Úvod  ›  Seznam štítků  ›   › 

Jak vymalovat ložnici tipy?

  

Barva, kterou máte v ložnici vás už omrzela a chcete si vybrat nějakou novou? Už vás stará barva unavuje a neladí k ní ostatní zařízení jako jsou textilie nebo nábytek? Naplánujte si nákup barev, štětců a pusťte se do proměny vaší ložnice.

S našimi tipy docílíte originálního a krásného vzhledu.

Jak správně vybrat barvy?

Vybírat můžete buď studené barvy nebo teplé. Záleží jestli chcete mít více studený pokoj nebo teplejší. Je třeba také vědět jestli je ložnice orientovaná na sever nebo na jih. Pokud je na sever zvolte teplejší barvy jako je žlutá, oranžová nebo červená. Jestli je ložnice orientovaná na jih zvolit můžete studené barvy například modrou, šedou nebo bílou.

Je třeba brát ohled také na zařízení ložnice. Pokud máte tmavý nábytek, volte světlejší odstíny barev, ve větších místnostech si můžete dovolit i k tmavému nábytku sytější barvy.

Jaké zvolit barvy?

Útulného pocitu v ložnici dosáhnete například s hnědou barvou. V kombinaci se světlým nábytkem vypadá ložnice velmi pěkně a pokud přidáte zářivější doplňky v oranžové, žluté nebo bílé barvě, docílíte harmonického vzhledu.

Hnědé stěny ložnice - inspirace

CC: pexels

Luxusní vzhled jako v hotelích vám dodá vínová nebo šedá barva. Takové barvy je ideální kombinovat s nábytkem barvy dřeva. Doplňky pak můžou být čistě bílé nebo s béžovým, či krémovým nádechem.

 Moderně vymalovaná ložnice

CC: ChellyRika

Pokud máte malou ložnici, zvolte spíše světlejší barvy, které prostor opticky zvětší. Ideální je bílá nebo pastelové odstíny.

Barvy můžete také kombinovat a natřít dvě stěny odlišnými barvami. Vybírat byste však měli barvy, které leží buď vedle sebe v barevném kruhu nebo proti sobě. Kombinace protějších barev je trochu odvážná, volíme proto sytější barvy, které tak vyniknou.

Kombinací barevných odstínů jedné barvy docílíte harmonického vzhledu.

 

CC: keresi72

Když se nemůžete rozhodnout jakou barvu si vybrat, je nejlepší zvolit neutrální bílou nebo šedou barvu, kterou můžete kombinovat s barevnými doplňky třeba podle nálady nebo ročního období. Takovou kombinací nikdy nic nepokazíte a výsledek bude vždycky dokonalý.

Ideální barvy do ložnice

Barvy, které se nejvíce hodí do ložnice jsou sytá modrá, šedá, oranžová nebo krémové barvy. To jsou barvy, které navodí pocit klidu a pohodlí, ničím vás nedráždí a můžete tak pohodlně relaxovat u večerního čtení.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 4.5/5 (2 hlasy)

Související články