Úvod  ›  Seznam štítků  ›   › 

Jak na domov podle feng shui?

  

Každá místnost v domě má svou vlastní energii. K té jí dopomáhá také správné rozmístění nábytků a bytových doplňků. Zařiďte si domov podle feng shui a možná se na vás konečně usměje štěstí a vy se po dlouhé době dobře vyspíte.

Energie proudící prostorem, ve kterém se nacházíme, může výrazně ovlivnit i energii našeho těla a mysli. Právě feng shui nabízí fascinující princip toho, jak docílit příchod nového "světla" do domu, ve kterém žijeme. A že je vaše prvotní reakce na feng shui spíše skeptická? Říká se, kdo nevyzkouší, neví. Právě v tomto případě to platí dvojnáso. Už po pár týdnech uvidíte první výsledek a domov proměníte v místo, kde se budete už vždycky rádi vracet.

Zkuste začít kuchyní

Díky feng shui můžete v kuchyni rozmístit věci tak, aby byly nejen po ruce, kdykoliv je budete potřebovat, ale aby také na sto procent plnily svou energickou funkci. Jelikož kuchyň je bezesporu nejdůležitějším místem v domě, tzv. srdcem domu, je důležité, abychom se zde cítili dobře, příjemně a chtělo se nám zde trávit spoustu času. U feng shui platí, že by se kuchyň rozhodně neměla nacházet vedle vstupu do ložnice nebo naproti dveřím do koupelny. Zkusme si kuchyň zařídit podobně jako obývací pokoj, naprosto zvlášť a odříznutě od ostatních pokojů. Kuchyň by také měla být stále uklizená a čistá. Využijte v prostoru dřevo, a to nejen přímo na kuchyňské lince, ale také v doplňcích. Pořiďte si nože s dřevěnou rukojetí a vyvarujte se co nejvíce plastových materiálů. Důležitým prvkem je také dobře zakrytý odpadkový koš.

Obývací pokoj plný světla

Jelikož v obývacím pokoji trávíme také hodně času a schází se zde většinou celá rodina, měli bychom v něm zajistit co nejvíce světla. Neuškodí ani malé lampičky vedle oken a větší lampy v rohu místnosti. Nezapomínejme ani na zrcadla, odráží totiž do prostoru spoustu pozitivní energie a symbolické elementy. Na stůl ve středu místnosti umístěte živé květiny, nejlépe v květináči a zbytečně pokoj nepřetěžujte věcmi, které zde nepatří. Největším strašákem je samozřejmě počítač nebo věci jako dětské hračky, šatní skříň nebo viditelné elektrické kabely. Jelikož v každé místnosti by měly být vyrovnány poměry mezi mužským a ženským elementem, umístěte i do svého obýváku svůj oblíbený polštářek a např. také stojan na víno. Nábytek nikdy netlačte přímo ke zdi a sedačku umístěte tak, aby vaši hosté seděli vždy směrem ke dveřím.

feng shui obývací stěna

Autor: mdefays

Vzdušná a čistá ložnice

Ložnice je místem odpočinku, večer zde uléháme a ráno se zde probouzíme. Světlá barva pokoje podpoří naši energii a zklidní duši. Proto ložnici nikdy nemalujte tmavou barvou. Postel by měla být vyrobena z přírodních materiálů a orientována tak, aby naše hlavy mířily ke zdi. Nad postel nevěšíme žádné obrazy, ani zrcadla. Mohlo by to mít vliv na naše chování - těžké předměty nad hlavou vyvolávají deprese a strach. Pokud však např. na zrcadle v ložnici trváte, umístěte ho ke vstupu do místnosti. Na noc ho však vždy překryjte dekou nebo prostěradlem. Do ložnice nepatří věci jako je počítač, televize nebo lesklé materiály v podobě flitrů.

Uspořádat si domov podle feng shui není žádná věda, ale musíme se držet několika hlavních zásad:

  • enegie musí proudit volným tokem
  • střed mezi okny a dveřmi nesmí zakrývat žádný nábytek
  • mějme vždy perfektně uklizeno a dejme si pozor na věci pohozené na zemi
  • o pokojové květiny se musíme vždy starat jako o své vlastní tělo
  • feng shui neuznává sušené květiny, vycpaná zvířata ani další "mrtvé" věci
  • mysleme na pozitivní drobnosti
  • žádný roh místnosti nesmí zůstat prázdný
  • v posteli musí být jedna velká matrace
  • v obývacím pokoji by měla stát alespoň jedna vonná svíčka
Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články