Úvod  ›  Seznam štítků  ›   › 

Jak vymalovat dívčí pokoj?

  

Malování pokoje představuje časově náročnou investici, ke které ne všichni přistupujeme s nadšením a odhodláním. Mnohdy tento úkol považujeme spíše za povinnost, ke které nás donutí staré, omšelé vymalování stěn v interiéru. Pustit se do vymalování dívčího pokoje představuje úkol ještě mnohem složitější, ke kterému nelze přistupovat jako k povinnosti.

Každý rodič chce pro své dítě jen to nejlepší, ovšem jak už to tak bývá, ne vždy rodiče sdílí na chlup stejné názory a přesvědčení, jako jejich potomci. Možná i proto je výmalba pokoje pro dívku náročná nejen na čas, ale i na pečlivost, důslednost a špetku fantazie.

Správná kombinace barev

Rozhodli jste se vymalovat dívčí pokoj, ale váháte nad správnou kombinací barev? Pamatujte, že musíte myslet nejen na barvu samotných stěn v pokoji, ale i barvu koberce, nábytku a doplňků. Důležité je i vhodné osvětlení, které s prostorem dokáže dělat divy. Ještě než se definitivně rozhodnete pro konkrétní odstín, mějte jasno i v dispozicích interiéru. Je-li pokoj vaší ratolesti spíše menší, snažte se volit mezi světlejšími odstíny, které celý prostor příjemně projasní a opticky zvětší. Naopak můžete-li počítat s velkým prostorem, nebojte se kombinací tmavších odstínů, které na větších plochách budou vypadat skvěle.

Je libo špetku moderního pojetí?

Stále více se rozmáhajícím trendem je výmalba výraznější barvou jen jedné stěny v interiéru. Jestliže vás tato představa zaujme, snažte se vybrat zeď nejlépe za postelí. Vyhýbat se nemusíte ani výmalbě dvou protilehlých stěn, což bude vypadat velmi zajímavě. V tomto případě se nemusíte bát sáhnout po tmavší barvě – ideální je například tmavě fialová, zelená, nebo růžová. Úplně nový nádech by této výmalbě dodala i tapeta, kterou můžete umístit například jen do poloviny stěny. Při správné kombinaci odstínu a zajímavého vzoru na tapetě získáte skutečně dech beroucí a jistě originální design, do kterého se každá dívka okamžitě zamiluje.

Jaké barvy jsou vhodné do dívčího pokoje?

Snažte se vycházet z barvy koberce či podlahové krytiny a nábytku, který do pokoje umístíte. Pokud je koberec nebo podlahová krytina tmavší a v tmavém odstínu je i nábytek, pak volte barvy světlejší až pastelové – žlutá, oranžová, růžová, fialová, zelená. V opačném případě, kdy je v pokoji světlý koberec a světlý nábytek, můžete trochu experimentovat a vsadit na sytější barvy. V případě světlého koberce a tmavého nábytku není na škodu zkombinovat světlé a tmavé odstíny – například dvě protilehlé stěny vymalovat sytějším a výraznějším odstínem a dvě zbylé stěny naopak světlejší a pastelovou barvou.

Klasice odzvonilo

Možná si pohráváte s myšlenkou, zda stěny v dívčím pokoji nevymalovat čistě bílou barvou. Věřte, že této klasice, která drtivé většině lidí připadala nudná a sterilní, již dávno odzvonilo. Buďme k sobě upřímní – andělsky bílé zdi nevyzařují nápadem ani originalitou. Pokud je ale pokoj hodně malý a jakákoli jiná barva by jej akorát zbytečně zmenšila, vymalujte stěny bíle a doplňte je buď tapetou, nebo motivy v nějaké barvě. Oblíbené jsou nejrůznější šablony, s jejichž pomocí můžete na zdech vytvořit všelijaké obrazce, motivy nebo nápisy. Originálně by vypadaly i pruhy zajímavé tapety. S tou to vůbec nemusíte přehánět. Stačí udělat proužky o velikosti například 50 – 70 cm a ty různě rozložit po celé místnosti.

Fantazii se meze nekladou

Rozhodli jste se celý pokoj vymalovat jednou barvou a nyní si lámete hlavu, jak interiér ozvláštnit? Pak pro vás máme jeden skvělý tip: zapojte fantazii a na zeď něco pěkného napište. Prodávají se šablony s textem, který může být buď v češtině, nebo angličtině. Pořídit můžete i text, který bude zajímavě rozložený – vůbec se nemusíte omezovat jen na vodorovné nápisy.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články