Úvod  ›  Seznam štítků  ›   › 

Zahradní posezení na terase - jak na něj

  

Kvalitní a odpočinkové posezení na terase může být opravdovou oázou klidu i praktickým místem k setkávání. Plánujete zahradní posezení na terase, ale nevíte, kde začít s výběrem? Přečtěte si pár praktických rad, na které je vhodné myslet ještě před nákupem. 

Co zvážit před nákupem? 

Před samotným nákupem je potřeba zvážit několik parametrů a rozhodnout se podle vlastních potřeb. 

Zakrytá vs. nezakrytá terasa

Zahradní nábytek je vytvořen z mnoha materiálů, při jejich výběru zvažte, zda je vaše terasa celoročně zakrytá nebo nezakrytá. U nezakryté terasy volte nábytek z odolného materiálu. 

Šířka noh u židle

Možná by vás to v obchodě nenapadlo, ale rozhodující při výběru by měla být i šířka nohou u nábytku. Pokud má vaše terasa širší spáry, neměly by být nohy židlí úzké, ať nemusíte neustále vyměřovat, kam se můžete posadit. 

Účel posezení

Velkým rozhodujícím parametrem také je, na jaký účel budete zahradní posezení využívat nejvíce. Pokud chcete posezení převážně pro setkávání s přáteli a rodinou nebo jako jídelní prostor, stůl i židle by tomu měly být uzpůsobeny, aby se v nich dalo dobře najíst. Pokud naopak chcete zahradní posezení spíše jako relaxační zónu, můžete nakoupit křesla, pohovky, houpačku nebo přímo houpací síť. 

Dvakrát měř, jednou nakupuj

Důležitá je také velikost terasy, na které budete zahradní posezení vytvářet. V obchodě se může stůl zdát opticky menší a když ho pak sestavíte na vaší terase, nestíháte se divit. Na nákup se určitě vydejte s maximálními i minimálními rozměry, které chcete, aby vaše posezení mělo. Při měření také vemte do úvahy místa, kde je například silný průvan nebo velký hluk z ulice a kde byste mít posezení nechtěli. 

Nápady na posezení

Závěrem se nechte inspirovat nápady, jak neotřelé vaše zahradní posezení může být:

  • středobod grilování - posezení můžete udělat kolem nízkého grilu, kde je možné udělat i ohniště; 
  • houpací posezení - pokud jste milovníky houpaček, můžete posezení udělat dokola z houpaček; 
  • vodní prvek - součástí vašeho posezení můžete být vodní prvek, ať už menší jezírko nebo fontánka. 
Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články