Zateplení

Jak zateplit půdu? - Možnosti

Zateplení půdy je velmi efektivním způsobem tepelné izolace. Jak na to a na co se vyplatí dát si během realizace pozor?

Jak řezat polystyren?

Polystyren není jen bílá pěna z malých kuliček - vedle této nejznámější podoby existují také další varianty, včetně čirého polystyrenu. Ale v tomto článku jde o onu známou bílou pěnu, kterou nejčastěji známe jako tepelnou izolaci nebo výplň krabic s elektronikou (ta slast, když se to může rozlámat).

Extrudovaný polystyren - pro zateplování soklových detailů

Svůj název tento polystyren získal díky postupu při výrobě. Vzniká extruzí (vytlačováním) taveniny krystalového polystyrenu, přičemž je současně sycen speciálním vzpěňovadlem. Po uvolnění tlaku na konci vytlačovacího zařízení vznikne hmota, která se následně ochlazuje a upravuje do výsledného tvaru.

Izolování čedičovou izolací ROCKWOOL

V dnešní hektické době jistě každý z nás uvítá, když po příchodu domů z PRÁCE za sebou zavře dveře a nechá se pohltit božským klidem a tichem. Co však ale ti, kterým se příjemného ticha nedostává a jsou dokonce i v pohodlí svého domova rušeni zvukem projíždějícího vlaku, továrny v provozu a nebo náhodnými kolemjdoucími či sousedskými rozhovory?

Jakým polystyrenem zateplovat fasádu?

Z důvodů povětšinou ekonomických, ale i technických a ekologických stále častěji dochází k zateplování rodinných i bytových domů, budov, objektů. Zateplením se zbavíme nežádoucích plísní, ušetříme na topení, zhodnocujeme stavbu a také pomáháme zlepšovat životní prostředí.

Důležitou podmínkou je kvalitní, vhodný a správně použitý izolant, bez kterého izolovat – zateplovat prostě nejde.

Jaké jsou důvody zateplování?

Chystáte se k rekonstrukci a návrhy vybrané stavební firmy se vám zdají být hodně nadsazené? Myslíte si, že zateplením z vás chtějí jenom tahat peníze navíc? Až ale práce půjdou do finále, bude už pozdě měnit stanovisko. Tím spíše je na místě začít se zcela bez emocí a předsudků zajímat o fakt, proč vlastně lidé zateplují svá rodinná sídla či byty.

Izolace domu svépomocí - tepelné, zvukové, proti vodě, speciální

Izolace domu je jedna ze základních stavebních věcí, které se nesmějí podcenit. V minulosti se stavěli domy jako houby po dešti, ale neřešila se jejich kompletní izolace. Takže ačkoliv dům byl krásně postaven, vybaven, postupem času dům zchátral a znehodnotil se. V dnešní době se již apeluje na budoucí, ale i stávající majitele domů, aby počítaly i nákladnou izolací domu. Nejen že se vám časem vrátí drahá investice zpět v podobě ušetření za vytápění, ale i ochrání váš majetek proti vlhkosti, plísním.

Izolování skelnou minerální vlnou ISOVER

S pojmem izolace se lze setkat v několika rovinách, vzhledem k jeho původnímu významu – ve francouzštině „isolé“ totiž znamená oddělený. Pomineme-li používání v technickém a lékařském světě, ocitneme se ve světě stavebním a strojírenském. Je-li míchání dvou látek nežádoucí, na řadu přichází jejich oddělení neboli izolace.

Zateplení chytrou pěnou - stříkaná PUR pěna

Je slyšet zvenku každý šramot, plíseň se začíná nebezpečně roztahovat, při pohledu na účty za energie v topném období je jednomu neveselo a objekt by potřeboval nový kabátek? Místa, kudy uniká z domu teplo jsou bohužel nezabezpečená a stav alarmující. Na druhé straně slovo izolace je pojem, který je v poslední době skloňován snad ve všech pádech, stejně jako se hodně mluví o zateplování střech, podkroví a fasád domů. Možná nebude od věci zjistit nějaké podrobnější informace, asi na tom odizolování něco bude…

Výhody, které zateplení domu přináší

Víte, kudy vám uniká teplo? Když se začtete do obecných průzkumů, zjistíte, že největší procentuální část samozřejmě okny, ale 35% právě obvodovými stěnami. To je důvod, proč uvažovat o úpravách opláštění domu a zefektivnění procesu vytápění interiérových prostor. Ale protože existuje více způsobů jak ušetřit a zlepšit svoje životní prostředí, je otázkou, který způsob zateplení domu je vhodný právě pro vás.

Zateplení stropu minerální vatou

Zateplení domů je nejenom in, ale především je to investice s vysokou návratností, jelikož úzce souvisí s efektivním vytápěním jak rodinných domů, tak bytových i jiných objektů. Vynaložené prostředky na topení mohou kvalitním a účelovým zateplením klesnout až o celých 40%, dokonalá izolace interiérů i exteriérů od základů až po střechu také jednoznačně znamená zvýšenou hodnotu, rekonstrukce starších objektů nevyjímaje.

Možnosti zateplení domu

Zateplování domu přináší mnoho výhod, ale samozřejmě také starostí. Je dobré se o této problematice důkladně informovat a zvážit všechny možnosti. Pokud se rozhodujete, zda zateplit nebo ne, pak vězte, že vám to můžeme jen doporučit. Existuje však celá řada možností, jak zateplení domu vyřešit. Pojďme si tuto problematiku více přiblížit.

Tipy a rady: jak na zateplení stropu

U nezateplených stropních konstrukcí dochází k velkým únikům tepla. K zabránění nebo spíše k omezení těchto ztrát, je potřeba zvolit správnou tloušťku izolace, druh a vhodný konstrukční postup instalace zateplení. Samotná montáž je poměrně jednoduchá bez nutnosti mít speciální drahé nářadí.