Úvod  ›  Seznam štítků  ›   ›   › 

Jak vyčistit ucpaný dřez? Návod pro ženy

  

Proč verze pro ženy? Klidně i pro muže, proč by ne. Pokud však vaše každodenní mytí nádobídoprovází vaše „zuření“ ve smyslu: „Na co toho chlapa vlastně doma mám, ani odpad nevyčistí...“, pak jsou tyto řádky určeny, milé dámy, přesně vám. Všem těm z vás, které jsou buď ve svém příbytku osamoceny, nebo máte to štěstí v podobě drahé polovičky, ta však jaksi veškeré domácí, ryze chlapské, práce zcela ignoruje a odmítá. Došla-li vám tedy trpělivost, a nehodláte už ani o den déle koukat na ucpaný dřez v koupelně, kuchyni či na podobně zlobivý odtok vany či sprchového koutu, čtěte prosím dál.

Kolový nápoj

Bublinky dokáží pěkně potrápit náš nos, ale perfektně si také poradí s lehce ucpaným odpadem. I když je to vcelku velká škoda, nebojte se, a pořiďte si tu nejlevnější verzi, důležité je, aby obsahovala bublinky, a název slavné značky, byť různě zkomolený. Klidně si trochu lokněte, zda je to to pravé, a pak šup s kolou do dřezu, odtoku i WC ( do něj vždy lijte jen vodu studenou!). Dvou litrová láhev vám postačí na jeden „zákrok“ ve vaší domácnosti. Pěkně vám v potrubí zašumí a vy nechte cca 20 minut působit. Pak stačí napustit plný dřez vodou a nechat propláchnout.

Kypřící prášek

Jako úžasná žena a skvělá hospodyňka umíte s tímto pomocníkem vykouzlit báječné buchty i koláče, dnes však tento voňavý prášek použijete zcela jinak. Připravte si ve varné konvici horkou vodu – plnou prosím. Pak vsypte jeden kypřící sáček do vašeho odpadu a ihned zalijte horkou vodou. Dejte pozor, odpad se bude bránit zuby nehty, a tak je možné, že z odtoku bude vlivem reakce prskat až cákat horká voda zpět, proto pozor na oči i ostatní části těla. Chvilku nechte vychladnout a pak propláchněte proudem vody.

Jedlá soda

Jedlá soda je neuvěřitelná v tom, co vše umí. Zvládne si poradit s pálením žáhy, dokáže pojmout nelibou vůni z koberce, zabojuje s rozlitým vínem i kečupem a dokonale uvolní ucpaný odpad. Navíc její pořizovací náklady jsou opravdu zanedbatelné a velké balení ve své domácnosti využijete k čistění pračky i myčky. Do odpadu vsypte 3 polévkové lžíce a opět zalijte horkou vodou, pozor na prskání horké vody. Nechte působit cca 20 minut – jedlá soda má schopnost čistit opravdu do hloubky – a pak propláchněte vodou. Hotovo :)

Mechanický zvon

I když vypadá minimálně „legračně“, je to zkrátka desítkami let prověřený odborník na ucpané dřezy i vany. A navíc, dnes už se prodává ve slušivých tvarech i barvách. Stačí do umyvadla napustit vodu, připravit svaly, a zvon do pozoru, a vyndat „špunt“. Pak už jen vždy v pravidelných intervalech cca 3krát zvonem „zazvoníte“ a 1krát nadzvednete od umyvadla a tak stále dokola. Uslyšíte různě podivné zvuky, občas do umyvadla vyplave pěkný nepořádek, ale to je právě ten správný účinek jak má být. A aby jste účinnost ještě zvýšili, nezapomeňte něčím na chvíli ucpat přepad umyvadla – zabráníte nasávání vzduchu a vaší práci podpoříte. Postačí vám třeba jedna vaše ruka, ale také překrytí mokrým hadříkem.

Chemie

Pokud už jste zkusili ( platí to i pro muže :)), všechno a nic nepomáhá, nebo zkrátka jen nemáte trpělivost, vaše kroky nasměrujte do drogerie. Naleznete tu spoustu zaručených čističů – od krtků po moderní gelové přípravky – které vám s vašim odtokem pomohou. Opět nezapomeňte na svou bezpečnost, a také myslete na životní prostředí :)

Stále existuje pomoc odborníka

A uvidíte jak váš drahý bude příště ochotný. Asi ho tím pořádně popíchnete, jeho ego zaručeně dostane pořádnou ránu, ale což. Může si za to sám. Vždyť jste mu to opakovala stále dokola, tak jste si poradila. Pokud nevyužijete práci souseda, pak práci instalatéra či hodinového manžela, ještě můžete předložit svému drahému k vyúčtování :). A to uvidíte příště ten frmol, až se vám něco pokazí :)

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 3.25/5 (4 hlasy)

Související články