Úvod  ›  Seznam štítků  › 

Jak na mokré zdivo? - Elektrické vysoušeče

  

Pokud Vás soused vytopil nebo máte dům po povodních nebo se vám díky špatně odvedené práci na izolaci vytvořili mokré plochy. Co by jste s tím udělali? Je to nepříjemná situace, která se musí neodkladně řešit. Protože pozdější rekonstrukce se vám může pořádně prodražit.

Pořízení fotodokumentace

Prvně, co byste měli udělat, je to, že onu místnost „mokré zdivo“, ale i samotnou výbavu, která je poškozená vyfotíte. Je to důležité pro pojišťovnu, která vám podle vaši smlouvy o pojištění domácnosti, nebo nemovitosti musí vyplatit v určité hodnotě vaši následnou rekonstrukci. I když je to s nimi mnohdy složité, je lepší něco udělat, než-li nic a všechno poté platit ze své kapsy.

Následně máte-li na stěně nějaké obrázky, police, zrcadlo, ale i opřenou stěnu, či skříň, sundat a odsunout, aby stěna začala dýchat. K tomu, aby mokré zdivo bylo zase suché, budete potřebovat nejlépe elektrické vysoušeče.

Elektrické vysoušeče

Mezi nejznámější elektrické vysoušeče patří DryPol systém. Výhodou tohoto přístroje je to, že pracuje tiše, je ekologický, lze ho použít na jakékoliv zdivo ať už je z cihel, betonu, přírodního kamene. Nepotřebujeme k tomu žádné chemické ani technické nástroje, či přístroje. Jedná se o českou technologii a je absolutní špičkou na trhu v oblasti sanace vlhkého zdiva. Drypol má certifikát nezávadnosti TÜV SÜD a je vhodný i pro náročné místnosti, jako je zdravotnictví, laboratoře, ale i pro pacienty trpící srdečním onemocněním. Drypol pracuje na principu elektroosmózy. Přístroj má jednoduchou instalaci, kterou raději ponechte na výrobci, či firmě, specializující se právě na tento přístroj. Jeho snad jedinou nevýhodou je pořizovací cena. Ale věřte, že časem se vám tato investice vrátí v podobě vašeho pevného zdraví. Nebudou se vám tvořit plísně, bakterie a bude vám udržovat místnost v té správné procentuální vlhkosti.

Dalším přístrojem jsou klasické elektrické vysoušeče. Jejich pořizovací cena je oproti DryPolu levnější, ale vyznačují se vyšší hlučností a někdy se nutné použít i chemických, či technologických přístrojů, nástrojů. Doba vysoušení je kratší než u Drypolu, ale na druhou stranu vám nezaručí to, že se na daném místě neobjeví opět plísně, houby a podobně.

Dalším možným způsobem je větrání. Otevřete okna, dveře a udělejte průvan. Samozřejmě, že větrání v zimním období nemá smysl. Musí být krásné teplé, slunné počasí.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 1.75/5 (4 hlasy)

Související články