Úvod  ›  Seznam štítků  ›   › 

Jak jednoduše vyndat zalomený klíč?

  

Přicházíte  k domu, bytu, garáži či autu, popadnete klíč, vložíte do zámku a najednou se pokazí, co může. V ruce třímáte už jen torzo klíče a zbytek je zaražený v zámku. Na vině může být opotřebovaný klíč, nečistota v zámku, spěch anebo jen nešikovnost, avšak jediné, co vás v tu chvíli zajímá, je řešení. Není třeba skládat hlavu do dlaní v myšlenkách na zámečníka, finanční částku, a čas, který obnáší výměna zámku. Než se rozhodnete pro radikální řešení, jako je rozbití okna, raději první vyzkoušejte pár ověřených triků, které vás z této prekérní situace dostanou jako hrdinu.

Lepidlo jako všemocný pomocník

Nezoufejte, že je klíč na dvě půlky a raději se snažte jej zase zacelit. Ptáte se, jak je to možné, když nemáte druhou část? Jediné, co budete potřebovat je vteřinové lepidlo. Nepříjemnost nastává, pokud jste z vnější strany budovy a k lepidlu nemáte přístup. Pak už vám zbývá jen  objevit nějaké v garáži nebo kupříkladu u sousedů. Pokud se k němu dostanete, máte napůl vyhráno. Pak už stačí s jeho pomocí natřít klíč na zlomené části a zasunout do zámku. Zbývající část se po několika vteřinách přilepí a vy ho budete moci vytáhnout. Pozor dejte na přebytečné množství lepidla. Jestliže jím umažete i strany klíče, je dost možné, že vám v zámku zůstane celý a nepůjde ven ani za nic. Tento trik se také doporučuje, jedná-li se o zámek u domu či bytu, v případě auta či motorky by mohl nadělat více škody než užitku. 

Náhradní klíč

Nestává se často, abychom náhradní klíče měli neustále u sebe, ovšem i tací se najdou a v této situaci to z nich dělá opravdové šťastlivce. Náhradním klíčem je totiž zcela možné vytlačit na druhou stranu úlomek a pohodlně si otevřít. Mějte však na paměti, že tento proces funguje pouze se stejným klíčem nikoli tím od garáže, co má podobné vroubky.

Magnet

Jedná-li se o malý klíček, docela dobře poslouží i obyčejný magnet. Není zde řeč o placatých magnetkách z ledničky s potiskem, ale o středně silném magnetu, který byste náhodou mohli najít v garáži a s jeho pomocí dostat zbytek klíče ven. Zkuste magnetem přejíždět po zámku trpělivě a nečekejte zázraky. Vytahování úlomku vás chvíli potrápí, ale potom můžete slavit úspěch!

Jako šikovný zloděj

Dalšího pomocníka zná každý z filmů, kde se vetřelec snaží dostat do bytu, aniž by vlastnil klíč. Silná kancelářská sponka se dá tvarovat do požadovaného tvaru a je tak tenká, aby se vešla do zámku a klíč následně vytlačila. Nenechte se zmást filmovými triky a přiznejte si, že na tento druh odemčení je třeba jistá dávka trpělivosti a hlavně šikovnosti. Až v této chvíli si uvědomíte, jak těžké to zloději mají. Sponku zkuste nejprve roztáhnout, aby tvořila dlouhý drátek, a poté s jeho pomocí zaštrachejte v zámku a snažte se fragment z klíče posunout. Pokud se nedaří, ohněte sponku do úzkého tvaru písmene „U“ nebo "L" a opakujte stejný proces.

Plátek lupínkové pily

Pojďme si zmínit také nářadí, které se bude perfektně hodit, zabouchnete-li si dům, ale stále budete mít přístup k nářadí v kůlně, garáží nebo zahradním domku. Například takové nové plátky do lupínkové pily zde najdou perfektní uplatnění a mnohdy je s nimi manipulace snazší než s kancelářskou sponkou. Není třeba jej nějak speciálně zalamovat či tvarovat, úzký tvar plátku vám umožní se dostat až přímo ke zbytku klíče a šikovně do něj zatlačit.

Podobně vhodným nástrojem je například jehla anebo také obyčejný špendlík. Vše funguje na stejném principu, a to konkrétně na snaze dostat klíč dostatečným tlakem směrem tam, kam se nemůžete dostat.

Za pokus stojí každý z těchto triků jednotlivě a při velké snaze, trpělivosti a šikovnosti můžete slavit úspěch.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 2.83/5 (12 hlasů)

Související články