Úvod  ›  Seznam štítků  › 

Čím obložit zdivo? Lícovkami Klinker

  

Renesanci ve stavebnictví zažívají domy s lícovým zdivem. Netřeba je omítat, takže dochází k nemalým úsporám, přičemž tento druh architektury dostane přirozený a velmi originální vzhled. Velkou oblibu získal především v Anglii, avšak typické domy, podniky, objekty, kostely jsou rozesety po celém světě, a také u nás.

O lícovkách Klinker

Tento zdící materiál, který se používá pro obvodové, ale i vnitřní vrstvené stěny, je 100% přírodní, ekologicky nezávadný a má svoji přirozenou krásu. Pro svoji trvanlivost vyžaduje minimální údržbu, je mrazuvzdorný – žádné trhliny a praskliny, paropropustný, navíc je vhodný jako izolační a akustický materiál do interiéru, ale i do klimaticky náročného prostředí exteriérového. Díky široké paletě barev, dezénů, povrchů a úprav může dodat i velmi exkluzivní, extravagantní vzhled jakémukoli domu.

Vzhled

Cihly pro lícové zdivo se vyrábějí metodou ražení (všechny čtyři obvodové stěny jsou pohledové) a svými vráskami připomínají staré, ručně vyráběné cihly. Jiným druhem, z něhož se vyrábějí cihly i obkladové pásky tažením, jsou cihly klinker, které však mají tři strany pohledové a jednu technologickou. Rozdíl mezi nimi je v nasákavosti, klinker cihly musí mít nasákavost pod 6%, vypalují se při teplotě 1200˚C, jsou tedy více odolné a lépe akumulují teplo. Při poklepu o sebe vydávají cinkavý zvuk, odtud také jejich název. Z nich vytvořené dlažby, zídky, ploty či fasády jsou i po dlouhé době jako nové.

Rádi byste, aby i váš dům byl nepřehlédnutelný a dominantní? Nebojte se použít právě cihly klinker,  svoje přednosti mohou také zúročit jako dekorativní prvek v interiéru u krbů nebo při použití na okrasné zídky, sloupky a stěny. Překvapí vás kromě estetického dojmu také příjemnou cenou, což je u takto kvalitního stavebního materiálu jistě nečekané. Spojte moderní design, kvalitu a přírodní kolorit v jedno – domov, kde bude všem dobře.

Další články: Zahradní dekorace | Obklady ze smrků | Stavíme pergolu

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články