Úvod  ›  Seznam štítků  ›   ›   › 

Jakým způsobem zabezpečit garáž?

  

Garáž je mnohdy místem, které zloději využívají při vykrádání rodinných domů. Podle statistik je velkým lákadlem nejen zaparkovaný vůz, ale především snadná cesta do dalších objektů. V garáži skladujeme cenný majetek v podobě jízdních kol, pneumatik, nářadí, zahradní techniku a nesprávným zabezpečením je prakticky zlodějům přímo nabízíme na ruku. Z tohoto důvodu bychom měli mít garáž zabezpečenou opravdu kvalitním a spolehlivým mechanismem.

Nebezpečí hrozí u odlehlých garáží i u těch, které jsou přímou součástí domu. Samostatně stojící garáže jsou však častější kořistí, a to především z důvodu minimálního osvětlení a minimálního provozu.

Nejčastější bezpečnostní opatření

  • Kvalitní zámek
  • Magnetická a pohybová čidla
  • Kvalitní garážová vrata
  • Zabezpečení přechodu z garáže do domu
  • Zabezpečení věcí uvnitř
  • Pojištění
  • Kamerový systém

Zámek u garážových vrat

V současné době je kdejaký zámek zlodějům přímo k smíchu, a proto je potřeba vybírat opravdu důkladně. Překonání zámků závisí na stupni jeho bezpečnosti. Obecně se doporučuje používat zámky stupně 3 a 4. Pro bezpečnostní zámky třetí třídy spolehlivě odolávají síle páčidla, kladiva nebo vrtáku alespoň pět minut. U bezpečnostního stupně 4 je délka ještě asi o pět minut delší. Abychom bezpečnost ještě zvýšili, je vhodné používat i visací zámek odpovídající bezpečnostnímu stupni.

Magnetická a pohybová čidla

Magnetické a pohybové senzory slouží ke spínání různých zařízení, kterými jsou například alarmy, ve chvíli, kdy ve svém dosahu zaznamenají pohyb.

Kvalitní garážová vrata

Garážová vrata by měla být opatřena bezpečnostními prvky z hlediska ochrany zdraví a především z hlediska ochrany majetku. Ideálním typem jsou automatická garážová vrata, která se při zavření bezpečně uzamknou a jsou tak chráněna proti vypáčení. Je dobré se ujistit, jestli tento mechanismus funguje i při výpadku proudu.

Zabezpečení přechodu z garáže do domu

Jak již bylo výše zmíněno, garáž je velkým lákadlem pro zloděje a spolehlivou cestou k jejich vniknutí do obytné části domu. Abychom riziko nezvané návštěvy minimalizovali, je dobré pořídit si kvalitní bezpečnostní systém. Vhodným řešením jsou opět domovní alarmy.

Zabezpečení věcí uvnitř garáže

Odcizení majetku můžeme snadno předcházet použitím jejich zabezpečení. Velice oblíbeným způsobem jsou například safety boxy se zemním ukotvením. Odolávají vytrhnutí nebo jejich odvrtání. Použitím lana nebo řetězů můžeme majetek sepnout dohromady. Nářadí, které zloději často využijí ke zdolání překážek vedoucích do obytné části domu, je vhodné uložit do uzamykatelných skříněk.

Pojištění

Protože garáž patří mezi nemovitosti, jistě se nám vyplatí její pojištění a připojištění. Kompletní pojištění zahrnuje nejen ochranu před krádeží, ale i před požárem, vichřicí, pádem stromu nebo tíhou stromu, která by poškodila střechu.

Kamerový systém

Kamerový systém není tolik rozšířeným způsobem zabezpečení garáží, avšak je to systém velice spolehlivý. Zatímco zloděj se zloději podařilo dostat dovnitř, na mobil nám prostřednictvím SMS nebo MMS přijde zpráva, díky které můžeme následně kontaktovat policii.

Zabezpečení samostatně stojící a řadové garáže

Garáž stojící na odlehlém místě je přímo magnetem pro zloděje. Tyto typy garáží většinou disponují pouze obyčejným visacím zámkem, který dnes nikoho nezastaví. Některé garáže zůstanou bez povšimnutí i několik dní po krádeži, čímž dojde k jejich úplnému vyrabování.

Možnosti zabezpečení samostatně stojící garáže

  • Houkající minialarm
  • GSM minialarm
  • Zabezpečovací systém

GSM alarmy fungují na principu předávání informací po GSM síti. Takovýto alarm bychom měli instalovat na místo, kde nebude vidět a je potřeba počítat s větší prodlevou mezi narušením a předáním informace.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články