Úvod  ›  Seznam štítků  › 

Zateplení chytrou pěnou - stříkaná PUR pěna

  

Je slyšet zvenku každý šramot, plíseň se začíná nebezpečně roztahovat, při pohledu na účty za energie v topném období je jednomu neveselo a objekt by potřeboval nový kabátek? Místa, kudy uniká z domu teplo jsou bohužel nezabezpečená a stav alarmující. Na druhé straně slovo izolace je pojem, který je v poslední době skloňován snad ve všech pádech, stejně jako se hodně mluví o zateplování střech, podkroví a fasád domů. Možná nebude od věci zjistit nějaké podrobnější informace, asi na tom odizolování něco bude…

Vše o zateplování

V četných nabídkách známých i méně známých firem se klient může dozvědět, jak zateplit třeba okálový dům, starý zděný nebo kamenný dům, zda si vybrat vnější či vnitřní typ zateplování, co obnáší nejčastěji používanější kontaktní zateplení. Že je třeba začít od podlahy, přes izolaci obvodových stěn, hlavně stěny severní až po zateplení stropů, podkrovních místností a vnitřních střešních okruhů je obehraná písnička. Otázkou tedy spíš je, jak na to? Chytře!

Stoprocentně a bez netěsností - taková je chytrá pěna

Při použití běžných izolačních postupů občas dochází k minimální netěsnosti, při kterém evidujeme proudění vzduchu, i když užitá vrstva je dosti silná. Bez proudění studeného vzduchu sem a tam to dokážete pouze se stříkanou izolací, která se chová „chytře“, s chytrou pěnou, jež je založena na vodní bázi. Jenom tak dokáže ideální tepelná izolace v létě chladit, protože teplo se nedostane dovnitř, a v zimě hřát. To vše i bez nutných nákladů na instalaci klimatizace, a ač se to nezdá, po tomto jednoduchém, rychlém zásahu se opět doma budou všichni cítit příjemně! Dobrou zprávou totiž je, že i přes zdánlivou neprůstřelnost vrstvy z chytré pěny, je pro vzdušnou vlhkost prodyšná, přebytečnému množství vody je tedy umožněno uniknout.

Efektivita moderního zateplování

V současné pokrokové době uděláte dobře, když dáte zelenou progresivním a moderním technologiím, mezi něž tento způsob izolace zcela jistě patří. Největším kladem je samozřejmě úspora více než poloviny nákladů, vynaložených na energii. Stálé vlastnosti nástřikové izolace zaručí, že vrstva nesedne, nezmění tvar ani objem po celou dobu trvání stavby a utěsnění. Buněčná struktura zase zajistí, že dům může dýchat. Další vlastnosti zase zcela omezí kondenzaci vlhkosti, čímž je odzvoněno plísním.

Na výběr ze dvou základních druhů

  1. Ke zpevnění konstrukcí, obvodových zdí, základové desky a podlah, stropů a kovových podloží je nejvhodnější tvrdá pěna s uzavřenou buněčnou strukturou. Tvrdé chytré pěny se vyznačují vysokou tepelně izolační schopností a zároveň účinně brání pronikání par a vody. Svůj úkol splní i při použití poloviční tloušťky izolace. Jsou absolutně ekologické a zdravotně nezávadné, šetří naše životní prostředí.
  2. Pro stropní a podkrovní izolaci, odizolování sklepů a suterénů, ale i pro dřevěné či kovové konstrukční podloží je ideální měkká pěna s otevřenou buněčnou strukturou. Rozpínavá složka je zde voda, dokonalá těsnost dovoluje dokonale zateplit i krovy, zdravotní nezávadnost platí i v tomto případě.

Vítané výhody zateplování

Díky vytvoření funkce vzduchové bariéry je vhodné využití této moderní metody jak u komerčních, průmyslových, tak i pro soukromé stavby, velikost nehraje žádnou roli. Práce na utěsňování probíhají rychle a lze je realizovat kdykoli v roce, za jakýchkoli klimatických podmínek. Samotný proces probíhá bezhlučněbezprašně, což je velkým plus aplikace. Nástřikovou formou je izolant nanášen na žádaný povrch, kde se zvětší až 120násobně, poté ztuhne. Dostane se tak i na těžko dostupná místa, je odolný proti atakům hlodavců a jiných škůdců, kteří jsou známými ničiteli běžných zateplovacích materiálů. Dalším z vítaných kladů je bezesporu unikátní odhlučnění a zajištění výborné akustiky izolovaných prostor.

Široká škála využití chytré pěny

Bližší technické parametry chytré pěny a jejich produktů napovídají, kde všude ji lze použít - nízkoenegetické domy a pasivní stavby nejsou samozřejmě žádnou výjimkou, jelikož maximální vzduchotěsnost je základem bezchybné funkce systémů nuceného větrání. Použít ji můžeme všude tam, kde je cílem snížení spotřeby energií na vytápění, ale i chlazení. Kontaktujte profesionály a dozvíte se ještě více. Žijte v dokonalejším a efektivně využívaném životním prostředí, kde vám i vaší celé rodině bude dobře.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)


Související články