Kanalizace

Jak si realizovat odpady u novostavby (základy)

Realizaci gravitační kanalizace se u novostavby nevyhne nikdo. Část financí lze ušetřit správným návrhem a realizací. Pojďme si v tomto článku ukázat základní informace, které budeme potřebovat k správnému dokončení jedné z mnohá fází stavby.

Jak odvodnit zatopenou zahradu?

Stojíte na své zahradě a jednu z částí nemůžete používat, protože je podmáčená? Pak tu pro vás máme hned několik rad, které by měly pomoci zodpovědět otázku: "Jak odvodnit zatopenou zahradu?". Přestože odvodnění zahrady není věcí jednoduchou, tak existují způsoby, které zajistí správný odvod přebytečné vody, která zatopení způsobila.

Z čeho realizovat kanalizaci domu?

Kanalizace domu je velkou otázkou, kterou je potřeba vyřešit ideálně ještě před zahájením stavby. V první řadě je tak důležité provést úvahu, jestli se připojíte na veřejnou městskou kanalizaci, nebo zvolíte vlastní řešení v podobě septiku či menší čističky odpadních vod. V případě, kdy veřejná kanalizace není k dispozici, není co řešit. Na druhou stranu, pokud máte možnost připojit dům na kanalizaci, už budete mít víceméně vystaráno a bez starostí. Stačí jenom pravidelně platit stočné. A jak si poradit se samotnou realizací kanalizace?

Kořenová čistírna odpadní vody ‒ jak čistit vodu v souladu s přírodou

Podmínkou existence jakékoliv stavby je vyřešené nakládání se splaškovou vodou. Bohužel, ne každý má možnost připojit se na veřejnou kanalizační síť, a musí se proto poohlédnout po náhradním řešení. Ekologické a zároveň účinné jsou kořenové čistírny odpadních vod, zkráceně kořenovky. Představují plnohodnotnou alternativu ke klasickým septikům nebo žumpám. Kořenovka zbaví odpadní vodu veškerých nečistot tak, že může být vypuštěna do potoka či řeky nebo použitá k zalévání či splachování WC.

Jak opravit propadlé kanalizační potrubí?

Kanalizační potrubí je v současné době snad již základem každého obydlí. Neobejdeme se bez něho stejně tak, jako bez elektřiny či bez vody. Dá se říci, že díky němu je náš život i mnohem snazší. Problém ovšem nastává ve chvíli, kdy kanalizační potrubí nefunguje tak, jak by mělo. Závady na kanalizaci rozhodně nejsou žádnou příjemnou záležitostí. Čas od času se s nějakou poruchou však setká téměř každý z nás. Může se jednat o banalitu či závažnější problém.

Jak předcházet ucpání kanalizace?

Ucpaná kanalizace dokáže majitelům domu či bytu pořádně zavařit. A nejen jim. V případě bytovek a bytů za ucpanou kanalizaci pykají i sousedi. Lépe než hledat řešení, jak ucpanou kanalizaci řešit, je ucpání kanalizace předcházet. Jde to snadněji než předpokládáte. Jak?

Jak zřídit přípojky sítí na novém stavebním pozemku

Přípojky k sítím jsou nutnou součástí každé výstavby na novém pozemku. Co vás během praktické realizace čeká?

Jak likvidovat odpadní vodu u chaty?

Pokud žijete ve městě nebo větší obci, stačí se napojit na místní kanalizaci a problém s odpadní vodou je vyřešen. Problém nastává v místech, kde kanalizace není. Jde hlavně o různé rekreační objekty, dále od obcí. Jak likvidovat odpadní vodu u chaty, na chalupách a podobných místech? Zde jsou možná řešení.

Jak efektivně vyčistit zanesenou kanalizaci?

Kanalizace je součástí každého domu či bytu a její pravidelné čištění je nezbytné. Když se totiž  zanese, hrozí katastrofa. Odpad se ucpe a stane se neprůchodným - to je ten lehčí případ, který doprovází i zápach z ucpané kanalizace. Horší případ je ten, když se odpad vrací zpět a zaplaví třeba sklep. Naštěstí existuje řada způsobů, jak kanalizaci efektivně vyčistit.

Jak na zpětné klapky v potrubí dešťové a splaškové kanalizace?

Co to jsou zpětné klapky, jakou funkci plní v kanalizaci a jak se zorientovat v široké nabídce dostupných produktů na současném trhu?

Jak se napojit na veřejnou kanalizaci?

Každý provozovatel kanalizace má trochu jiné podmínky, takže o jejich přesném znění se přesvědčte přímo na jeho webu. Pokud něčemu nerozumíte, nebojte se zeptat. Pozor na jeden problém hlavně v rychle se rozšiřujících obcích či městských čtvrtích – je-li vyčerpána kapacita kanalizace nebo čistírny odpadních vod, provozovatel vás na kanalizaci připojit nemusí. Raději si to všechno předem ověřte.

Jak na zkoušku těsnosti kanalizace?

Chystáte se kolaudovat vaší nemovitost? V tom případě budete muset nutně uskutečnit i zkoušku těsnosti kanalizace. V dnešní době již potřebujete k vykonání této zkoušky specializované firmy, jež ji provedou v souladu s normou ČSN EN 1610.

Jak vyčistit ucpaný odpad?

Zjistili jste, že odpad v kuchyni nebo koupelně neodtéká nebo že výlevka neobvykle zapáchá? S největší pravděpodobností je váš odpad ucpaný. Řešení, jak ucpaný odpad vyčistit je od babských rad po agresivní chemikálie několik. Pojďme se zaměřit na ty nejúčinnější z nich. Jejich vyzkoušením nic nezkazíte a naopak můžete předejít drahé návštěvě instalatéra.

Jak na kanalizaci v domě?

Kanalizace domu je nedílnou součástí standardního předpokladu komfortního užívání stavebního objektu. Je velmi důležité, aby se její realizace za žádných okolností nepodceňovala a postupovalo se dle přesně stanovených pravidel. Mějte na paměti, že případná oprava budoucích ucpaných trubek je finančně i časově velmi nákladná. Právě z těchto důvodů je nutné věnovat celému projektu zvýšenou pozornost a nedělat zbytečné chyby vedoucí k nejistým výsledkům.