Úvod

Zateplení zvýší hodnotu domu

  

Kompletní tepelná izolace domu je v dnešní době výbornou investici, která se může docela rychle vrátit. Zateplením domu či panelového domu nezískáme jenom levnější náklady za vytápění, ale k tomu se zvýší i hodnota celkového bytu nebo domu.

Pokud operaci provedeme opravdu dobře, dosáhneme tím i optimálního mikroklimatu v létě. Ochrana obvodové konstrukce prodlouží pak její životnost.

Budeme-li mít komplexní zateplení, můžeme ušetřit za energii ve finále 50-80%. V zimě si budeme užívat nízké náklady za vytápění a nemusíte se bát, že by se u vás objevili plísně, nic takového. U novostavby si všimnete také úspory za vytápěcí systém s nižším výkonem.

Tloušťka zateplení - se z pravidla určuje podle toho, na jaký dům zateplení Provádíme. Vlastníte standardní dům, pak vám bude bohatě stačit 15 cm, u nízkoenergetických to bude 25 cm a v poslední řadě jsou pasivní a u těch to bude dokonce 30 cm.

K odstranění vlhkosti - dochází z více než 95% pomocí větráním okny, dveřmi, případně řízeným větráním. Pomoct může také spár v konstrukcích, digestoř a spoustu dalších možnosti. Na vlhkost také výborně účinkuje výběr materiálů, který si vy zvolíte. Nejlepší materiál je na bázi sádry.

Zateplením se zbavíte tepelných mostu, které mají na starosti nepříjemné plísně. Teplota na vnitřním povrchu obvodových stěn je mnohem vyšší a tím se vzdaluje od teploty rosného bodu, což jak je již zminováno zabranuje vzniku plísní.

Abyste docílili kvalitního zateplení, budete si muset sehnat odborníky, na internetových stránkách toho můžete naleznout opravdu hodně, existují stránky, na kterých naleznete například i čtyři desítky firem nebo specialistů a vybrat si tak, která firma vám sedne nejlépe. Podívat se můžete na stránky firmy, hodnocení nebo se poptat okolí. Nedoporučuje se, aby se do zateplení pustil nějaký začátečník nebo přímo vy, výsledek pak nemusí odpovídat záměru.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články