Úvod  ›  Seznam štítků  › 

Jak zařídit ložnici nábytkem?

  

Ložnice je místem odpočinku po namáhavém dni, sladkého snění i místem lásky. Na kvalitu spánku i zdravé relaxace má nemalý podíl samotné zařízení ložnice. Jen tam, kde se cítíme příjemně a pohodlně, můžeme načerpat čerstvou sílu do nového dne. Tělesnou i duševní.

Postel? Samozřejmě! Na prvním místě!

Bez postele by nebylo ložnice, o tom není sporu. Jen od povahy nocležníka se odvíjí tvar, velikost i typ postele. Každému vyhovuje jiný rozměr i délka lůžka, i to, zda v případě manželské postele zvolí variantu jedné společné matrace, či dvou samostatných.

Společná matrace je výhodná při stejné výšce i přibližné váze partnerů a také z finančních důvodů i těch ryze praktických. Hospodyňce se pak postel lépe převléká.

Oddělené matrace jsou výhodné u partnerů rozdílných výšek a hlavně tělesné váhy. Může si tak každý partner vybrat matraci na míru své postavě a také případným zdravotním problémům. Využijí ji i v případě, když jeden rád spí na tvrdší matraci, zatímco ten druhý na měkké.

Výška postavy hraje prim. A to doslova. Vždy při výběru lůžka myslete na svou výšku. Pokud jste vyšší postavy – nad 180cm, ohlížejte se spíše po posteli s prodlouženou délkou, vyspíte se mnohem pohodlněji. A neostýchejte se v ložnicových studiích klidně natáhnout a postel si vyzkoušet.

Inspirace, fotografie ložnic - detail postel

Ložnice

Jednoduchá, stylová ložnice, světlé barvy, dekor dřeva. Levitující noční stolky. Autor Elias

Ložnice v modrobílé barvě

Ložnice v modrobílé barvě. Autor Zuzanka

Ložnice moderní

Moderně zařízená ložnice. Autor Keresi

Ložnice ve dřevě

Ložnice v dekoru dřeva. Autor Steve

Nábytek je praktický i slušivý

Někdo si svou ložnici nechce zastavět zbytečně nábytkem, postačí to nejdůležitější – samotná postel, případně noční stolky. Nastává však otázka, kam s oblečením, lůžkovinami a podobně. Minimalistickou ložnici volí často lidé v případě malých prostor ložnice, kde by se jim nábytek už ani nevešel, nebo se jim zkrátka tento styl líbí a mohou mít své svršky například ve vestavěných skříních v chodbě. Z praktického hlediska – obzvlášť pokud máte děti – je lepší mít svůj oděv přímo v ložnici. Můžete se pohodlně a v soukromí svléknout i obléknout a děti vám ve skříních nebudou dělat průzkumné výpravy. Tedy pravděpodobně … :)

Samotná skříň přitom nemusí být příliš velká, postačí na oblečení, které chcete pouze věšet a ne skládat. Pokud většinu oblečení raději skládáte do úhledných komínků, pak je pro vás skvělou volbou komoda. Zabírá méně místa, a je i praktičtější z hlediska ukládání oblečení.

Toaletní stolek pro dámy. A klidně i pro pány!

Každá žena je od přírody parádnice, ať už více, či méně. Rozhodně však každá potřebuje spoustu nezbytných pomůcek ke své úpravě a krášlení. Než se mačkat v miniaturní koupelně, pohodlně si vše potřebné uložíte do toaletního stolku a odpadne vám ranní koupelnový stres. V klidu si sednete a upravíte se, ale i složíte hlavu do dlaní a dopřejete si chvilku relaxace. A pánové, nebraňte se tomuto kousku nábytku ve vaší ložnici. Pokud totiž má vstup zakázán počítačový stůl, po kterém v ložnici většina mužů touží, svůj notebook si občas můžete rozložit i na toaletním stolku své dámy. Když budete samozřejmě hodní … :)

Kde, kam a jak? Tak, jak to cítíte!

Když už máte představu o tom, jaký nábytek bude zdobit vaši ložnici, je čas rozmístit jej. Samozřejmě, že před samotným nákupem vše přeměříte, aby se vám vaše vysněná postel vůbec vešla, ale pokud máte prostoru o kousek více, jistě začnete řešit, kam který kousek rozmístíte. Držte se svého rozumu, pocitu i srdce. A pokud to není ono, neváhejte a stěhujte. Ne sebe, ale nábytek, samozřejmě :) Přes lůžko by ideálně neměl proudit průvan, přímo u topení to také není ideální, stejně jako u dveří. A pokud milujete ranní probouzení šimráním slunečních paprsků na tváři – prosím, proč ne. Je to přeci jen a jen vaše ložnice, a to jak se v ní budete cítit, je jen a jen na vás.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články