Gabiony

Možné způsoby, jak opracovat kámen

Pokud nechcete nechat opracování kamene na zkušeném kameníkovi, můžete to za pomocí vhodných nástrojů vyzkoušet i sami. Můžete použít čistě manuální způsob nebo je zkombinovat s použitím elektrických nástrojů. V každém případě musíte počítat s dostatkem času, než se doberete k finálnímu výtvoru.

Velký přehled cen drceného kameniva (klasické, designové..)

Drcené kamenivo je materiálem v hojné míře používaným při stavbách. Jak se dá využít a na kolik vás vlastně jeho nákup přijde?

Jaký kámen je nejlepší pro gabiony?

Gabiony jsou stále populárnějším řešením nejenom u různých komerčních budov, ale také u rodinných domů. Tam, kde se dbá na originální vzhled, soukromí, ale i určitou ochranu. Jde o stále populárnější alternativu klasického plotu, nebo zdí. Plánujete toto řešení? Zjistěte, jaký kámen je nejlepší pro gabiony.

Návod jak se staví gabiony?

Příprava terénu

Měli bychom dbát na to, aby povrch, na kterém bude gabionová stavba stát, byl dostatečně zpevněný, proto doporučujeme:

  • při nižších stavbách do 180 cm pouze zarovnat terén zhutněním
  • v případě stavby nad danou hranici použít jako podklad betonovou desku vyztuženou železem na šíři
    •     jako výstuž ve vnitřku gabionu zvolit zpevňovací tyč o průměru 48 mm, která  napomůže zpevnění konstrukce

Jak a kde se staví gabiony?

Někteří z nás ani netuší, co je to gabion, jak vypadá a na co se dá použít. Proto si nejprve představíme tento stavební prvek a následně si popíšeme, z čeho se staví a kde se dá použít.

Gabionové (drátkokamenné) konstrukce

Možná tušíte, že označení „gabiony“ má cizí původ, a to původ italský. V italštině slovo „gabbione“ znamená klec nebo koš. Obojí význam je v tomto případě správný, neboť gabiony jsou drátokamenné konstrukce,uzavřené drátěné koše plné kamení. Tyto drátěné konstrukce jsou doslova multifunkční záležitostí.