Úvod  ›  Seznam štítků  › 

Jak schovat trubky od topení?

  

Trubky od topení jsou většinou nedílnou součástí každého domu či bytu, kde se vytápí radiátory. V řadě případů mohou tyto trubky působit poněkud nevzhledně, což může narušovat celý interiér. V současné době existuje řada různých způsobů, díky kterým můžeme trubky od topení v interiéru schovat. Tato řešení mají jednak estetickou funkci, ale jsou i velmi praktická, protože se díky nim snižuje riziko spálení o ohřátou trubku. Jak schovat trubky od topení rychle a jednoduše? Níže se dočtete o několika vhodných možnostech, které můžete ve své domácnosti vyzkoušet.

Zasekání trubek od topení do zdi

V současné době je hitem zasekávání trubek od topení do zdi. Jedná se sice o značně složitější a pracnější variantu jejich zakrytí, ale zároveň je účinná. Provedení je jednoduché v tom, že do zdi vysekáme otvory tak, aby bylo možné do nich trubky od topení umístit. Pak je již jen přiděláme k radiátoru a vysekané díry můžeme opět zadělat. Díky této úpravě nezbude po trubkách v interiéru ani památka. Zeď lze následně klasicky vymalovat a je hotovo. Pro šikovnější jedince nebude tato úprava žádný problém a ani nebude poznat, že byla provedena.

Dekorace dokáže zázraky

Aby nebyly trubky od topení příliš viditelné, lze je také zakrýt nejrůznějšími druhy dekorace. S tím mohou pomoci různé závěsné dekorace či ozdoby. Nesmíme zapomenout ani na umělé květiny. Díky vhodně zvolené dekoraci nebudou trubky od topení působit rušivě. Někteří jedinci však tvrdí, že tento způsob schování trubek je velmi nápadný a “trefí” do oka na první pohled. Navíc dekorace nemusí zapadnout do interiéru přesně tak, jak bychom si představovali. Před jejím samotným výběrem bychom si tak měli dávat pozor na to, aby vhodně interiér doplnila a ladila s dalšími prvky.

Zakrytí pomocí nábytku

Pokud hledáte rychlý a zároveň jednoduchý způsob zakrytí trubek, pak lze také přemísťovat nábytek. Tento způsob je ideální použít především ve chvíli, kdy máte v interiéru trubky umístěny ve spodní části zdi. Jednoduše k nim přisuneme nějaký ten nábytek a nebudou vidět. Tento způsob patří k velmi oblíbeným a využívá ho řada domácností. Pozor bychom si však měli dát na tepelné ztráty, které mohou vznikat, pokud v těchto místech nebude správně cirkulovat vzduch.

Lišty a truhlíky jsou také dobrou volbou

Můžete také vyzkoušet schování trubek od topení do lišt či dřevěných truhlíků. Tyto pořídíte v hobby marketech či si je můžete vyrobit doma. Jednoduše se pak přilepí či přivrtají na zeď okolo trubek a problém s nevzhlednou nezbytností je vyřešen. V případě koupě extrémně nezatíží ani Váš rozpočet.

Přemalování trubek barvou

Aby byly trubky od topení co nejméně nápadné, lze je také přemalovat barvou. Schovat trubky od topení tímto způsobem můžete rychle a snadno. Lze je přemalovat barvou ve stejném odstínu zdi a budou tak méně nápadné a nevšimnete si jich na první pohled. Pokud hledáte kvalitní, rychlý a finančně nezatěžující způsob, jak trubky schovat, stane se tento pro Vás tou správnou volbou.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 2.33/5 (3 hlasy)

Související články