Zdi

Příprava před malováním stěn a stropů

Chystáte se malovat? Řekne se to snadno, ale realizace už je náročnější. Důležitá je důkladná příprava, zjistěte, co vše potřebujete pořídit a na co se připravit.

Jak vyčistit mastnou zeď za sporákem?

I když se snažíme sebevíc, neubráníme se, aby nám občas při vaření nevystříkla nějaká mastná tekutina na zeď za sporákem. Nehezké skvrny se nevyjímají dobře na žádném povrchu, ale z obkladů nám půjdou odstranit o dost jednodušeji než z omítnuté zdi nebo tapety.

Jak upravit mírně nerovné zdi?

Nerovná zeď představuje nepříjemnost, které se je vhodné co nejdříve zbavit. Důvody vzniku nerovností mohou být přitom různé. Některé mohou vzniknout odstraněním hřebíčků nebo skobiček. Nechtěné praskliny se však mohou objevit i jinak. Jak postupovat při úpravě nerovných zdí?

Jak přidělat rohož na zeď?

Koupili jste si rohož, kterou chcete připevnit na zeď? Navíc Vám chybí čas, který byste mohli trávit nad její instalací? Pak si určitě přečtěte náš návod, díky kterému bude rohož připevněna na Vaši zeď kvalitně a velmi rychle. A co více, cena námi doporučeného připevnění bude zanedbatelná. 

Jak zabránit ušpinění zdí?

Obtisklé prsty od špinavé ruky, mastné skvrny, škrábance nebo ušpinění jakéhokoliv jiného původu... Neustálý problém v domácnosti, který řešíme, ať už po větší návštěvě, návštěvě s dětmi, řádění vlastního dítěte nebo naší nehodě, kterou si můžeme vyčítat.

Jak zamezit pronikání hluku přes zeď?

Klid patří mezi základní požadavky na kvalitní bydlení. Nežádoucí hluk je samozřejmě logickým průvodním jevem současného vývoje civilizace. Zvuky a ruchy nás běžně provázejí na každém kroku. Ale přece jen aspoň doma chce mít člověk svůj klid a pohodu, aby mohl ničím nerušený odpočívat. Ale ani zde se hluku nevyvarujeme, proniká k nám z ulice i od sousedů. Co s tím?

Jak na upevnění rohoží z bambusu, rákosu atd.

Rohože plní funkci estetickou i praktickou, a to jak v interiéru tak v exteriéru. Jak si vybrat tu správnou a jak ji spolehlivě upevnit?

Jak postavit suchou kamennou zídku?

Stále častěji se v našich domech, ale i na našich zahradách vracíme k metodám prověřeným staletími. Jednou z metod, která na mnoha místech nahrazuje ještě nedávno tolik používaný a všudypřítomný beton, je výstavba tradiční suché kamenné zídky.

Jak odstranit mastnotu ze zdi?

Důkladně odstranit skvrny ze zdi, to může být doslova oříšek. Obzvlášť odstraňování mastných skvrn je poměrně nelehkou záležitostí. Bohužel však tento problém je nutné občas řešit.

Zejména v kuchyni a v rodinách s malými dětmi. Mastné otisky na zdi nejsou zrovna módní záležitostí, ale ne vždy se nám podaří odstranit skvrnu šetrně a bez známek poškození stávající barvy. Jak správně na to? Fungují takzvané babské rady?

Jak penetrovat zeď?

Rozhodli jste se nově vymalovat byt nebo jste se pustili do rekonstrukce staršího bydlení? Chcete dát zdím novou barvu a oživit tak váš každodenní život? Možná máte strach z toho, že vám práci zkomplikují mastné skvrny a nečistoty, díky kterým vzniknou nevzhledné šmouhy. V takovém případě se malování poněkud prodraží. Utratíme nejen peníze, ale především čas. Věnujte proto velkou pozornost nejen správnému výběru odstínů, ale především si zdi důkladně připravte.

Jak provést odizolování zdiva? od zemní vlhkosti

Zemní vlhkost je věc, která nás u našich domů trápí často opravdu hodně. Zejména u starších domů, ale i u novostaveb se nám mohou na zdi objevit vlhké fleky a zaschlé mapy způsobené prosakování vody do domu.

V horším případě může dojít také k poškození podlahy, prohnití trámu, nebo poškození základů domů, což jsou věci, které rozhodně nechceme.

Jak tedy provést odizolování zdiva od zemní vlhkosti? Pokud nechcete objednávat firmu, která má s podobnými záležitostmi zkušenosti, a chcete si zdivo odizolovat sami a levněji, nezbude vám než se pustit do práce.

Jak vysušit vlhké zdivo?

problémem vlhkého zdiva se potýká většina starších staveb, které jsou postaveny bez odpovídající hydroizolace. Na stěnách se pak objevují mokré mapy, opadává omítka, loupe se nátěr a vzniká nebezpečná plíseň. V místnostech pak je běžně vyšší vlhkost než doporučovaných 40 - 60 %.

Čím obložit zdivo? Lícovkami Klinker

Renesanci ve stavebnictví zažívají domy s lícovým zdivem. Netřeba je omítat, takže dochází k nemalým úsporám, přičemž tento druh architektury dostane přirozený a velmi originální vzhled. Velkou oblibu získal především v Anglii, avšak typické domy, podniky, objekty, kostely jsou rozesety po celém světě, a také u nás.

Jak na mokré zdivo? - Elektrické vysoušeče

Pokud Vás soused vytopil nebo máte dům po povodních nebo se vám díky špatně odvedené práci na izolaci vytvořili mokré plochy. Co by jste s tím udělali? Je to nepříjemná situace, která se musí neodkladně řešit. Protože pozdější rekonstrukce se vám může pořádně prodražit.

Vysušování zdiva, jaké jsou způsoby?

Vlhkost je velkým a hlavně vleklým problémem a to nejenom ve starých bytech či domech. Na místě není vyčkávání, nýbrž co nejrychlejší řešení situace, která zhoršuje stav objektu a také ohrožuje zdraví obyvatelů. Škodlivé plísně a bakterie se rychle šíří, jak je zastavit?

Jak odstranit vlhkost ze zdiva?

Jsou situace, když je třeba v bytě zvlhčovat vzduch, aby se nám lépe dýchalo. Doporučená vlhkost ovzduší má však svou předepsanou hranici a ve chvílích, kdy je překročena velkou měrou, přemýšlíme, z čeho pramení.

Vlhké zdivo triky a tipy

Tento článek vám přiblíží, co je to vlhkost, jak se měří a jaké jsou dostupné metody v boji proti vlhkosti. Vlhkost je nutné mít pod kontrolou, jednak z důvodu našeho zdraví, ale i našeho majetku.