Úvod  ›  Seznam štítků  › 

Nápady jak moderně vymalovat byt

  

Chcete změnit barvu zdí v bytě nebo jen oživit bílé zdi? Samozřejmě existuje mnoho pouček o tom, které barvy jsou vhodnější k použití do kuchyně, ložnice apod. Některé barvy se dokonce vůbec nedoporučují pro výmalbu bytu. Záleží tedy, jestli chcete vymalovat celý byt nebo jen jediný pokoj. Určitě nad výběrem barvy přemýšlejte. Nesnažte se každý pokoj vymalovat jinou barvou, i byt by měl být slazen alespoň do podobných odstínů.

Barvy, které vás uklidní

Do ložnice se rozhodně nerozhodujte pro příliš agresivní barvy, jako je třeba červená. Každá barva má svůj účel a dělá s lidským tělem něco jiného. Moderní je například zelená či světle modrá, pokud preferujete spíše teplejší barvy, nic nezkazíte kombinací oranžově a žluté.

Použít můžete klidně i červenou či černou, ale nemělo by se jednat o dominantní barvu. Kombinujte je například s bílou či šedou.

Trendy v bytovém designu

V dnešní době už nikoho neohromíte čistě a dokonale vymalovanou zdí jednou barvou bez ničeho zajímavého, proto nechte popustit uzdu své fantazii a zkuste experimentovat. Tvořte ornamenty, pruhy, geometrické tvary nebo vyzkoušejte nové techniky výmalby. Ve specializovaných hobby obchodech jsou k dostání také speciální štětce, které vytvářejí zajímavou strukturu stěny. Vytvoří vám například barevné cákance nebo zrnitý povrch stěny.

Jaké máte tedy možnosti?

Možností je opravdu mnoho. Pokud si nevíte rady, poraďte se s malířem či jiným odborníkem.

  • Nesnažte se vymalovat celý pokoj jednou barvou. Nechte třeba dvě až tři stěny bílé - tato barva zvýrazní totiž účinek druhé barvy.
  • V bytě nepoužívejte několik barevných odstínů - snažte se kombinovat s mírou a sladit barvy.
  • Používejte speciální štětce, které vytváří na stěně zajímavé a originální efekty.
  • Nebojte se různých „malůvek“. Geometrické tvary, pruhy i jednoduché ornamenty mohou příjemně zkrášlit pokoj. Malbu můžete zkombinovat také s nábytkem, například ohraničit na stěně barvou místa, kde jsou poličky apod.
Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 2.33/5 (3 hlasy)

Související články