Úvod  ›  Seznam štítků  › 

Kde koupit obytný kontejner?

  

Jsou chvíle, kdy potřebujeme nutně vyřešit problém s dočasným prostorem, a to ať už třeba na staveništi či na zahradě. Tento problém se dá vyřešit řadou nejrůznějších způsobů. Ne každá dočasná stavba či různé stany a přístřešky však vydrží při nepříznivých povětrnostních podmínkách. Proto je vhodné začít uvažovat i nad řešením, kterým by se mohl stát například obytný kontejner. Jedná se o poměrně rychlé vyřešení situace.

V zahraničí se obytné kontejnery využívají běžně k bydlení

V České republice můžeme na některých místech nalézt budovy sestavené z obytných kontejnerů. Proč? Na to je jednoduchá odpověď. Ceny běžných stavebních materiálů a pozemků se neustále zvyšují a náklady na pořízení domu jsou tak čím dál vyšší. Každý jedinec si tak nemůže dovolit pořízení nemovitost. Obytné kontejnery poskytují rychlé a snadné řešení a pokud se poupraví z venkovní strany a udělá se např. fasáda, nikdo ani nepozná, že se jedná o obytný kontejner.  V konečné fázi se dají upravit tak, že mohou být k nerozeznání od běžných staveb. V zahraničí jsou hojně využívány. Přijde tento trend i do České republiky? V současné chvíli lze i v našich končinách nalézt společnosti, jenž se zabývají stavbou budov právě z obytných kontejnerů:

Velikost obytných kontejnerů

Obytné kontejnery se vyrábí v řadě různých provedení. Nepřeberné je samozřejmě i množství velikostí. Lze pořídit jednak klasickou stavební buňku, kterou zajisté každý z nás zná, ale rovněž i větší obytné kontejnery, které mohou přesáhnout i rozměry 2+kk. Při výběru obytného kontejneru vždy záleží na konkrétním účelu, kvůli kterému si ho chcete pořídit. Jiný kontejner si přeci pořídíte pro odpočinkovou místnost či šatnu na stavbu, jiný pro uskladnění nářadí. V případě, kdy byste si chtěli z obytných kontejnerů nechat sestavit dům, je vhodné nechat si kontejnery vyrobit přímo na míru. 

Kontejnerové byty

Autor: Frank

Obytné kontejnery poskytují rychlé a efektivní řešení

Ať už potřebujete obytný kontejner pro jakýkoliv účel jedno je jisté. Stává se správnou volbou pro řadu jedinců, jelikož poskytuje rychlé a efektivní řešení. Na místo, kde má být postaven se dováží již sestavený. Pokud si tedy zakoupíte již hotový kontejner, můžete ho začít využívat jen co Vám ho daná společnost přiveze. V případě zhotovení kontejneru na míru, dle Vašich požadavků, bude čas zhotovení poměrně krátký a kontejner Vám rovněž bude dodán již smontovaný a připravený k použití.

Kde lze obytný kontejner zakoupit?

Existuje řada různých způsobů, kde si obytné kontejnery zakoupit. Patrně tím nejjednodušším je najít si e-shopy, které se prodejem těchto kontejnerů zabývají a porovnat si jejich nabídky. Další možností je vyhledání specializovaných firem přímo ve Vašem okolí. Tak si můžete zároveň obytné kontejnery i osobně prohlédnout. Nějaký ten kousek lze nalézt i v nejrůznějších bazarech. Chcete-li si nechat zhotovit kontejner přesně dle Vašich požadavků zřejmě se bez kontaktování nějaké té firmy neobejdete, ale není to nic složitého. Firmě sdělíte pouze Vaši představu o vybavení a rozměrech a následně Vám bude vyhotovena předběžná kalkulace ceny. 

Cena za konkrétní obytný kontejner vždy závisí na dané společnosti, která se jejich prodejem zabývá. Obecně však platí, že záleží rovněž na rozměrech, užitné ploše, použitém materiálu a samozřejmě nesmíme zapomenout ani na vybavení. Lze předpokládat, že např. obytné kontejnery s kompletně zabudovanou elektroinstalací a kvalitní podlahou budou podstatně dražší, než klasická buňky, které mají pouze obvodové stěny.

Prodej či pronájem

Obytné kontejnery se samozřejmě dají běžně zakoupit, je třeba ovšem počítat s nějakou tou investicí. Pokud však víte, že obytný kontejner využijete pouze např. na pár týdnů, mohlo by pro Vás být vhodnějším řešením si spíše tento pronajmout. V konečné fázi Vás to zřejmě vyjde i levněji, ale především nebudete následně muset řešit problém, kam kontejner umístit a jak ho využívat, když již není k původnímu účelu potřeba.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články