Úvod  ›  Seznam štítků  › 

Dřevovláknité izolační desky STEICO

  

Když je třeba zabránit pronikání nebo unikání tepla, je načase začít se zajímat o tepelné izolanty. Většinou se tak stává při zateplování domů, objektů či technického potrubí a obvykle si lze zvolit nejvhodnější typ izolace, což pak značí zjevnou energetickou úsporu. Jak se ale orientovat v široké škále sortimentu na současném trhu?

Efektivní izolace

Zjednodušeně je možno izolační látku a izolační proces připodobnit například k zimnímu oblékání. Izolace tepla uzavřeného mezi vlákny pleteného svetru z vlny reprezentuje podobný systém izolace peřím nebo dutými vlákny. Také víme, že více vrstev nás v zimě ochrání lépe než jedna, mezi jednotlivými vrstvami uzavřený vzduch je sám o sobě výborným izolantem. Při pochopení těchto jednoduchých základních pravidel jsme na dobré cestě k výběru izolantu nejenom pro stavební účely.

Vhodný materiál

Látka s nízkou tepelnou vodivostí je tudíž ideální k tepelné izolaci. Vynecháme-li plyny a kapaliny, zbývají pevné materiály. Rozhodnout se mezi vatou, vlnou, polystyrenem, toť otázka. Dalším stavebním prvkem jsou cihly s dutinami, plasty, bakelity. Na místě je využít poznatků z praxe a seznámit se s jednotlivými možnostmi včetně realizací, kladů i záporů zvolené alternativy, vhodné k izolování.

Šetří náš čas i prostředky

Jednoduše, efektivně a snadno lze při úpravách nejrůznějších typů interiérů využít DVD a MDF desekDřevovláknité desky vznikají lisováním dřevitých vláken, k nimž jsou přidávány syntetické pryskyřice a další látky, jsou pevným, porézním materiálem s výbornými tepelně izolačními vlastnostmi. MDF deska ( Medium Density Fiberboard aneb středně zhuštěná dřevovláknitá deska) je zjednodušeně technologicky dokonalejším typem DVD desky bez užití epoxidových pryskyřicí, vhodné do hygienicky náročnějších prostor, například dětských pokojů.

Ideální vlastnosti

Přednost ve stavebnictví, ale i nábytkářství mají materiály s ideálními vlastnostmi. Nízká tepelná vodivost a vysoká schopnost akumulace tepla, kde funguje také fázový posun (za celý den nahromaděná tepelná energie je cca po 12 hodinách převáděna dovnitř – kdy venku už je chladněji) plus akustická izolace, ochrana proti plísním a houbám – to jsou nezanedbatelné klady dřevovláknitých izolačních desek STEICO.

Do stěn, stropů, podlah i střech

Dalšími synonymy jednotlivých druhů těchto univerzálních a jedinečných desek jsou:

 • všestrannost
 • elasticita
 • stabilita
 • paropropustnost
 • netoxicita
 • dlouhá životnost
 • odolnost proti povětrnostním vlivům

Mnohé z nich mají také vysokou odolnost proti stlačení. Dobrou zprávou pro kutily je jednoduchá a poměrně rychlá montáž, která nevyžaduje použití žádných specifických nástrojů a nulová potřeba upravovat povrchy. Speciální druhy jsou navíc opatřeny perodrážkou pro snadnější upevňování a uchycování k sobě. Aplikace těchto desek je výhodná z hlediska úspory času i dalšího vítaného kladu - čistoty při práci.

Je z čeho vybírat

Izolace za pomocí dřevovláknitých desek STEICO je dokonalejší, když výběr odpovídá požadavkům a nárokům použití. Proto je vhodné přihlédnout k vlastnostem jednotlivých typů:

 • Universal – ideální pro konstrukce střech a stěn, odolná větru, vlhkosti, hluku, působení atmosférických vliv.
 • Speciál – vhodné k rekonstrukci a renovaci běžných i podkrovních stěn, ochrana před vlhkostí, větrem, hlukem.
 • Standard – použitelné pro střechy, stěny i podlahy, vysoce odolné proti stlačení, dokonalá izolace hlavně v létě, vysoká paropropustnost.
 • Therm – pro izolaci stěn, podlah, střech, stabilní, pro suché použití, odolné proti stlačení, vhodné i pod betonovou mazaninu.
 • Canaflex – izolace z konopí, vyniká elasticitou, používané v konstrukcích střech, podlah, stěn, stropů.
 • Protect – ideální použití pod omítky s dokonalými difúzními vlastnostmi.

Vyberte si kvalitu a efektivitu

Při výběru a použití dřevovláknitých desek je také na místě důsledná kontrola zboží – zjevné defekty, štěpení desek, nerovnosti a hrany desek, případné naražení a drolení, nerovnoměrnost potisku a další je třeba odhalit na místě, a vyhnout se tak případným potížím. Dejte přednost zboží kvalitnímu, za přijatelné ceny, k nimž náleží i STEICO izolační materiály.  

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)


Související články