Návod

Čištění zahradního nábytku

Pravidelná údržba a péče o zahradní nábytek prodlužuje jeho životnost. Obzvlášť důležitá je u některých druhů materiálu a také před začátkem sezóny. Jak na čištění zahradního nábytku podle druhu materiálu?

Co dát pod nafukovací bazén?

Pomalu, ale jistě přichází léto a s ním i čas výběru bazénu pro letní radovánky. Mezi prakticky všemi generacemi jsou v oblibě nafukovací bazény či ty s pevnou konstrukcí, které jsou umístěny na zemí. Ve chvíli, kdy máme již bazén vybraný se nám však v hlavě zrodí řada otázek. Proto je vhodné si ještě před samotným pořízením bazénu několik věcí ujasnit. Velice důležitou otázkou je ochrana bazénu a jeho umístění. Tím je především myšlena jeho ochrana proti protržení či jinému poškození, které může být způsobeno jeho nevhodným umístěním. Bazén by měl samozřejmě stát na rovném a stabilním podkladu. Proto je v mnoha případech také nutné vyrovnat terén pod bazénem.

Jednoduchý návod jak položit lino na dlažbu?

Máte v plánu doma položit linoleum (hovorově lino), ale nevíte, jak na to, abyste to zvládli sami a bez problémů? Pak čtete správný článek! Zde Vám totiž poradíme, jak postupovat.

Jak správně štukovat? Návody a videa

Štuk je takové krásné české slovo, ale víte, že původně pochází z italského stucco? Je to směs jemného písku a vápna. Místo vápna lze použít i sádru nebo cement. Používá se jako svrchní vrstva omítky, která se nanáší v kašovitém stavu. Po zatuhnutí je tvrdá a také poměrně křehká. Dříve se ze štuku tvořily na stropech i stěnách reliéfní ozdoby jak v interiérech, tak i na fasádách.

Čmelín návod na výrobu

Chov čmeláků

Pokud máme zahradu, často si lámeme hlavu s opylením našich rostlin. Tento problém můžeme vyřešit, budeme - li chovat včely nebo čmeláky. Aby nám tento druh hmyzu co možná nejlépe posloužil při množení naší flóry, musí být odpočatý a plný síly. Dosáhnout toho můžeme tak, že vytvoříme vhodné podmínky pro jeho uhnízdění. Včelíny a čmelíny jsou také vhodným dekorativním doplňkem našich zahrad. Pokud se už rozhodneme pro jejich pořízení, lze je zakoupit, nebo si je můžeme vyrobit sami doma.

Návod jak se staví gabiony?

Příprava terénu

Měli bychom dbát na to, aby povrch, na kterém bude gabionová stavba stát, byl dostatečně zpevněný, proto doporučujeme:

  • při nižších stavbách do 180 cm pouze zarovnat terén zhutněním
  • v případě stavby nad danou hranici použít jako podklad betonovou desku vyztuženou železem na šíři
    •     jako výstuž ve vnitřku gabionu zvolit zpevňovací tyč o průměru 48 mm, která  napomůže zpevnění konstrukce

Jak vyrobit dřevěný regál?

Aby byl domov domovem, musíme se v něm cítit příjemně. Ovšem to nepůjde, pokud nám doma něco chybí. Mezi vybavení domova musí patřit i dřevěný regál, protože je to krásný a praktický detail, který potřebuje každý.

Návod - jak čistit sklokeramické varné desky?

Přebíhá Vám někdy mráz, když si představíte, co by si o Vás kdo pomyslel, kdyby přišel do kuchyně a spatřil Vaši sklokeramickou varnou desku? Je vám jasné, že čistotou zrovna nezáří? Někdo by Vám na to mohl říci, že v tom případě není nic jednoduššího než ji vyčistit!

Kdo se však někdy alespoň mihl v kuchyni, jistě dobře ví, že to není nic jednoduchého. Úkol, který se zdál na první pohled primitivní, se může během chvíle proměnit v pořádný problém. Ačkoli se to nezdá, vysoké teploty, mastnota a prach umí zanechat na sklokeramické varné desce pořádné stopy.

Návod - jak ušít sedací vak

Proč si zvolit sedací vak? - Sedací vak jinak nazývaný fatboy je módním trendem dneška! Bývá součástí interiérů v domácnostech i v práci. Jen málokdo ale ví, že jeho výroba není nijak složitá a zhotovit si ho dokáže prakticky každý. Proč byste to dělali? Především z důvodu výrazné finanční úspory, protože takový vak je v konečném důsledku mnohem levnější než kupovaný. Ono je rozdíl utratit za podobnou vymoženost několik tisíc korun nebo si ji pořídit za pár stovek. Fantazii se meze nekladou a Vy si tudíž můžete vybrat i tvar a vzor, jenž bude nejvíce vyhovovat Vašim představám!

Postup zdění příčky z Ytongu

Jak sám výrobce udává - zdění z Ytongu je jako hra s dětskou stavebnicí. Ytong (pórobeton) lze využít při stavbě celého domu, ale i při rekonstrukcích. Osobně jsem se sním setkal hlavně při rekonstrukci a můžu Vám s klidným srdcem potvrdit, že se s ním dělá opravdu velmi dobře.

Stavba kadibudky svépomocí - Návod

Každý z nás již někdy musel, ať chtěl nebo byl donucen, navštívit onu místnost, která ovšem nebyla typická, jakou máte ve svých domech. Tzv. suchý záchod, neboli kadibudka, je v poslední době velmi rozšířená stavba a dá se říci, že čím dál tím více lidí, po ní touží. Chcete být majitelem tohoto místa, kam chodíte sami, můžete rozjímat, hrát hry na mobilu či si číst bez jakékoliv společnosti? Není nic jednoduššího.

Jak postavit pergolu svépomocí - Podrobný návod - 1. část

V dnešním článku jsem si pro vás připravil krátký úvod k stavbě pergol svépomocí. Pro začátek si řekneme něco málo o potřebném materiálu, podlahách, zastřešení a ukážeme si několik fotografií, jak může vypadá pergola. V následujících článcích si ukážeme i různé postupy (spojování trámků, kotvení do zateplených fasád, skladbu podlah a další různé detaily, které se vám budou třeba hodit).

NÁVOD Jak na vnitřní parapet do dílny nebo garáže?

Přemýšlíte, jaký použít vnitřní parapet do dílny, garáže nebo jiné podřadné místnosti? Pokud se jedná o málo používané místnosti, pak stačí klasický plastový parapet, ale co když potřebujeme odolnější odkládací plochu. Takový parapet, který vydrží a zároveň nebude ničit ráz okna. Existují leštěné kamenné parapety (z žuly, mramoru..), které jsou velmi pěkné a i velmi odolné, ale kdo si je může dneska dovolit? A proč si je dávat do dílen nebo garáží? Naštěstí existuje i jiný materiál, který je mnohem dostupnější - keramická dlažba (obklad).