Úvod  ›  Seznam štítků  › 

Stavba kadibudky svépomocí - Návod

  

Každý z nás již někdy musel, ať chtěl nebo byl donucen, navštívit onu místnost, která ovšem nebyla typická, jakou máte ve svých domech. Tzv. suchý záchod, neboli kadibudka, je v poslední době velmi rozšířená stavba a dá se říci, že čím dál tím více lidí, po ní touží. Chcete být majitelem tohoto místa, kam chodíte sami, můžete rozjímat, hrát hry na mobilu či si číst bez jakékoliv společnosti? Není nic jednoduššího.

Právě pro Vás zde mám návod, jak si takovou kadibudku postavit svépomocí. Samozřejmě je důležité, jak ji chcete velkou, z jakého materiálu nebo jakou barvu. Umístění již je potom na Vás. Ale zaručuji Vám, že nejen ji budete využívat s radostí, ale budete na ni pyšní, budete šťastní, že máte něco, co je vaše dílo. A věřím, že díky mému návodu bude monumentální! Tudíž, jdeme na to.

Mám pro Vás připravený návod na „typicky české“ dřevěné ono místo, nápadům se samozřejmě meze nekladou, ale v tuto chvíli pro vás mám jednoduchý návod, který zvládne opravdu každý.

Dřevěná kadibudka

Co budeme potřebovat:

  • místo, kde ji umístíme (nedoporučuji v blízkosti plotů, cesty, sousedů, domů, oken a podobným místům)
  • tablety (je to pouze doporučení), které pomůžou rozkladu a navíc příjemně voní)
  • lopata (na vykopání jámy)
  • kovová mřížka - čím překryjete jámu, aby tam nebyl jen hluboký a černý otvor, ovšem nikde není řečeno, že musíte, opět se jedná o doporučení
  • dřevěné rámy a latě (pro její strukturu a bytelnost)
  • prkna a palubovky (pro stěny)
  • šrouby a panty
  • šikovné ruce
  • hodně trpělivosti

Latrína - kadibudka

Stavba kadibudky – konstrukce – obvod

Jako první věc musíte postavit pevnou konstrukci ze stěn. Aby kadibudka vydržela a odolala větru, děšti. Tu uděláte tak, že položíte určitý počet desek nebo palubovek k sobě( kolik jich bude záleží na vás, tímto vznikne základní velikost) a dole i nahoře k nim našroubujete kratší prkno. Tím to celé spojíte. Takto vytvoříte 4 strany.

Tři musí být spojeny na pevno, čtvrtá pantem (tam budou dveře). Doporučuji nechat jednu stranu kratší, aby poté navrchu vznikl prostor pro odvětrávání.

Stěny z boku seříznete ze šikma, aby jste poté mohli nasadit zkosenou střechu, která se dělá úplně stejně jako stěny.

Tak a první část máme hotovo.

Vnitřek, tzv. interiér

Jako první připomenu, že interiér musí být naprosto dokonale obroušený, aby nedošlo k zadření třísky do … jakékoliv části vašeho těla.

Nejčastěji se v kadibudkách vytváří lavice s otvorem, kterou uděláte následovně:

Připravte si krátké latě, které na šířku namontujete k bočním stěnám a pak na ně dáte palubky. A vytvoříte si vnitřek kadibudky k obrazu svému. 

A pokud toužíte po podlaze, která vám ještě více vyztuží budku, tak ji uděláte stejně jako lavici. Vyztužíte stěny latěmi a poté položíte palubky.

A poslední, nezbytná věc:

Z každého seriálu či filmu, známe proslulé označení kadibudky – srdíčko. Tudíž Vám stačí už jen vyřezat tento symbol, můžete okolí natřít nějakou barvou a máte hotovo. Můžete také použít zámek, stačí zatahovací tyčinka, kterou si přišroubujete zevnitř a nikdo vám tam nevleze.

Srdíčko - latrína

Přidám jednu malou zkušenost - interiér si můžete vybarvit vaší oblíbenou barvou a uvidíte, že to v tu chvíli bude váš ráj na zemi.

Pokud si nebudete vědět rady, ani podle mého návodu, není nic jednoduššího, než se domluvit s kamarády a udělat si párty s prkny a latěmi. Vytiskněte si tento návod a jeďte krok za krokem. Je to jednoduché jako postavit skříňku z obchodu. Pobavíte se a necháte za sebou, tomu věřím, pořádný kus práce. 

A nezapomeňte, v jednoduchosti je krása, ale fantazii se meze nekladou! 

Kadibudka z bambusu

Doufám, že Vám tento návod pomůže k vysněné kadibudce a budete rádi, že jste strávili pár minut u tohoto textu a vzali si mé rady k srdci.

Přeji hodně štěstí a držím palce.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 2.33/5 (75 hlasů)

Související články