Hra barev
Nejdůležitějším bodem jsou použité barvy. Vzhledem k tomu, že zádveří a vstupní prostory bývají často velice malé místnůstky s tmavými koutky, nehodí se žádné tmavší odstíny – černá, šedá, tmavě modrá či sytě hnědá. Ty budou působit zašedlým, mdlým dojmem a opticky o dost zmenší tento prostor.
Vyvarujte se také dráždivě křiklavým barvám, jako je rudě červená, svítivě oranžová či křiklavě zelená. Červená barva může být možná útulná či eroticky dráždivá, ale určitě ne na chodbě.
Také svítivé a křiklavé barvy nejsou tím pravým pro vstupní halu, protože z nich může člověka rozbolet hlava, jak bijí do očí.
Naopak volte světlejší, tlumené a teplé barvy – například meruňková, levandulová, světle zelená, světle modrá, světle hnědá, lososová a podobně. Všechny odstíny by měly být opravdu světlé, nikoliv křiklavé a co nejjemnější. Nejlépe uděláte, když si takovou barvu necháte umíchat speciálně, přímo na prodejně s barvy. Většinou se doporučuje vymalovat jen jednu stranu chodby a protější zeď nechat bílou.
Zapomeňte také na tapety s výraznými a šílenými vzory. Pokud si přejete nějaké zdobení stěny, pak existují samolepky na zeď. Volte ale opravdu decentní vzory, nejlépe se tomuto úplně vyhněte.
Vybavení předsíně
Co se týče vybavení, ihned se zbavte starých robustních almar z tmavého a těžkého dřeva. Máte-li dostatek prostoru na to, abyste mohli mít na chodbě skříň a prošli jste i po jejím otevření, volte buď vestavěné skříně, nebo takové modely, které působí více vzdušněji a elegantně. Často se využívají bílé vestavěné skříně, které vedou až ke stropu a skýtají tak dostatek úložného prostoru. Pokud chcete ke skříni ještě nějakou menší komodu či stolík pod zrcadlo / věšáky, vybírejte vše v jedné barvě. Doporučuje se světlejší druh dřeva.
Pokud si skrz malý prostor nemůžete dovolit skříň, zkuste závěsné skříňky u stropu, otvírací směrem nahoru. To vyřeší úložné prostory. Pod ně pak snadno aplikujete věšáky přibyté na zeď. Nebo zvažte použití poliček – ovšem pozor na jejich umístění, abyste se o ně v úzkých chodbách nebouchali do hlavy. Také je vhodné vynechat robustní botníky a použít prostě jen háčky na zdi, popřípadě designové kousky, jako je věšák z palet či ze starého žebříku, zavěšený na zdi. Pod takový věšák můžete umístit stoličku a otevřený box se šprušlemi na boty a máte hotový celý komplex botníku.
Triky a kouzla
Kromě barev a minimalistického stylu vybavení chodby pak existují další „vychytávky“, jak na to. Jedním z nich je dobře známý trik použití zrcadel, nebo alespoň jednoho většího zrcadla. To opticky zvětší prostor chodby a dodá mu to nový, otevřenější vzhled. Pokud máte chodbu opravdu maličkou, použijte zrcadlo bez rámování. Tedy takové, které lze připevnit (často přilepit) přímo na zeď.
Naopak se doporučuje vyhnout velkým obrazům, pokud nejsou opravdu světlé a dobře ladící k celkovému provedení místnosti.
Dalším kouzlem je správné osvětlení místnosti. Vyhněte se tlumenému osvětlení. Na chodbu se vyplatí investice do silnějších zářivek. Lustr by neměl být velký a visací, pokud nemáte opravdu vysoké stropy. A v případě, že vaše osvětlení nedosahuje do všech tmavých koutů místnosti, vdechněte jim život pomocí lampy (buď připevněné na zdi, nebo stojací).
Podlaha chodby
Možná by bylo krásné, aby vás doma vítal červený koberec, jako filmovou hvězdu, ale je to nejen nepraktické kvůli častému znečištění, ale také nežádoucí do malých prostor. Pokud chcete opticky zvětšit prostor, zapomeňte na koberec. Na místě je maximálně vkusná rohožka, menší kobereček, nebo dekorativní kožešina.
Podlaha může být dřevěná v teplém tóně dřeva, i ve studeném, světle-šedém provedení – záleží vždy na celkovém designu místnosti, aby vše kolem ladilo.
Úplně ideální je pak dlažba. Ta se doporučuje ve světlých barvách – bílá, světle šedá či kostkovaná (retro styl bílá a černá). Světlejší barvy pro podlahu jsou možná dle někoho nepraktické, ale jedná se o chodbu, kterou tak či onak musíte vysávat a umývat častěji, než jiné místnosti. Vyhýbat byste se pak měli také velkým vzorům na dlaždicích.