Úvod  ›  Seznam štítků  › 

Jaké jsou důvody zateplování?

  

Chystáte se k rekonstrukci a návrhy vybrané stavební firmy se vám zdají být hodně nadsazené? Myslíte si, že zateplením z vás chtějí jenom tahat peníze navíc? Až ale práce půjdou do finále, bude už pozdě měnit stanovisko. Tím spíše je na místě začít se zcela bez emocí a předsudků zajímat o fakt, proč vlastně lidé zateplují svá rodinná sídla či byty.

Na každý problém lze nalézt řešení - Všechno se děje z nějakého důvodu. Člověk je tvor moudrý a rozum používá hlavně ve svůj prospěch. Pak tedy žít a bydlet účelně, vyhledávat praktická řešení, nalézat odpovědi na dané otázky, využívat možností a moderních technologií současné doby je pro něho zcela normální. Prioritním pro celou lidskou společnost je zdraví, efektivita, úspora. Ale tou nemyslíme v této otázce pouze dotační program ZELENÁ ÚSPORÁM. Ve hře je toho totiž mnohem více…

10 důvodů proč zateplovat

Se zateplováním není vůbec žádný problém. Vámi vybraná, renomovaná firma, kterou lze prověřit díky referencím, recenzím nebo díky doporučením od spokojených klientů, zařídí všechno od A až do Z. A toho, kdo stále váhá či postrádá dostatek informací, by mohlo zajímat desatero důvodů, proč zateplit dům…

#1 - Šetření za vytápění

Snížit účelně částku za energii je logicky tím prvním ze stěžejních důvodů, proč zateplovat. Sekundárně jde také o snížení zatížení topného systému. - Ať už půjde o izolaci fasád, stěn, podlah, sklepů, suterénů či střechy, efektivita vynaložených prostředků láká jistě každého. Poté je možno konstatovat, že váš obytný objekt se stává nízkoenergetickým, s nímž se dostaví ruku v ruce také tepelné pohodlí dle potřeb a požadavků jeho obyvatel. 

#2 - Lepší životní prostředí.

S novým kabátem získáte zajímavé a kvalitnější bydlení, jehož podobu, formu a specifičnost si můžete určovat sami. Novým vzhledem dosáhnete také lepšího finančního zhodnocení domu, jejž revitalizace posune v žebříčku hodnocení o stupínek nahoru.

#3 - Zdravější klima.

Zateplení a izolace je jedním z důvodů, jak se zbavit plísní a alergenů, kteří ohrožují naše zdraví. Vnitřní klima, které je jiné v létě a jiné v zimě, se upraví díky faktu, že bytový interiér může lépe dýchat.

Potřebujete materiál pro stavbu svépomocí? 

#4 - Sníží účelně venkovní hlučnost.

Jednou z funkcí izolačních materiálů je jednoznačně odhlučnění. Lépe se nám žije v domově, kde máme klid a neruší nás venkovní hluk.

#5 - Brzká návratnost vložených investic.

Pokud dojde ke kvalitně provedeným úpravám, rekonstrukcím nebo celkovým revitalizacím, které splní naše očekávání a svůj prioritní účel, pak úspora, včetně využití dotačních programů, se vrátí velice brzy. Ušetřit na topení lze totiž minimálně 50% vložených prostředků.

#6 - V zimě teplo a v létě příjemný chládek.

Ti, jejichž objekty jsou postaveny ještě postaru, moc dobře vědí, jak nepříjemné je v zimě z domova unikající teplo,  jak těžké je vytopit dům v období mrazů a jak moc nepříjemné je letní přehřívání interiérů. Mnohdy se i klimatizace mine účinkem. Pro její správný chod je izolace zcela opodstatněným prvkem.

#7 - Prodlužení životnosti domu.

Kromě atraktivního vzhledu je dobré přihlédnout také k odolnosti a ochraně vůči vnějším, nejen povětrnostním vlivům.

#8 - Volte optimální řešení pro ten který druh a typ stavby.

Tento ovlivnitelný fakt souvisí především se staršími a historickými budovami, jejichž kabát, charakter a barevnost by měla adekvátně ladit s okolím a nenarušovat již daný kolorit celého exteriéru.

#9 - Dejte původnímu povrchu ochranný plášť.

V opačném případě agresivní ovzduší znamená korozi výztuží a karbonaci betonů.

#10 - Zlepšení životního prostředí nás všech.

Z ekologického hlediska zateplení ovlivňuje významně sníženou spotřebu paliv, což přispívá v neposlední řadě k ozdravění celkového ovzduší. A to není málo.

Nerozhodnost není na místě - Je zcela prozaické, že ve vyjmenovávání dalších kladů revitalizačních a izolačních postupů je možné i nadále pokračovat. Snad však těchto deset pádných důvodů je zcela dostačujících ke správnému rozhodnutí, proč zateplit třeba i tu vaši zástavbu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)


Související články