Úvod  ›  Seznam štítků  ›   › 

Jak na příjemný stín pomocí markýz?

  

Každý z nás čas od času rád nastaví tvář hřejivým slunečním paprskům. Když však teplé a slunné dny konečně nastanou, a rozzáří dny i naše tváře, kousek příjemného a chladivého stínu přijde vhod. Elegantním, praktickým a užitečným řešením je venkovní markýza. A vybírat můžete i druhy vhodné pro všechna roční období.

Markýza ochrání před sluncem na balkóně, stejně jako na terase

Možností kde, a také jak, venkovní markýzu využít je několik. Na terase, verandě, nad vchodem do domu, lodžii či balkónu. Stačí mít možnost ukotvení pouzdra markýzy, takže si příjemný stín můžete dopřát i na zahradě, kde máte jen malou chatku.

Podle typu konstrukce můžete vybírat:

- markýza otevřená – jde o nejlevnější řešení jak si dopřát stín a zároveň neutrácet. Je také dobrou volbou v případě, kdy máte možnost umístit markýzu pod přesah střechy domu - látka totiž v této otevřené variantě není chráněná před vnějšími vlivy a pod střechou bude v bezpečí
- kazetová markýza– nejlepší způsob jak ochránit látku i všechny části markýzy před nepřízní počasí a to v pouzdře do kterého se markýza zasune
- polokazetovou – nejprodávanější modely, kdy látka je schována v pouzdře a ramena ne. Ty jsou však natřena kvalitním a odolným nátěrem

Markýza  zpříjemní oslavu i za deště

Venkovní markýza dokonale ochrání před dotěrnými slunečními paprsky, zároveň díky nepromokavé povrchové úpravě vás  ze zahrady nevyžene ani letní deštík, a můžete pokračovat v lenošení či rodinné párty na čerstvém vzduchu. Pokud vám markýza ovšem trochu zmokne, je lépe ji nejprve nechat uschnout a až poté srolovat – zvýšíte tak významně její životnost. Kvalitní markýza ustojí i silnější vítr, v čase vichřic je lépe ji však zatáhnout, zabráníte tak jejímu poškození.
Velikost venkovní markýzy a barevné provedení je jen na vašich potřebách a vkusu. Stejně jako možnost volby roztahování a zatahování markýzy.

Z druhů ovládání můžete vybírat :

 - ovládání ruční klikou
 - elektrické ovládání
 - ovládání elektrické s dálkovým ovládáním

Samostatně stojící markýza – řešení bez fasády

Pokud toužíte mít stín uprostřed zahrady, nebo nechcete vrtat do nové fasády, i pro vás máme chytré řešení. Samostatně stojící markýza je nesena ocelovou konstrukcí a umístit ji můžete dle libosti. Dokonce nepotřebujete ani mít možnost kotvení do betonových základů, postačí kotvení do zátěžových dlaždic, jejich správně zvolená a dodržená váha markýzu udrží na místě, a vám tak poskytne stín kdekoli si jen budete přát. Není tak problém přestěhovat si ji třeba k bazénu.

Markýza je nenápadný pomocník, který vám zpříjemní váš volný čas na vaší zahradě . Skoro si ji ani nevšimnete, ale poslouží k vaší maximální spokojenosti.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články