Chodník

Jak na vyhřívaný chodník?

Nemusíte bydlet zrovna ve vysokohorských oblastech, aby vás přes zimu potrápil sníh a led v okolí vašeho domu. Jen málo co je nepříjemnějšího, než spěchat ráno do práce a najednou vidět přede dveřmi náledí nebo metr sněhu. To jdou všechny plány stranou, protože nejdříve je třeba vyprostit auto, posypat chodník, udělat průchod bezpečný. A nejde to i jinak? Co třeba vyhřívaný chodník?

Jak na plevel mezi dlaždicemi?

Každý zahrádkář řeší na své zahrádce dvojici problémů. Prvním jsou škůdci a druhým je plevel. My se budeme zabývat druhým zmíněným a to s ohledem na jeho likvidaci, pokud se objeví mezi dlaždicemi. Možností likvidace je velké množství, tak se na ně pojďme podívat.

Jak opravit propadlou zámkovou dlažbu u chodníku?

Nejste spokojeni se vzhledem své zámkové dlažby? Potřebujete opravit propadlé nebo naopak vystouplé části chodníku? Bortí se vám příjezdová cesta? Dělají se vám na dlažbě louže vody po dešti? Zřejmě nastal čas na opravu. Nemějte obavy, se všemi těmito problémy si dokážete poradit sami.

Jak odstranit zbytky omítky z chodníku?

Po jakékoli zednické práci je nutno důkladně uklidit a zamezit tak roznášení nepořádku do dalších míst domácnosti. Zvlášť důležitý je pořádný úklid po práci s odolným materiálem.

Oprava starého betonového chodníku - možnosti

Při úpravě cest, odpočívadel, schodů, zpevnění okolí vodních nádrží, se nejběžněji používají betonové dlaždice. V současné době je trh zásobený rozmanitými betonovými dlaždicemi s nejrůznějšími povrchy, barvami a strukturami. Cena není přemrštěná a pokládka jednoduchá. Jako vše má však i beton omezenou životnost, a i když je starý betonový chodník ještě funkční, po létech užívání ztratil pěkný vzhled a zvětral. Podívejme se na to, jak dát starému chodníku nový kabát.

Jak udělat okapový chodníček?

Okapový chodník slouží k tomu, aby odvedl veškerou vodu od budovy a zabránil tedy efektivně tomu, aby na nemovitost působila vlhkost, která může být příčinou řady problémů. Jak ho realizovat správně?

Jak a z čeho provést okapový chodník?

Okapové chodníky mají chránit budovu před působením vlhkosti jakéhokoli původu. Izolace proti zemní vlhkosti chrání podzemní a nadzemní zdivo před vzlínající zemní vlhkostí a před vodou srážkovou. Zdivo izolujeme zvláště tam, kde je ve styku se zeminou.

Jak na realizaci chodníčků k pergolám?

Pergola bývá nejhezčím koutem zahrady a obydlí zároveň, tvoří spolu kompaktní celek. Pobytem v nich si zpříjemňujeme a prodlužujeme letní sezónu. Měla by citlivě navazovat na dům a umožňovat přímý kontakt se zahradou. Přístup řešíme po zpevněných cestičkách a chodnících.

Negativní účinky soli na betonové chodníky

Známá věc: je zima, sněží, potom taje a následně mrzne. Veškeré veřejné i soukromé komunikace se během krátkého času stávají neschůdné a nesjízdné. Se sněhem si poradí smeták nebo shrnovadlo, ale co s námrazou a ledem? Dochází k ohrožení nejen majetku, ale především zdraví. Vzniklý stav je nutné řešit okamžitě a obvykle tím, co je po ruce.

Co je dekorativní ražený beton?

Pokud chcete mít u domu terasu, chodníčky či příjezdovou cestu se vzhledem přírodního materiálu, ale zároveň v kvalitě betonové plochy, pořiďte si dekorativní ražený beton. Vzor dlaždic či kamene je do čerstvé betonové vrstvy vyražen speciální raznicí. Ale nemusí se jednat jen o šedivou plochu se strukturovaným vzorem. Před začátkem ražby lze povrch probarvit na požadovaný odstín, ražby i barvy lze kombinovat. A když se na hotovou ražbu přidá i příslušná patina, vypadá ražený beton naprosto stejně jako přírodní materiály. Stačí si ve vzorníku vybrat barvu a strukturu, která se vám bude líbit.

Jak vyřešit chodník okolo bazénu?

Zařídit si na zahradě bazén je snem mnoha lidí. Správný bazén plní nejen praktickou funkci osvěžení rodiny během horkých letních dnů, ale také funkci dekorativní. K tomu může přispět vhodně vyřešený chodník okolo bazénu. Přemýšleli jste už o něm?

Jak udělat kamenný chodník?

Možná právě dokončujete exteriér u vašeho nového domu nebo jste se jen rozhodli zkrášlit zahradu u domu staršího. Pokud hledáte vzhledově perfektní řešení přilehlých cestiček, pak je zřízení kamenného chodníku tou správnou volbou. Do zahrady tak vpravíte osobité kouzlo, které bude přímo lahodit lidskému oku. S tím také zaujmete nespočet návštěv vašeho obydlí, protože nepravidelné kameny působí velice pěkným dojmem. Můžete mít jistotu, že právě váš chodník bude jedinečným originálem. Jak si ho uspořádáte, tak ho budete mít. Proto alespoň trochu popusťte uzel své kreativitě a nebojte se přehánět.