Inspirace

Úklid: jak udržovat lesklou kuchyň

Mít čistou a  stále lesklou kuchyň by si přál každý. Krásný vzhled ale také vyžaduje kvalitní a pravidelnou péči. Mrkněte nejprve, čemu při úklidu se vyvarovat, a pak na postupy, které vám pomohou udržet vaši kuchyň stále lesklou. 

Plánování oplocení

Oplocení pozemku patří k základním preventivním opatřením při ochraně majetku. Než se do stavby plotu dáte, měli byste si důkladně promyslet pár základních věcí.

Inspirace: z čeho vytvořit provizorní linku v kuchyni

Bez kuchyně se funguje obtížně. Po dobu rekonstrukce se ale musíte smířit se ztíženými podmínkami. Jak si vytvořit dočasnou kuchyňskou linku?

Nápady, jak začít šetřit v domě

Současná ekonomická situace a rostoucí ceny všeho nutí šetřit i ty domácnosti, které před pár měsíci ještě náklady na svůj provoz moc neřešily. Určitě i sami brzy najdete další způsoby, jak zbytečně nevyhazovat peníze, ale pokud s úsporami teprve začínáte, třeba se vám bude do začátku hodit pár rad.

Snížení horka v domě?

Letní vedra rozpalují i naše domy. Ne každý snáší klimatizaci, protože velké teplotní šoky jsou častou příčinou angín, nachlazení a dalších onemocnění. Vůbec se třeba nehodí pro revmatiky. Navíc je klimatizace také velkým konzumentem energie, což se může nepříjemně odrazit v účtu za elektřinu. Ochladit byt či dům ale můžete i jinak. Každý stupeň na teploměru dolů příjemně ovlivní pobyt doma.

Problémy spojené se stavbou domu

Chystáte se koupit pozemek, na kterém chcete postavit svůj rodinný dům? Potom vás ještě před samotným zahájením stavby čeká několik úkonů, které musíte provést, aby vše proběhlo v pořádku a bez větších potíží. Stavba rodinného domku s sebou nese řadu úskalí a problémů, které se mohou vyskytnout již při samotném výběru pozemku, ale také při zařizování potřebné dokumentaci či následné realizaci, proto je potřeba si během celého procesu dávat pozor, abyste nenarazili na překážku, která by mohla nejen celou výstavbu zpozdit, ale také výrazně navýšit její cenu.

Jak zabezpečit hrubou stavbu před zloději?

Pokud stavíte rodinný dům, měli byste myslet na zabezpečení. Čím dříve, tím lépe, protože ani stavba uprostřed města není bezpečná. Anonymní prostředí nahrává tomu, že budou sousedé zloděje považovat za nějakou dodavatelskou firmu. Pokud si nějakých cizích lidí vůbec někdo všimne. Ještě horší je to při stavbě někde na samotě, kde není vůbec nikdo, kdo by na případné podezřelé osoby mohl upozornit. Každopádně zabezpečovací zařízení byste si neměli pořizovat až do hotového domu, ale minimálně v nějakém základním provedení už po dokončení hrubé stavby a namontování oken a dveří.

Jak na domov podle feng shui?

Každá místnost v domě má svou vlastní energii. K té jí dopomáhá také správné rozmístění nábytků a bytových doplňků. Zařiďte si domov podle feng shui a možná se na vás konečně usměje štěstí a vy se po dlouhé době dobře vyspíte.

Inspirace jak vyzdobit pergolu na oslavu

Každý, kdo má možnost, nejraději pořádá oslavy venku. Pokud nám dovolí počasí a máme vhodné místo, můžeme začít zařizovat. Úplně nejlepší řešení je uspořádat oslavu v pergole, kterou máte blízko domu. Název je odvozen z latinského slova pergula, což znamená krytí. Pojďme si říct, jak si takovou pergolu originálně vyzdobit na vaši oslavu.

Jak vymalovat studentský pokoj? Inspirace

Vaše dítko už odrostlo roztomilému dětskému pokojíčku plného hraček a pohádkových postaviček? Stále ještě dítětem – tedy ve vašich očích – ale lačnící po vlastním světě, alespoň za dveřmi vlastního pokoje? S nákupem nového nábytku pro vašeho studenta možná přemýšlíte i o tom, jak v nově vzniklém studentském pokoji vymalovat.

Jak zavěsit kuchyňskou linku?

Žijeme v drahé době. Za všechno se platí. A jelikož jsou Češi šetřivý národ, snažíme se sami zaopatřit tak, abychom naše peněženky odlehčovali co nejméně. Je zbytečné shánět a platit lidi, když si vystačíme sami. Ať už rekonstruujete nebo vybavujete nové bydlení, stačí vám k úspěchu šikovné ruce a tento návod.

Jak vymalovat obývák inspirace?

Jedno ze základních doporučení, které radí, jak si vymalovat obývací pokoj, říká, že byste měli zvolit především tu barvu, která je vám příjemná.

Jak na obývák spojený s ložnicí? 10 + 1 inspirací

Zařizování nového bydlení – ať už koupením zbrusu nového, nebo rekonstrukcí současného – patří mezi radostné chvíle plné očekávání a kreativity. Ať už jde o domek či byt v paneláku, prostornou vilku nebo malou garsoniéru jako dlaň, všichni se chceme cítit jako doma. Ať už donuceni okolnostmi, nebo zcela dobrovolně uznáváte tento styl bydlení, přinášíme vám inspiraci jak elegantně a prakticky vyřešit spojení dvou místností v jedné. Z chytrých i stylových řešení si jistě vyberete to pravé pro vás.

Jak upravit okolí bazénu? Inspirace

Způsobů, jak upravit okolí bazénu, je velmi mnoho. Následující možnosti mohou být použité nejen samostatně, ale i ve vzájemné libovolné kombinaci.

Jaké dřevo na uzení? Inspirace - jak udit.

Uzení je velmi oblíbenou a hojně využívanou úpravou masa, sýrů, ryb, klobás a salámů. Vedle specifických příprav potravin před samotným uzením, je zcela zásadní vybrat to správné dřevo.

Přístřešek na dřevo – inspirace

Ačkoliv to tak nevypadá, i vaše dřevo, které slouží především k vytápění domů, potřebuje své pevné místo.

Existuje několik typů i materiálů při výstavně tohoto přístřešku. Záleží to pouze nás, jaký chcete mít přístřešek, myslím tím především design, ale také na vašich finančních možnostech.

Někdo si dá opravdu velikou práci s vybudováním přístřešku, někdo si jen koupí, a jiný to až tak neřeší. Hlavně že je “někde uloženo dříví a je po ruce, když je ho potřeba“.

Slaďte svůj interiér do jedné barvy

Všichni se určitě shodneme, že vzhled interiéru je důležitý. Odráží se od něj naše nálada, ovlivňuje naši chuť do života a také nás podle něj hodnotí návštěva. Jednou z možností, jak svůj interiér zkvalitnit a vylepšit, je sladit ho do jedné barvy. V článku si řekneme 3 základní barevné variace.

Kuchyň propojená s obytným prostorem – nač si dát pozor

Již dlouhá léta je v oblibě trend vzdušných a otevřených prostor. Místo, světlo, vzduch… Nezastavovat místnosti velkými, těžkými kusy nábytku, opticky je zvětšit, zbavit se všeho nadbytečného včetně příček a zdí. Jednou z prvních, která padla za oběť této módě, je stěna oddělující kuchyň od obývacího pokoje.