Úvod  ›  Seznam štítků  ›   › 

Jak vymalovat studentský pokoj? Inspirace

  

Vaše dítko už odrostlo roztomilému dětskému pokojíčku plného hraček a pohádkových postaviček? Stále ještě dítětem – tedy ve vašich očích – ale lačnící po vlastním světě, alespoň za dveřmi vlastního pokoje? S nákupem nového nábytku pro vašeho studenta možná přemýšlíte i o tom, jak v nově vzniklém studentském pokoji vymalovat.

Pravidlo, kterým nic nepokazíte a kterým rozhodně začněte

I když máte jistě spoustu nápadů, a především zaručených představ, jak stěny vymalovat, je právě nejvyšší čas přenechat rozhodování a poslední slovo ve výběru na vaší ratolesti. Ano, možná vás to bude stát velkou dávku sebezapření a okousaných rtů. Nikdy se však váš skoro dospělák nebude cítit ve svém pokoji jako ve svém království, pokud mu násilím vnutíte i ten sebelepší nápad. Musíte na to zkrátka od lesa a nenápadně skvělé nápady vnuknout, a to přesně tak, aby to byl vždy vlastně brilantní nápad vašeho potomka.

Výmalba magnetickými barvami

A navíc více než praktický. Tato speciální barva umožní vašemu puberťákovi svobodné vyjádření a vám klidný spánek. Magnetickou barvou běžně vymalujete a můžete ji přetřít různým odstínem. Pomocí magnetů pak může dospívající obyvatel pokoje připevnit na zeď vše co jej napadne a magnet udrží, od fotek po vlastní výtvory až po zápisky ze školy či poznámky. Magnetická barva tak umožňuje obrovskou variabilitu a obměnu. Navíc ji nemusíte aplikovat na celou stěnu, ale třeba jen v pruhu vedoucím přes celý pokoj, nad lůžko nebo u psacího stolu.

Syté barvy

Pokud zvolíte ty správné odstíny, bude i sladká růžová vypadat svěže mladistvě a vůbec ne dětinsky. Vždy je vhodnější zvolit pro výmalbu sytou barvou jen na jednu či dvě stěny pokoje, ale někteří odvážlivci doslova skočí po možnosti mít svůj studentský pokoj vymalován jednou barvou v různých odstínech – tedy na každé stěně jiný odstín stejné barvy. Pokud pokoj vybavíte jednobarevným nábytkem, je to vcelku nápadité.

Ideální barvy pro slečny:

 • růžová
 • žlutá
 • červená
 • fialová je obzvlášť oblíbená, není dětskou barvou ani dospěláckou a vytváří tak pocit originality, po které dospívající tolik touží

Ideální barvy pro mladíky:

 • tyrkysová
 • temně modrá přecházející až do černé, z které nejsou rodiče vůbec nadšení, ale chlapci ji zbožňují, představuje pro ně určitý symbol vzdoru
 • šedá
 • zelená
 • hnědá

Originalita

Pokud vaše dítko podlehlo kreativitě, zřejmě doslova zatouží po možnosti přiložit ruku k dílu a svůj pokoj ozdobit vlastnoručními grafity. Počítejte v duchu do deseti a nechte se překvapit výsledkem. Rozhodně předčí vaše očekávání :). Touhu po chaosu na stěnách vašeho studenta můžete uspokojit návrhem aplikovat na stěnu různé ( samozřejmě slušné :)) geometrické tvary:

 • různobarevné linky
 • protínající se trojúhelníky různých velikostí
 • oblíbené čtverce či obdélníky vyplněné odlišnou barvou, které na bílém základu vypadají stylově

Různé obrazce vám také dobře poslouží jako rozlišení jednotlivých zón studentského pokoje a dodají pokoji pocit smyslu a řádu. Tedy alespoň na oko :)

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 2/5 (3 hlasy)

Související články