Kanalizace

Jak opravit propadlé kanalizační potrubí?

Kanalizační potrubí je v současné době snad již základem každého obydlí. Neobejdeme se bez něho stejně tak, jako bez elektřiny či bez vody. Dá se říci, že díky němu je náš život i mnohem snazší. Problém ovšem nastává ve chvíli, kdy kanalizační potrubí nefunguje tak, jak by mělo. Závady na kanalizaci rozhodně nejsou žádnou příjemnou záležitostí. Čas od času se s nějakou poruchou však setká téměř každý z nás. Může se jednat o banalitu či závažnější problém.

Jak předcházet ucpání kanalizace?

Ucpaná kanalizace dokáže majitelům domu či bytu pořádně zavařit. A nejen jim. V případě bytovek a bytů za ucpanou kanalizaci pykají i sousedi. Lépe než hledat řešení, jak ucpanou kanalizaci řešit, je ucpání kanalizace předcházet. Jde to snadněji než předpokládáte. Jak?

Jak zřídit přípojky sítí na novém stavebním pozemku

Přípojky k sítím jsou nutnou součástí každé výstavby na novém pozemku. Co vás během praktické realizace čeká?

Jak likvidovat odpadní vodu u chaty?

Pokud žijete ve městě nebo větší obci, stačí se napojit na místní kanalizaci a problém s odpadní vodou je vyřešen. Problém nastává v místech, kde kanalizace není. Jde hlavně o různé rekreační objekty, dále od obcí. Jak likvidovat odpadní vodu u chaty, na chalupách a podobných místech? Zde jsou možná řešení.

Jak efektivně vyčistit zanesenou kanalizaci?

Kanalizace je součástí každého domu či bytu a její pravidelné čištění je nezbytné. Když se totiž  zanese, hrozí katastrofa. Odpad se ucpe a stane se neprůchodným - to je ten lehčí případ, který doprovází i zápach z ucpané kanalizace. Horší případ je ten, když se odpad vrací zpět a zaplaví třeba sklep. Naštěstí existuje řada způsobů, jak kanalizaci efektivně vyčistit.

Jak na zpětné klapky v potrubí dešťové a splaškové kanalizace?

Co to jsou zpětné klapky, jakou funkci plní v kanalizaci a jak se zorientovat v široké nabídce dostupných produktů na současném trhu?

Jak se napojit na veřejnou kanalizaci?

Každý provozovatel kanalizace má trochu jiné podmínky, takže o jejich přesném znění se přesvědčte přímo na jeho webu. Pokud něčemu nerozumíte, nebojte se zeptat. Pozor na jeden problém hlavně v rychle se rozšiřujících obcích či městských čtvrtích – je-li vyčerpána kapacita kanalizace nebo čistírny odpadních vod, provozovatel vás na kanalizaci připojit nemusí. Raději si to všechno předem ověřte.

Jak na zkoušku těsnosti kanalizace?

Chystáte se kolaudovat vaší nemovitost? V tom případě budete muset nutně uskutečnit i zkoušku těsnosti kanalizace. V dnešní době již potřebujete k vykonání této zkoušky specializované firmy, jež ji provedou v souladu s normou ČSN EN 1610.

Jak vyčistit ucpaný odpad?

Zjistili jste, že odpad v kuchyni nebo koupelně neodtéká nebo že výlevka neobvykle zapáchá? S největší pravděpodobností je váš odpad ucpaný. Řešení, jak ucpaný odpad vyčistit je od babských rad po agresivní chemikálie několik. Pojďme se zaměřit na ty nejúčinnější z nich. Jejich vyzkoušením nic nezkazíte a naopak můžete předejít drahé návštěvě instalatéra.

Jak na kanalizaci v domě?

Kanalizace domu je nedílnou součástí standardního předpokladu komfortního užívání stavebního objektu. Je velmi důležité, aby se její realizace za žádných okolností nepodceňovala a postupovalo se dle přesně stanovených pravidel. Mějte na paměti, že případná oprava budoucích ucpaných trubek je finančně i časově velmi nákladná. Právě z těchto důvodů je nutné věnovat celému projektu zvýšenou pozornost a nedělat zbytečné chyby vedoucí k nejistým výsledkům.