Úvod  ›  Seznam štítků  ›   › 

Inspirace jak vyzdobit pergolu na oslavu

  

Každý, kdo má možnost, nejraději pořádá oslavy venku. Pokud nám dovolí počasí a máme vhodné místo, můžeme začít zařizovat. Úplně nejlepší řešení je uspořádat oslavu v pergole, kterou máte blízko domu. Název je odvozen z latinského slova pergula, což znamená krytí. Pojďme si říct, jak si takovou pergolu originálně vyzdobit na vaši oslavu.

Pergola není jen střecha na nožičkách

Samozřejmě záleží na typu pergoly. V současné době jsou u rodinných domů vidět hlavně dřevěné pergoly, ale můžeme se setkat i s jinými typy, např. kovovými. Nejdůležitější je vybrat správné místo pro její postavení. Může být postavená přímo u domu a tvořit tzv. terasu, nebo být samostatně stojící. Tady lze využít nápaditost a kreativita stavitelů. Pergolu můžeme mít otevřenou ze všech stran, spojenou s grilem nebo krytou stěnami či roletami. Nejvhodnější ale je, aby zapadala do celkového rázu prostředí.

Oslavenec, oslavenkyně, oslavenčata

Při pořádání oslavy je nejdůležitější vědět, pro koho je určena a výzdobu tomu přizpůsobit. Dospělý člověk ocení

  • praktičnost
  • jednoduchost
  • styl

naopak u dítěte zaručeně uspějí

  • barvy
  • hravost

A teď to nejdůležitější

Dominantou bude určitě stůl. Ať je kulatý či hranatý, určitě by měl být čistý, prostřený a plný jídla. Pro oslavenkyni nezapomeňte přichystat kytici, která se bude krásně vyjímat vprostřed stolu. Květinami můžete vyzdobit i okolí pergoly nebo je zavěsit pomocí květináčů na trámy. Pěknou atmosféru vám pomohou vytvořit různé druhy svíček. Prostírání a ubrousky jsou také důležité a stůl díky nim prokoukne. Jen si dejte pozor, ať vše spolu ladí jak materiálově, tak vzhledově. Můžete ve stejném stylu ozdobit i židle například potahy, mašlemi nebo kytkami.

Hra světel

Pokud se oslava koná k večeru, je důležité vymyslet dostačující a okrasné osvětlení. Pro svou stavbu se na pergolu nejvíce hodí, když zespod střechy natáhnete jakékoli žárovky nebo led pásky, barevné i bílé, bude to vypadat báječně. Může se omotat i kolem nosných trámů. Krásně vypadá i světlo vycházející z lucerniček či lampiček rozestavěných kolem pergoly nebo připevněných na ní.  Světlo nesmí být moc ostré a blikající, ať z oslavy nemáte cirkus.

Balónky kam se podíváš

Krásně bude vypadat, když připravíme pár desítek balónků. Na ty se nesmí zapomenout hlavně při dětské oslavě. Stačí je zavěsit pod střechu a kolem dokola posezení. Šňůrky nechte delší, bude to vytvářet další pěknou dekoraci. Pokud máte možnost napustit je heliem, klidně jich pár přidejte i na každou židli nebo do okolí.  Pokud by se jednalo o slavnostnější příležitost, například svatební hostina, bude krásné zavěsit kolem posezení i stuhy, závěsy nebo organzu.

Jako tečku zavěste na vstupní stranu barevnou girlandu s informací, pro koho je oslava určena a na jakou počest. 

Po tomto návodu už stačí jen zařídit to správné občerstvení, přichystat dárky, vybrat hudbu a užít si oslavu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články