Úvod  ›  Seznam štítků  ›   › 

Izolování skelnou minerální vlnou ISOVER

  

S pojmem izolace se lze setkat v několika rovinách, vzhledem k jeho původnímu významu – ve francouzštině „isolé“ totiž znamená oddělený. Pomineme-li používání v technickém a lékařském světě, ocitneme se ve světě stavebním a strojírenském. Je-li míchání dvou látek nežádoucí, na řadu přichází jejich oddělení neboli izolace.

Teplo a chlad od sebe izolujeme zcela záměrně právě ve stavebnictví. Stavíme domy tak, aby nám teplo zevnitř neunikalo ven a s ním samozřejmě i penízky za topení, nebo naopak, aby nám teplo v letních vedrech nepronikalo do klimatizovaných částí domu. I to znamená prodražování. Nutností je kvalitní tepelná izolace.

Tepelné izolanty a jejich využití - Látka nebo materiál s nízkou vodivostí je pravým opakem tepelného vodiče, který má za úkol teplo rozvádět a udržovat. K tepelným izolantům řadíme:

Izolováním obvodových stěn, podlah, stropů a střech (odborně řečeno izolací "obálky budovy") a výměnou oken, dvěří, vrat lze zcela účinně a zásadně snížit tepelné ztráty v zimním i tepelné zisky v letním období.

Jak velkých úspor lze dosáhnout? - reálně 30 až 40%, při komplexním zateplení 50 až 60%

Smysl a cíl zateplování domů, bytů, paneláků:

 • nižší výdaje za topení, ale i za chlazení nebo přenos médií.

Výběr izolace

Kterou izolaci vybrat, v jakém množství a jakým způsobem ji použít je otázkou, na kterou není zcela jednoznačná odpověď, neboť existuje celá řada specifických situací zateplení. Zateplovat můžeme fasádu, střechu, podlahy, stropy, příčky a podhledy, sklepy, suterény, navíc najdeme i celou řadu dalších způsobů technické a průmyslové izolace. Pro každou uvedenou situaci nalezneme různé alternativy zateplení v různých finančních i kvalitativních rovinách. Vždy závisí na doporučené tloušťce té které izolační varianty a speciálnímu montážnímu postupu, včetně uvedení všech konstrukčních detailů.

Izolace ISOVER - čedičová vlna

Druhy izolací Isover

Pro přehled a ukázku široké škály produktů sortimentu ISOVER je nutno představit alespoň některé z nich:

 • Isover Domo - patří k nejprodávanějším izolacím, prodávaných v rolích, používá se převážně do konstrukcí podhledů, izolování dutin, vhodná pro zateplení půdy.
 • Isover Orsik - je zpracována jako desky z minerální vaty, ideální jako tepelná izolace do příček, mezi krokve, do sádrokartonových systémů, podhledů a dalších. Zvyšuje také zvukovou a protipožární izolaci objektu.
 • Isover Unirol Profi - je určená zejména k izolaci šikmých střešních profilů a stropů v té nejvyšší kvalitě, dodává se v rolích, izoluje tepelně i zvukově. Vhodná jako izolace pro nízkoenergetické a pasivní domy.
 • Isover Tango - jsou naopak desky určené pro izolování těžkých plovoucích podlah, zajišťují stálé teploty a odhlučnění, včetně vynikající akustiky.
 • Isover T-P - představují přesně nařezané desky z minerální plsti, vyznačující se vynikající protipožární odolností, používaná ke zdokonalení kročejové neprůzvučnosti (tzn. tlumí i kročejový hluk) u lehkých plovoucích podlah.

prohlédnout nabídku tepelných izolací zde

U všech těchto, ale i dalších výrobků téže značky dlužno podotknout, že cena v poměru ke kvalitě je velmi příjemná a únosná, dopravu lze objednat až na místo určení a dodávky zboží jsou téměř okamžité. Jejich oblíbenost mezi klienty je značná, o čemž svědčí také kladné reference a osobní doporučení spokojených klientů.

Pro správný výběr je také třeba upozornit na fakt, že vedle izolace tepelné lze zároveň využívat některé materiály též k izolaci zvukové (ve snaze zajistit co nejlepší akustické prostředí nebo prostory dokonale odhlučnit) a k izolaci proti požáru. Právě tyto izolační technologie můžeme shrnout do jedné kategorie izolací z minerálních vláken a přírodně nezávadných surovin. Všechny vlastnosti lze objevit u kvalitativní řady produktů značky ISOVER.

Katalogové materiály s určením specifikace zateplení - Právě tady se můžeme setkat s jednotlivými možnostmi ve výběru adekvátního materiálu pro ten který typ zateplení. V nabídce se nachází

 • čedičová vlna
 • skelná vlna
 • extrudovaný polystyren
 • expandovaný polystyren
 • kombinování polystyrenu a čediče
 • včetně doplňkových materiálů a produktů.

Bydlení v dokonale izolovaném pasivním domě

Dopřejte si vysoký standard v komfortním a moderním nízkonákladovém domě. Kdo se teprve rozhoduje nad variantou bydlení, měl by zbystřit, neboť právě v tzv. pasivních domech lze dosáhnout skutečné ekonomické rovnováhy.

Žádné tepelné ztráty, pohodlné bydlení se stálou vnitřní teplotou – to je zodpovědný přístup k dosažení vašich cílů.

Pasivní dům zvenčí nerozeznáte od klasického, rozdíl je ovšem především ve vnitřním prostředí, konstruktivním řešení a větracích systémech stavby, v propočítaných energetických výdajích a především úsporách. Dostatek čerstvého vzduchu bez zvýšené vlhkosti a prachu je rájem pro alergiky, malé děti, ale i ostatní obyvatele objektu.

Dopřejte si i vy tento již běžně dosažitelný luxus, třeba právě s výrobky firmy ISOVER, které vás nenechají na pochybách – multi komfortní, nadčasový, moderní designový dům je pro vážné zájemce téměř na dosah!

Líbí se vám zateplovací systémy ISOVER? Využijte obchodu on-line a brzy poznáte i další klady, mezi něž náleží například také věrnostní systém pro stálé zákazníky.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články