Úvod  ›  Seznam štítků  ›   › 

9 hlavních důvodů pro pronájem bytu v Brně... Možná neznáte všechny!

  

Jste z Brna, nebo přemýšlíte, zda se do něj přistěhovat? Tento článek vám napoví, proč se rozhodnout právě pro pronájem bytu v Brně či koupi zdejšího domu. Praha je sice největší město České republiky, ale Brno je zase největší město jižní Moravy.

V některých žebříčcích se Brno z hlediska kvality života dostává i nad samotnou Prahu. Brno rovněž dokáže v mnoha ohledech předběhnout taková města, jakou jsou Paříž, Londýn nebo New York. V rámci Evropy pak Brno zaujímá 18 příčku.

Pronájem bytu v Brně vede nad Prahou v mnoha ohledech, tady je 9 nejvýznamnějších z nich:

 • v Brně je levněji
 • méně turistů
 • dostatek pracovních příležitostí
 • „šalina“ tu jezdí včas
 • velmi často potkáte nějakého známého
 • v Brně je to všude kousek
 • poctivější taxikáři
 • dostatek zeleně

Jste student a přemýšlíte nad Prahou a Brnem? Jako student pravděpodobně nemáte tolik financí jako pracující. Ceny přizpůsobené naplněným peněženkám turistů rozhodně studentům nesvědčí, život v Brně je však mnohem dostupnější.

Nevídáte rádi turisty na každém rohu? Turismus má ale i svou výhodu. Příliv návštěvníků přináší také množství pracovních i podnikatelských příležitostí.

Nebaví vás dlouhé cesty po městě, kdy po hodině jízdy ještě vlastně nikde nejste? To se tady nenosí. Pokud vše probíhá hladce, dostanete se za půl hodiny z jedné strany na druhou.

Brňákům se tu a tam stane, že jejich slovům, která jsou pro ně zcela běžná, někdo neporozumí. To se Pražanům nestává. Příklady za všechny jsou šalina, čára, prýgl… tomuhle nářečí se říká Hantec.

Na rozdíl od Prahy, která je tímto vyhlášená, se v Brněnském průvodci nedočtete, abyste si dávali pozor na taxikáře. Jistě, najdou se i výjimky, ale je jich mnohem méně. Patrně proto, že místního přece nezkusíte okrást a turistů tu zkrátka až tolik není.

Jedna z mnoha dalších chloub Brna je nově zrekonstruované, moderní centrum plné zeleně. Dostatek informačních tabulí zařídí, že ani Brna neznalému návštěvníkovi neuteče žádná zajímavost k navštívení.

Slyšeli jste, že se v Brně všichni znají? No není to samozřejmě pravda, nicméně skoro vždycky, když se s někým dá místní do řeči, zjistí, že spolu mají alespoň nějakého známého. Takto se zde drží přátelská a srdečná atmosféra ať už se bavíte skoro s kýmkoliv.

Praha je skvělá, pokud se rádi bavíte a lámete si hlavu nad tím, kam večer zapadnout a chcete stále potkávat nové a nové známé. Chcete ale spíše trochu klidu, jistotu a bližší okruh známých, se kterými si posedíte v té „svojí“ hospůdce? Pak je to jen další důvod směřovat do Brna. Zkrátka miřte sem, pokud jste spíše pro život bez výstřelků.

Ať už jste v kterékoliv městské části, rozhodně to nemáte daleko do parku, lesa atd. Domy, cesty, dálnice, nákupní domy apod. jsou fajn, ale každý občas potřebuje v klidu posedět na čerstvém vzduchu. Brno pak představuje přívětivou syntézu mezi velkoměstem s patřičným zázemím a přírodou ve městě i jeho okolí.

Jak to vše shrnout? Pronájem bytu v Brně či koupě domu je pro vás jasná volba, pokud preferujete:

 • zeleň
 • přátele
 • klid
 • nižší ceny

Ale vaším zájmem není turismus ani nejnovější trendy, kdy musíte být v centru dění.

Komu naopak Praha padne lépe?

Nelze popřít, že bydlení v Brně s sebou přináší i určité nevýhody.

Odeberte se do Prahy pokud:

 • spoříte
 • máte velmi rádi společenský život
 • chcete být v kontaktu s cizinci
 • potřebujete být ve středu dění
 • potřebujete více pracovních příležitostí
 • nenávidíte nudu

V Praze rozhodně nezůstanete pozadu! Trendy, móda a další novinky vás zde neminou. Toto může být zásadní pro některá povolání.

Máte rádi ruch a večírky mnohem více než přírodu a procházky? Nebaví vás chodit pořád do toho samého baru, ale raději jste pokaždé někde jinde? V tomto směru vám Praha nabízí větší vyžití.

Chcete rychleji našetřit? V Praze vyděláte více. Sice máte i vyšší výdaje, ale ušetříte větší sumu, pokud budete šetřit.

Je vaším zájmem či prací turismus? Tak na co ještě čekáte? Hurá do Prahy!

Shrnutí

Obě tato města mají své kouzlo, obě jsou krásná a plná života. Volba rozhodně není snadná ani ve všech ohledech jednoznačná. Ať už ale zvolíte jakkoliv, budete muset vybrat, co je pro vás důležitější. Nelze najít město, kde se dočkáte naprostého klidu a pohody a zároveň dokonalého společenského vyžití apod.

Jak to cítíte vy? Máte rádi obě města pro jejich specifické kouzlo? Jste zatvrzelý Pražák nebo Brňák?

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články