředky eliminují spektrum mikroorganismů, které se přes zimu v písku mohlo usadit.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články