Terasy

Jak na rustikální stůl

Návod vám pomůže při realizaci stolu s rustikálním vzhledem. Základním předpokladem pro úspěšné dokončení projektu je kvalitní příprava, nákup kvalitního dřeva, barev a nástrojů. Rustikální stůl má obvykle charakteristický vzhled, který zdůrazňuje přírodní a tradiční prvky.

Zahradní posezení na terase - jak na něj

Kvalitní a odpočinkové posezení na terase může být opravdovou oázou klidu i praktickým místem k setkávání. Plánujete zahradní posezení na terase, ale nevíte, kde začít s výběrem? Přečtěte si pár praktických rad, na které je vhodné myslet ještě před nákupem. 

Povrch terasy - možnosti z čeho jej vytvořit

Plánujete na vaší zahrádce vylepšení v podobě terasy? A přemýšlíte o tom, jaký materiál zvolit? Pak tu pro vás máme skvělý článek, ve kterém se pokusíme nastínit možnosti, které můžete použít pro povrch terasy. U všech námi zmíněných variant je zaručena vysoká odolnost a využití terasy po celý rok a to i s ohledem na činnosti, které na terase budete provozovat, ať už půjde o grilování nebo pouhé posezení s přáteli.

Jak na soukromí u terasy?

Terasy jsou místem relaxace, rodinné pohody nebo setkávání s přáteli. Někdy nám ale radost z pobytu na čerstvém vzduchu a výhledu do zahrady může kazit zvědavost kolemjdoucích nebo dokonce neodbytných sousedů. A když si na terasu pořídíte třeba vířivku, je touha po soukromí ještě větší.

Terasa z plastu - jak na to?

Terasa je stále oblíbenější součástí mnoha domů a bytů. Nejčastěji ji tvoří dlažba, nebo klasická dřevěná prkna, což má svá pro i proti. Dlažba může být v létě příliš rozpálená, v zimě zase studená, někdy se začne drolit, jindy spáry zarůstají mechem.  Dřevo je sice krásné, chůze po něm je pohodlná, ale ne každý se chce o dřevěná prkna pravidelně starat a prkna natírat, olejovat či brousit. A přiznejme si, že grilování a další pro terasy tak typické aktivity často končí nečistotami, které mohou dřevo poškodit. Řešením je terasa z plastu, přesněji dřevoplastu.

Jak se staví dřevěná terasa na pilotech?

Dřevěná terasa je v dnešní době velmi oblíbeným doplňkem moderního bydlení, který je obvykle navrhován již v době projektu jako součást výstavby. Rozhodnete-li se pořídit se terasu dodatečně k již zabydlenému domu nebo chatce, existuje řada variant, jejichž aplikace závisí především na tom, jaký materiál zvolíte, a na jakém podloží ji budete zakládat. Základním předpokladem stabilní terasy s dlouhou životností a minimem rizik z hlediska porušení stability.

Ideální materiál pro venkovní terasu

Venkovní terasa je slouží jako perfektní prodloužení obývacího pokoje, kde můžete relaxovat na čerstvém vzduchu. Právě její vystavení všem povětrnostním vlivům je jedním z hlavních důvodů, proč byste měli věnovat pozornost použitým materiálům, především pro podlahu.

Jakou dlažbu na terasu?

Na terasu nemusíte použít jen prkna, ale můžete si jí i vydláždit. Chcete aby Vám dlažba na terase ladila s dlažbou chodby a docílit jednotného celku. Potom ovšem pozor, ne všechnu dlažbu použitou v interiéru lze použít i na venkovní terasu.

Co dát na venkovní terasu? - typ podlahy

Terasa je pro mnoho lidí vítaným útočištěm po práci nebo náročném dni. Chodíme sem za odpočinkem, často zde grilujeme s  přáteli, o víkendu snídáme s rodinou nebo jen tak nikým nerušeni lenošíme.

Jak správně vybrat stůl na terasu?

Když začnou sluneční paprsky hřát, náš život se z bytů a domů přesune na zahrady a terasy. Není nic příjemnějšího než si dát oběd či večeři na čerstvém vzduchu, nebo se k pořádnému stolu na terase posadit s přáteli na šálek kávy. Ale jaký stůl by to měl být? Parametrů pro výběr je víc.

Jak na odvodnění teras a balkónu?

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč jsou terasy a balkony tolik oblíbené? Hlavním důvodem je patrně skutečnost, že umožňují odpočívat obyvatelům domu nebo bytu na čerstvém vzduchu a současně jim dovolují mít soukromý přístup mimo jeho obytnou část. Terasy a balkony jsou ale již ze své povahy nuceny čelit po celý rok přírodním vlivům, a proto je na místě uvažovat i o tom, jakým způsobem je možné zařídit třeba jejich odvodnění.

Čím ošetřit venkovní dřevěnou terasu?

Posedět si v létě na venkovní terase je bezesporu relaxace k nezaplacení. Také zde ale platí, že nic není zadarmo, dřevěná terasa si rovněž žádá svoji péči. Nemusí to tak na první pohled vypadat, ale z dlouhodobého pohledu je ekonomické vyhradit si každý rok určitý čas na péči o ni, protože díky tomu se její životnost může i několikanásobně prodloužit. Jestliže nedojde ke včasnému provedení údržby, nechtěným výsledkem může být i zešednutí terasových prken. Obyčejně postačí provést renovační nátěr jednou za rok.

Jak opravit vydrolený beton na terase?

Beton je jedním z nejjednodušších způsobů, jak vyřešit podlahu ve venkovním prostoru. Obzvlášť, když si ho děláte sami. Proto není divu, že i terasy často mívají právě betonový podklad. Jenže takový materiál nevydrží všechno a není žádným překvapením, když se jednou za čas vydrolí. Jenže co s tím? I taková věc se dá opravit a uvidíte, že to zvládnete levou zadní. Tady je návod!

Jak zastřešit terasu?

Snídaně venku na čerstvém vzduchu, v okolí cvrlikají ptáci. Krásný výhled na vaši zahradu, no kdo by si to nepřál? Pokud máte tu možnost, a můžete mít terasu pro pohodlné posezení s vaší rodinou nebo přáteli, máte štěstí.

Jak zastínit zasklenou terasu?

Užíváte si výhod zasklené terasy, ale vadí vám nadbytečné zahřívání, do očí vám svítí sluneční paprsky, terasa je příliš intenzivně prosvětlená nebo jen chcete větší soukromí? Vybrat správné řešení vám pomůže následující článek.