Pokojíček

Dělení pokoje pro dvě děti

Možná vaše děti dospěly do věku, že každé z dětí chce mít své soukromí. Tento vývoj je přirozený a neznamená to, že si děti teď rozumí méně, jenom mají jiné potřeby. Rozdělení pokoje pro dvě děti se tak stává nevyhnutelným. Jaké možnosti při rozdělování pokoje máte a na co myslet před samotným začátkem prací? 

Jak spočítat: kolik potřebuji barvy na malování

Pro správný výpočet objemu barvy na malování, musíte znát rozměry prostoru, který budete malovat, respektive celkovou plochu určenou k malování. Důležité je nezapomenout započítat počet nanášených vrstev barvy. Pokud malujete interiér, tak je nutné do výpočtu zahrnout i strop.

Jak zvýšit komfort bydlení

Přemýšlíte, jak se cítit doma komforněji? Máme pro vás tipy pro nejrůznější části domácnosti, které vám pomohou se cítit lépe. Některé tipy můžete začít dělat hned, na jiné myslete, až budete pořizovat nové vybavení do domácnosti.

Jak vymalovat dětský pokoj?

Barvy působí na každého z nás a na děti ještě mnohem silněji. Proto je dobré se při volbě výmalby do dětského pokoje držet osvědčených rad a nepodléhat aktuálním módním barevným vlnám.

Jak rozdělit místnost?

Ať už máte místnosti s velkou plochou, nebo naopak miniaturní garsonku, kterou potřebujete rozdělit do několika zón s rozdílnými funkcemi, na výběr máte hned několik způsobů, jak to udělat. Pracovně si můžeme takové dělící příčky rozdělit do dvou velkých skupin, které si pracovně nazveme stěny a optické prvky.

Jak správně položit koberec?

Položení koberce tak, aby vám vydržel co nejdéle, zvládnete s trochou trpělivosti i sami. Přestože nejjistějšího výsledku dosáhnete s pomocí profesionála, pěkně položený koberec můžete mít vlastními silami – jen si k tomu musíte sehnat potřebné náčiní.

Jakou podlahu do dětského pokoje?

Každý, kdo má děti ví, jak moc důležitou roli hraje v dětském pokoji podlaha. Sotva začnou lézt, usalaší se na podlaze a vydrží jim to často až do studentských dob. Ostatně, my jsme to dělali taky. Jen naši rodiče měli tehdy podstatně menší výběr toho, co na podlahu dát.

Jak si vylepšit pokoj?

Váš pokoj je vaše zázemí, ostrov soukromí a také viditelný projev vaší osobnosti. Ale někdy to prostě chce změnu, která nemusí být ani tak moc radikální. Stačí jen málo a budete se u sebe cítit hned lépe. Metody vylepšení pokoje jsou různé – od změn v podstatě kosmetických až po zcela radikální.

Jak zařídit jednopokojový byt?

Ať už v jednopokojovém bytě bydlíte, nebo se teprve chystáte přestěhovat, nezoufejte. Nevěšte hlavu, že nepatříte mezi ty, kteří neví co s prostorem a byt s pokojem pro hosty je pro ně samozřejmostí. Nedejte na nechápající pohledy okolí, důležitě je, aby se vám ve vašem bytě, i když jen s jedním pokojem, bydlelo příjemně a cítili jste se v něm jako doma.

Jak uspořádat dětský pokoj?

Ne vždy máme to štěstí, či chuť, bydlet v prostorném bytě, či místem obdařeném rodinném domě. Panelákové byty jsou často řešeny přinejmenším zvláštně, a tak není výjimkou, bojovat se zařizováním pokojů jako nudle, nebo připomínajících spíše komoru než pokoj. Rozhodně ale nepropadejte panice, vše jde zvládnout. I v případě dětského pokoje, kde dítko potřebuje dostatek prostoru k hraní, uložení množství nezbytných hraček a pohodlné lůžko, jde situaci vyřešit s přehledem a grácií.

Nápady jak přepažit pokoj?

1) Pevné přepažení

Volně stojící stěna v prostoru

Ta vám hlavně pomůže ozvláštnit místnost a vytvořit další stěnu, o kterou můžete opřít třeba pohovku. Pro odlehčení nebo další úložný prostor vytvořte výklenek. Vhodným materiálem je například překližka.

Zabudovaná stěna

Materiál a postupy volte podle toho, zda chcete postavit zeď trvale (tvárnice, cihly) nebo dočasně (příčky), ale také podle požadavků na odhlučnění a další. Nejlepší je tyto stavební úpravy konzultovat s odborníkem nebo si je od něj rovnou nechat udělat.

Jak uspořádat malý dětský pokojíček?

Nejpozději v momentě, kdy vaše ratolest opustí rodičovskou ložnici a přesune se vstříc alespoň částečné samostatnosti do vlastního pokoje, je potřeba vyřešit jeho uspořádání. Jak si poradit v případě, že vám k dispozici moc místa nezbylo? I malý pokojíček lze zařídit účelně. Čtěte jak.

Jak vymalovat pokoj? - volba barvy

Psychologie barev je mocná a dobře to ví i náš interiér. Až se příště chopíte válečku s tím, že jdete malovat, zkuste přemýšlet trochu hlouběji o tom, jak na vás barvy působí, než jen z hlediska toho, že milujete žlutou a zelená vám připomíná operační sál.

Jak rozdělit pokoj na dva?

Soukromí je důležité pro každého, ať už potřebujete místo na své hračky, počítač nebo pracovní stůl. Jak ale zajistit soukromí, když máte k dispozici jeden pokoj? Pojďme se společně podívat na nejrůznější nápaditá řešení, jak rozdělit pokoj na dva.

Jak vymalovat dívčí pokoj?

Malování pokoje představuje časově náročnou investici, ke které ne všichni přistupujeme s nadšením a odhodláním. Mnohdy tento úkol považujeme spíše za povinnost, ke které nás donutí staré, omšelé vymalování stěn v interiéru. Pustit se do vymalování dívčího pokoje představuje úkol ještě mnohem složitější, ke kterému nelze přistupovat jako k povinnosti.

Každý rodič chce pro své dítě jen to nejlepší, ovšem jak už to tak bývá, ne vždy rodiče sdílí na chlup stejné názory a přesvědčení, jako jejich potomci. Možná i proto je výmalba pokoje pro dívku náročná nejen na čas, ale i na pečlivost, důslednost a špetku fantazie.