Úvod  ›  Seznam štítků  › 

Jak na mravence v bytě?

  

V následujícím článku vás seznámíme s problematikou mravenců v domácnosti. Doporučíme zásady, jak této nepříjemnosti předcházet a pokud již problém řešíte, poradíme jak se mravenců zbavit. Rozhodně tuto situaci nepodceňujte, mravenců se budete zbavovat velmi těžce a mohou vám i zničit vybavení domácnosti.

Prevence proti zatažení mravenců, je udržovat domácnost v naprosté čistotě od drobečků jídla, volně odložených sladkých šťáv a ovoce. 

V první řadě zjistěte, odkud a kudy se k vám mravenci dostávají. Mraveniště může být v květináči na balkóně, nebo pod dlažbou na terase. Pokud se vám jej podaří najít, ihned přesaďte květiny, případně se pokuste mraveniště z venkovní půdy přemístit co nejdále od domu. Utěsněte místa, kudy se k vám mravenci dostávají, může to být prasklina u parapetu nebo odchlípnuté gumové těsnění oken a dveří.

Jak se mravenců zbavit. Můžete využít chemickou nebo přírodní cestu.

Ve všech drogeriích jsou již běžně dostupné prostředky na hubení mravenců. Jde o návnady, které si mravenci odnesou do mraveniště. Obsah pastí je pro ně jedovatý a velká část mraveniště tedy uhyne. Tento způsob je sice rychlé řešení pro vás, ale vyhubení nějakou dobu potrvá. V případě, že problému čelíte každoročně, opatřete si návnady již před sezónou.
Postřiky působí spíše pro odstranění jedinců, kteří jsou v dané chvíli na dohled.

Alternativní způsoby doporučují umístění různých druhů koření podél oken, dveří nebo jiných míst, kudy mraveci dovnitř vnikají. Doporučuje se bobkový list, hřebíček, citron nebo pepř.

Další nechemickým řešením, je použití křídy, kterou nakreslíte čáru okolo míst kudy k vám mravenci proudí. Předem si ověřte, na nějakém méně viditelném místě, že jde křídu také snadno odstranit.

Kdo chce jít nejšetrnější cestou, může nalákat mravence třeba na cukr ve sklenici a pak je odnést dál od domu. Tento způsob je zdlouhavý a funguje spíše na opravdu malé množství jedinců.

Nezapomínejte na to, že pokud máte v domácnosti malé děti nebo domácí mazlíčky, je potřeba způsob hubení přizpůsobit, aby nedošlo k úrazu.

Pamatujte, že pokud tento problém nebudete řešit ihned a rychle, mohou se vám mravenci usídlit například pod kuchyňskou linkou, pod kterou se bez odnímatelného předního soklu, budete jen těžko dostávat. Ještě hůře když se mravenci zabydlí pod plovoucí podlahou nebo zátěžovým kobercem. Likvidace vás pak bude stát poměrně dost financí.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články