Úvod  ›  Seznam štítků  ›   › 

Jak zastřešit terasu?

  

Snídaně venku na čerstvém vzduchu, v okolí cvrlikají ptáci. Krásný výhled na vaši zahradu, no kdo by si to nepřál? Pokud máte tu možnost, a můžete mít terasu pro pohodlné posezení s vaší rodinou nebo přáteli, máte štěstí.

Ale jak takovou terasu zastřešit? Inspirujte se našimi tipy a vytvořte si krásné posezení za vašim domkem.

Elegantním řešením je dřevěná pergola

Asi nejběžnějším řešením je dřevěná pergola, kterou každý kutil zvládne sestavit sám doma. Vybírejte kvalitní dřevo, které je namořené. Pergola vám tak bude sloužit dlouhá léta a bude vypadat stále velmi krásně.

Výhodou dřevěné pergoly je pořizovací cena. Dřevo je poměrně levné a navíc se hodí svým vzhledem do každé zahrady. Vytvoří tak jedinečný harmonický celek.

Zastřešená terasa

CC: Counselling

Terasy ze skla

Krásný výhled a přitom ochráněni před nepříznivým počasím? Proč ne! Venkovní terasy mohou připomínat zimní zahradu a být celoskleněné. V takové terase budete mít krásný výhled a přitom jste chráněni před deštěm i sněhem. Skleněné terasy mají ovšem nevýhodu v létě, kdy přes ně pálí sluníčko.

Tip! Pořiďte si rolety, které na skleněné tabule připevníte, můžete si je v horké sluneční dny zatáhnout a sluníčko nebude mít šanci.

Prosklená terasa

Autor: Mosiun

Využijte darů přírody

Obyčejnou dřevěnou konstrukci můžete nechat porůst popínavými dřevinami, které vytvoří krásný zastřešek pro vaše posezení. Pokud zvolíte kvetoucí rostliny budete mít v období květu krásně rozkvetlou pergolu plnou voňavých květů. Posezení tak bude ještě více příjemnější. Na pergoly jsouvhodné dřeviny jako trubač kořenující, zimolez popínavý, vistárie, pnoucí růže, plamének nebo vinná réva.

Celoroční pergola

Jestli chcete dělat zahradní večírky i na podzim nebo v zimě, využijte dřevěnou pergolu, kterou upravíte tak, aby vás ochránila i před nepříznivým počasím. Využít k tomu můžete okna, která přiděláte k pergole, nebo například venkovní rolety.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 1/5 (3 hlasy)

Související články