Pokud Vás soused vytopil nebo máte dům po povodních nebo se vám díky špatně odvedené práci na izolaci vytvořili mokré plochy. Co by jste s tím udělali? Je to nepříjemná situace, která se musí neodkladně řešit. Protože pozdější rekonstrukce se vám může pořádně prodražit.
Jak na mokré zdivo? - Elektrické vysoušeče
Pořízení fotodokumentace
Prvně, co byste měli udělat, je to, že onu místnost „mokré zdivo“, ale i samotnou výbavu, která je poškozená vyfotíte. Je to důležité pro pojišťovnu, která vám podle vaši smlouvy o pojištění domácnosti, nebo nemovitosti musí vyplatit v určité hodnotě vaši následnou rekonstrukci. I když je to s nimi mnohdy složité, je lepší něco udělat, než-li nic a všechno poté platit ze své kapsy.
Následně máte-li na stěně nějaké obrázky, police, zrcadlo, ale i opřenou stěnu, či skříň, sundat a odsunout, aby stěna začala dýchat. K tomu, aby mokré zdivo bylo zase suché, budete potřebovat nejlépe elektrické vysoušeče.
Elektrické vysoušeče
Mezi nejznámější elektrické vysoušeče patří DryPol systém. Výhodou tohoto přístroje je to, že pracuje tiše, je ekologický, lze ho použít na jakékoliv zdivo ať už je z cihel, betonu, přírodního kamene. Nepotřebujeme k tomu žádné chemické ani technické nástroje, či přístroje. Jedná se o českou technologii a je absolutní špičkou na trhu v oblasti sanace vlhkého zdiva. Drypol má certifikát nezávadnosti TÜV SÜD a je vhodný i pro náročné místnosti, jako je zdravotnictví, laboratoře, ale i pro pacienty trpící srdečním onemocněním. Drypol pracuje na principu elektroosmózy. Přístroj má jednoduchou instalaci, kterou raději ponechte na výrobci, či firmě, specializující se právě na tento přístroj. Jeho snad jedinou nevýhodou je pořizovací cena. Ale věřte, že časem se vám tato investice vrátí v podobě vašeho pevného zdraví. Nebudou se vám tvořit plísně, bakterie a bude vám udržovat místnost v té správné procentuální vlhkosti.
Dalším přístrojem jsou klasické elektrické vysoušeče. Jejich pořizovací cena je oproti DryPolu levnější, ale vyznačují se vyšší hlučností a někdy se nutné použít i chemických, či technologických přístrojů, nástrojů. Doba vysoušení je kratší než u Drypolu, ale na druhou stranu vám nezaručí to, že se na daném místě neobjeví opět plísně, houby a podobně.
Dalším možným způsobem je větrání. Otevřete okna, dveře a udělejte průvan. Samozřejmě, že větrání v zimním období nemá smysl. Musí být krásné teplé, slunné počasí.
Předchozí článek Další článek
Úvod › Seznam štítků › Zdi
Související články
- Vlhkost ve starých domech
- Povětrnostní vlivy ovlivňující životnost stavby
- 7 příčin, proč venkovní zdi vlhnou
- Vysušování zdiva, jaké jsou způsoby?
- Jak na vlhkost v domě?
- Odstranění vlhkosti pomocí odvětrání
- Jak na mokré zdivo? - Elektrické vysoušeče
- Jak vysušit vlhké zdivo?
- Jak zjistit záplavové oblasti?
- Jak odstranit vzlínající vlhkost zdí?
- Jak opticky zvětšit místnost?
- Jak postupovat při vytopení bytu?
- Vhodné vs. nevhodné použití sanačních omítek
- Jak rozdělit místnost?
- Způsoby, jak se zbavit vlhkosti
- Jak na vlhký sklep?
- Jak zabránit náhlému skluzu sněhu ze střechy?
- Čím vyčerpat zaplavený sklep?
- Jak dlouho sušit dřevo pro topení v krbu a kamnech?
- Jak vysušit mokrou zeď?
Aktuální články
- Jak měřit a vybrat perfektní barovou židli (pro domácí bar)
- Jak na parkovací stání před plotem
- Rozpočet základů
- Bydlení ve stodole
- Jaký je vliv malých domů na životní styl a kvalitu života?
- Dílna - jaké nářadí a vybavení potřebujete pro zřízení domácí dílny?
- Drenážní beton - popis, jak jej připravit, tipy na jeho využití
- Odvětrání odpadu – k čemu je dobré, jak jej realizovat
- Oprava podlahy z betonu – jak na drolící se beton, výtluky a trhliny?
- Co dělat, když plastová okna drhnou