Úvod  ›  Seznam štítků  › 

Jak zajistit garážová vrata proti zlodějům?

  

Dle statistických údajů policie, jsou garáže pro zloděje doslova magnetem. Důvod bývá jednoduchý, takovéto garáže bývají nejméně zabezpečené a lidé tomu nevěnují tolik pozornosti. Zloděje je přitahuje z důvodu uskladněných věcí, kterých tam bývá mnoho.

V garáži krom stojícího auta popřípadě motorky máte i spoustu jiných věcí. Ať to jsou vrtačky a jiné různé dílenské vybavení, tak ve většině případů nám slouží jako takové odkladiště věcí, které nahradili nové a staré se nám nechce vyhodit.

Proto je důležité věnovat pozornost zabezpečení a o to větší právě garážovým vratům, které bývají jedinou přístupnou cestou pro zloděje. Dnes si povíme tedy něco o zabezpečení garážových vrat a to jaký zámek vybrat, jaké použít senzory a spadá sem i samotné pojištění garáže.

Zámek garážových vrat

Zámek je první věcí, kterou musí zloděj překonat. Proto by jsme mu měli věnovat největší pozornost. Přeci jenom pokud zloděj bude muset překonat násilnou to znamená i hlučnou cestou tak to radši vzdá, ale pokud ho dokáže překonat pouhým páčidlem tak má vyhráno.

Existují 4 třídy zámků, které se od sebe odlišují právě bezpečností.

1.třída – tato třída zajišťuje normální stupeň ochrany, je lehce překonatelná i páčidlem a zrovna na garážová vrata  není vhodná. Do této třídy spadají stavební vložky, zámky pro uzamčení vrat a dají se koupit téměř všude

2.třída – tato třída zajišťuje střední stupeň ochrany, pro zloděje je už trochu náročnější jí překonat, ale zlodějům dokáže odolat tři minuty při použití jednoduchého nářadí jako je šroubovák. S tímto typem zámku se můžeme setkat nejčastěji u vstupních dveří do baráku či vnitřních vnitřních dveří domu.

3.třída – tato třída zajišťuje vysoký stupeň ochrany a zloděj už musí být velice zkušený, aby překonal tento typ zámků. I přesto stačí zkušenému zloději pouhých pět minut na překonání tohoto zámku. Výhodou je, že pokud máte tento typ tak vás pojišťovna pojistí.

4.třída – poslední třída nám zajišťuje maximální ochranu a zloděje často odradí. Pro překonání tohoto typu zámku, už musí velké zkušenosti a musí použít vrtačku a podobné nástroje. To znamená, že bude dělat hluk a radši to vzdá. Ale ne každý zloděj to vzdá.

Závěrem bych dodal, že zámky od 3. třídy by měli mít ochranu před bumpingem. Někteří výrobci to uvádějí, ale někteří ne.

Pohybová a magnetická čidla

Zámek jsme namontovali, ale to není vše.  Pokud zloděj bude odvážný a překoná zámek nejvyšší ochrany tak má vyhráno. Proto je důležité i mít doplňkové ochrany a tím jsou právě magnetická a pohybová čidla. Mnoho expertů na bezpečnost doporučuje i kamerový systém.

Magnetická čidla – Tyto čidla se skládají ze dvou částí. První část se připevní na zem a je pomocí kabelu připojena k zabezpečovacímu systému celého objektu, druhá část je samotný magnet, který je připevněn k vratům. Při otevření dojde k sepnutí a zabezpečovací systém už vás upozorní, že se něco děje. Existují i verze, které jsou bezdrátové. V dnešní době je mnoho typů, proto pokud se je rozhodnete instalovat je dobré se poradit s odborníkem na zabezpečovací systémy.

Pohybová čidla – Určitě se s tím každý z vás setkal. Tyto čidla detekují pohyb v malých prostorách. Nemusí se nutně zapojovat k centrálnímu zabezpečení domu, nyní jsou i typy s vlastní sirénou. I u těchto čidel existuje celá řada typů, proto i zde je dobré si nechat poradit odborníkem.

To by bylo vše k samotným vratům, ale existuje ještě spousta možností jak zabezpečit samotnou garáž. A to použít kamerový systém a podobné věci.

I samotné připojištění garáže a věcí uvnitř vás určitým způsobem dokáže ochránit a to nejen před zloději.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 1/5 (1 hlas)


Související články