Byt

Vůně v domě - možnosti

Ladit každou místnost do podobné barvy nebo do takových kontrastů, které budou spolu hezky vycházet, jsme si asi docela zvykli. Věděli jste ale, že pro dokreslení té správné atmosféry domova můžete do domácnosti pořídit různé vůně a vybírat je podle místností? 

Jak se odhodlat vyházet nepotřebné věci z bytu

Vyhazování nepotřebných věcí z bytu může být pro mnoho lidí obtížným úkolem. Může to být kvůli emocionálnímu připoutání k určitým věcem nebo z důvodu, že se bojí, že něco budou potřebovat v budoucnu.

Co udělat pro vlastní bydlení?

Vlastní bydlení je sen každého. Celosvětová populace se rozděluje na dva tábory. Jeden tábor upřednostňuje bydlení v bytě, kdy odpadá starost o zahradu a starosti s domem spojené, pro druhou skupinu lidí je bydlení v bytě noční můrou a touží po rodinném domě se zahradou. Tak, či tak, nikomu se nechce investovat do cizího bydlení v podobě drahých nájmů, kdy veškeré opravy, rekonstrukce, nebo zútulnění, které provedete, jsou ve prospěch třetí osoby. Ovšem v dnešní době cesta k vlastnímu bydlení není až tak snadná. Cestu komplikují drahé hypotéky, ceny stavebních firem, materiálu a dlouhé čekají lhůty. Pokud i tak se rozhodnete pustit do realizace snu o vlastním bydlení, je důležité si zodpovědět několik otázek.

Jak si připravit byt na koupi kočky – 5 nezbytností, které pořídit, než si donesete domů kočku

Pořízení domácího mazlíčka je velký závazek. Jakmile si vezmete domů kočku, ať už z útulku, nebo čistokrevnou, zavazujete se ke spoustě činnostem. Závisí na vás její zdraví, život i pohodlí – zkrátka celková kvalita života. A to není málo! Na to, jak se o kočku správně starat a co do začátků potřebujete má snad každý trochu jiný názor. V tomto článku najdete seznam věcí, bez kterých se v začátku rozhodně neobejdete, ať už zastáváte jakýkoliv názor na chování mazlíčků.

Jak na mravence v bytě?

V následujícím článku vás seznámíme s problematikou mravenců v domácnosti. Doporučíme zásady, jak této nepříjemnosti předcházet a pokud již problém řešíte, poradíme jak se mravenců zbavit. Rozhodně tuto situaci nepodceňujte, mravenců se budete zbavovat velmi těžce a mohou vám i zničit vybavení domácnosti.

Jak na rekonstrukci nájemního bytu?

Upravit si byt podle vlastních představ není nic zvláštního, neboť každý z nás se cítí dobře ve zcela odlišném prostředí. Pokud máte byt ve svém vlastnictví, můžete v něm provádět jakoukoli rekonstrukci, kterou si přejete. U nájemních bytů to bývá složitější, vše je závislé na nájemní smlouvě a zákoně, případně domluvě s majitelem bytu, který vám vystaví i dodatky ke smlouvě, kde bude rekonstrukce zahrnuta. Rekonstrukce nájemních bytů není příliš oblíbená pro nájemníky, nikomu se nechce zbytečně platit za byt, který jim nepatří.

Kam uložit odpad z bourání domu?

S bouráním se nejčastěji setkáme při rekonstrukcích a v menší míře při stavbě novostavby. Produktem z bourání je odpad.  Jeho množství velmi záleží na stavu budovy. U velmi starých domů bývá odpadu mnohem více. Je to dáno tím, že většinou bývá potřeba upravit rozměry oken, dveří, rekonstruovat staré omítky, vyměnit podlahy atd. U novostaveb je odpadu minimum. Spíše se jedná o zbytky z cihel, malt a betonů, které lze později uložit pod chodník či příjezdovou cestu.

Jak na rekonstrukci garsonky?

Většina mladých lidí na počátku své životní cesty volí malý byt v paneláku, tzv. garsonku. Ta velmi často nesplňuje prostorové nároky, je totiž velmi malá a její ztísněný prostor nedostačuje a to především v případech, kdy chtějí pozvat přátele nebo si najdou životního partnera. Přesto je tu řešení, které může i z malé garsonky udělat prostor, který bude krásný a vzdušný. Jen je otázkou jak na to? Jak bychom tedy měli postupovat při rekonstrukci garsonky?

Jak rychle najít pronájem bytu? 4 nejlepší způsoby hledání pronájmu!

Hledáte pronájem bytu? Zde se dozvíte nejběžnější metody hledání. Pravděpodobně je všechny znáte, jen jste si třeba neuvědomili, že hledat lze i takto.

5 zaručených rad, které vám pomůžou vybrat pronájem bytu! Čtěte dál!

Asi každý známe někoho, kdo nebydlí zrovna šťastně. Ať už za to může hlučný soused, mrňavý byt nebo dvouhodinová cesta do práce. Hledáte pronájem bytu a zajímá vás na co si dát pozor a čemu se vyhnout, abyste nedopadli stejně? Pak rozhodně čtěte dál, jelikož tento článek je právě pro vás.

9 hlavních důvodů pro pronájem bytu v Brně... Možná neznáte všechny!

Jste z Brna, nebo přemýšlíte, zda se do něj přistěhovat? Tento článek vám napoví, proč se rozhodnout právě pro pronájem bytu v Brně či koupi zdejšího domu. Praha je sice největší město České republiky, ale Brno je zase největší město jižní Moravy.

Co vědět při koupi bytu - s jakými náklady počítat, kolik mít naspořeno a jak je to s DzNN?

Koupě nového domova je pro většinu lidí jedna z nevýznamnějších životních momentů. Chystáte se pořídit vlastní byt či dům? Pak je tento článek právě pro Vás. Dozvíte se s jakými náklady počítat a kolik mít naspořeno, jak je to s daní od roku 2018 a možnostmi financování bydlení. Jelikož při pořízení domu či bytu často utratíme všechny své úspory, je nutné jednat uváženě a nenechat se ničím zaskočit. Při koupi myslete např. na výdaje na rekonstrukci či daň z nabytí nemovitosti.

Kde a za jakou cenu hledat pronájem v Brně, aby vás nikdo nenapálil?

Jak jsou na tom nájmy v Brně? Lze předpovídat jejich vývoj i jinak než z věštecké koule? Dozvíte se, zda raději počkat, nebo hledat nájem hned, aby nebyl dražší.

Na co si dát pozor při koupi bytu?

Koupit byt není to samé, jako koupit třeba rohlíky v sámošce. Není to otázka pěti minut ani úkol, nad kterým pro jeho nenáročnost vlastně ani nemusíte přemýšlet. Naopak! Koupě bytu představuje vysokou finanční investici a celý proces, který budete muset projít, rozhodně nelze brát na lehkou váhu.

Kde koupit obytný kontejner?

Jsou chvíle, kdy potřebujeme nutně vyřešit problém s dočasným prostorem, a to ať už třeba na staveništi či na zahradě. Tento problém se dá vyřešit řadou nejrůznějších způsobů. Ne každá dočasná stavba či různé stany a přístřešky však vydrží při nepříznivých povětrnostních podmínkách. Proto je vhodné začít uvažovat i nad řešením, kterým by se mohl stát například obytný kontejner. Jedná se o poměrně rychlé vyřešení situace.

Jak začít s rekonstrukcí panelákového bytu?

V klasickém paneláku u nás bydlí poměrně velké množství lidí a zřejmě ještě hodně dlouho tam bydlet budou. Ale pokud chcete v paneláku bydlet jako v 21. století a ne jako v retro seriálu, rekonstrukci se nevyhnete. Než se vrhnete do vlastních stavebních prací, neměli byste podcenit přípravu.

Byt nebo rodinný dům, co je lepší?

Samozřejmě nelze shrnout tyto druhy bydlení jen na základě plusů a mínusů, ale musí se brát v potaz i místo vaší budoucí adresy. Přece jenom mít rodinný dům a zároveň 10 sousedů není asi ideální, zvlášť kdyby měl každý druhý malé a hlučné děti. Také život v paneláku není peříčko, kde by vám sousedi klepali na dveře kvůli tomu, že pouštíte hudbu příliš hlasitě. Kromě toho je důležitá lokalita, neboť bydlet někde v přírodě, poblíž lesa, může být sice fajn, ale pokud nevlastníte auto a nejbližší zastávku máte 2 kilometry daleko, je lepší si zvolit bydliště někde v centru města. Nezapomeňte taky na to, že musíte dojíždět do práce nebo chcete navštěvovat svou rodinu a přátele.

Jak vyrobit vonnou svíčku?

Zdrojem příjemné vůně i způsobem, jak vykouzlit doma krásnou atmosféru jsou vonné svíčky. Můžeme si je sice koupit v drogerii či na řemeslném trhu, ale ne vždy je k dostání ta vůně, kterou bychom chtěli doma mít. Tak proč si nevyrobit vonnou svíčku přesně podle svého vkusu? Výroba vonné svíčky není nijak složitá.

Jak ušetřit v běžné domácnosti, ale zároveň nestrádat?

Každý z nás zná ten pocit, když konečně dorazí vytoužená výplata. Během pár dní se však stihne rozkutálet a rázem nechápeme, kam se všechny prostředky poděly. Řada z nás si proto klade řadu otázek. Jak ušetřit či si vytvořit finanční rezervu? Dodržujte pár základních pravidel a Vaše finanční situace by se měla zlepšit.

Jak odhlásit trvalý pobyt?

Každý z nás má v registru obyvatel uvedenu konkrétní adresu trvalého pobytu, která je tak společně s rodným číslem jak pro úřady, tak i pro soukromé subjekty jedním ze základních identifikačních znaků. Pro většinu oficiální korespondence také slouží jako adresa doručovací.