Úvod  ›  Seznam štítků  › 

Jak zařídit jednopokojový byt?

  

Ať už v jednopokojovém bytě bydlíte, nebo se teprve chystáte přestěhovat, nezoufejte. Nevěšte hlavu, že nepatříte mezi ty, kteří neví co s prostorem a byt s pokojem pro hosty je pro ně samozřejmostí. Nedejte na nechápající pohledy okolí, důležitě je, aby se vám ve vašem bytě, i když jen s jedním pokojem, bydlelo příjemně a cítili jste se v něm jako doma.

Dopřejte si všechny zóny bydlení

I když se to může zdát nemožné, nezapomenout na prostor ke spánku, relaxaci, odpočinku i setkávání s přáteli je důležitější, než se na první pohled může zdát. Proto se rozhodně neošiďte, zároveň však nakupujte s rozvahou. Protože si prostor nechcete přeplácat, myslete na variabilitu. V pokoji by rozhodně neměl chybět koutek vyloženě k lenošení – ten dokonale zvládne moderní sedací vak. Místo ke spánku potřebuje každý, je jen na vás zda zvolíte rozkládací variantu, či skutečný prostor ke spánku. Občas si jistě pozvete návštěvu, prostor kam byste je mohli usadit a pohostit se bude jistě hodit. Nemusí být nijak velký, klidně ať se k sobě přitulí, důležité je, abyste jej zkrátka měli. A i vy si rádi dáte třeba u televize nohy na stůl :)

Šetřete nábytkem, dopřejte si prostor

Do jednopokojového bytu se musí vejít vše potřebné, a tak nás to často svádí k tomu, nakoupit vše co se nám líbí a má pro naše bydlení význam. V tomto případě však platí pravidlo, pořizovat si multifunkční nábytek, který zvládne dvě a více funkcí najednou. Konferenční stůl, který se snadno promění v jídelní, židle skládací či stohovatelné a rozkládací pohovka jsou přímo nutností. Ovšem ani ve skromném bytě nemusíte v kvalitě svého spánku dělat ústupky. Stačí zvolit možnost patrového nebo pódiového spaní či sklopnou postel, které vám umožní zvolit nejen kvalitní rošt, ale především matraci a váš spánek bude skutečným odpočinkem.

Pozvěte si na návštěvu dostatek světla

Byť by to měl být jen optický klam. Zapomeňte na těžké závěsy či rolety, dopřejte si spíše závojový závěs, případně pouze žaluzie. Záclony sice chrání před pohledy zvenčí, zároveň však berou tolik žádoucí denní světlo, které váš jednopokojový byt příjemně opticky zvětší a díky němu působí vzdušně a svěže. Na pomoc si pozvěte zrcadla, dokonale si dokáží pohrát se světlem a dopřát ho i vašemu bydlení. Zrcadla se v malém bytě skvěle hodí na šatní skříně či přímo na dveře pokojů. Použít můžete i chytré zrcadlové samolepky, stylově si tak můžete vyzdobit i stěnu – vystřihnout si tvary či ornamenty dle libosti, které váš pokoj ozdobí a navíc prozáří světlem a opticky zvětší. Myslete také na kvalitní osvětlení, pohrát si můžete i s LED osvětlením připevněným na místě garnýže či kolem dveří.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články