Úvod  ›  Seznam štítků  ›   › 

Jak vymalovat obývák inspirace?

  

Jedno ze základních doporučení, které radí, jak si vymalovat obývací pokoj, říká, že byste měli zvolit především tu barvu, která je vám příjemná.

Chcete se zahřát nebo zchladit?

Nelze než souhlasit, jediný univerzální odstín se do těchto prostor vybírá poměrně obtížně. Jde totiž o místnost, která bude sloužit celé rodině k širokému spektru aktivit. Budete tady odpočívat i se setkávat s přáteli. Byť se některé názory kloní spíše k tomu, abyste volili teplé tlumené barvy, neboť vyvolávají příjemný pocit útulna a hojně proto doporučují například oranžovou či okrovou, rozhodně to neznamená, že se k nim musíte přiklonit i tehdy, pokud tyto odstíny nemáte rádi. Milujete-li modrou, určitě se jí nezříkejte. Zejména klidné, introvertní povahy ji určitě ocení mnohem více než dynamickou žlutou.

Dvě jsou víc než jedna

Je ovšem samozřejmě povoleno barvy i kombinovat. Buď takzvaně tón v tónu, to znamená jednu barvu o různé sytosti nebo sáhněte po kontrastu. V tom případě můžete zvolit neutrální odstíny, mezi stálice rozhodně patří bílá, případně také ta připomínající ledovou kávu, a kombinovat je s další barvou nebo s nimi ladit zbytek interiéru. Chcete-li si efektní hru kontrastů vyzkoušet v menším měřítku, volte k neutrální výmalbě odlišné doplňky například podobě polštářů, bát se nemusíte ani červené. Nezapomínejte na to, že silný kontrast může působit rušivě a rozhodně byste si v takové místnost neodpočinuli a nemohli se soustředit třeba na čtení. Svoje místo má samozřejmě rudá i na stěnách, ale pokud by to na vás přece jen bylo poněkud příliš, lze ji rozhodně i „ztlumit“ a použít umírněný korálový odstín. Ten je elegantní a sofistikovaný, ale zároveň zůstává plný energie.

Dodejte obývacímu pokoji grády

Tmavé barvy na zdech obecně vyvolávají poněkud stísněný pocit, ale pokud se opravdu nechcete vzdát třeba odstínu mocca (tmavě hnědá barva kávy), vymalujte si s ní pouze menší plochu. Pamatujte na to, že všechny syté a výrazné tóny, například v současnosti velmi moderní švestkově fialová, budou slušet spíš většímu obývacímu pokoji, velkou místnost dokáží opticky zmenšit, tím jí dodají na útulnosti.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (2 hlasy)

Související články