Úvod  ›  Seznam štítků  ›   › 

Jak vyrobit jarní dekoraci?

  

Jaro je tady a s ním také čas na jarní výzdobu svého domu či bytu. Inspiracemi pro jejich výrobu se to na internetu jenom hemží. Ani tento článek nebude jiný. Ukážeme si jak na některé dekorace pro váš byt či dům, které vykouzlí tu správnou jarní atmosféru ve vašem hnízdečku.

Jednoduché, ale krásné

Krásný květináč pro jarní květiny si můžete vytvořit během pár minut doma sami. Moc k tomu potřebovat nebudete.

 • prázdnou a umytou plechovku

 • kousek pytloviny

 • přírodní provázek nebo jakýkoliv jiný, který máte k dispozici

 • větvičky sesbírané na procházce přírodou

 • tavnou pistoli

Nejprve si větvičky nastříhejte na velikost plechovky. Pytlovinu ustřihněte o 2 cm delší, než je plechovka, abyste ji mohli zahnout dovnitř a začistili tak ostré hrany plechovky. Jednoduše pak plechovku obalte pytlovinou, a aby vám držela pohromadě, přilepte ji trochou lepidla z tavné pistole. Pak už jen stačí větvičky svázat do jedné řady (nechte si kousek provázku na každé straně pro pozdější dokončení) a tou obalit hotovou plechovku. Kousky provázku, které jste si ponechali, svažte na uzel, aby větvičky u plechovky správně držely. Pak už jen stačí do nového květináčku vsadit jarní květinku.

Kdo to tu bydlí?

Na vstupních dveřích nemusí vyset pouze jarní věnec. Co tak holinky s jarním aranžmá? Staré nevyužívané holinky očistěte a vložte do nich napuštěnou aranžovací hmotu pro živé květy. Čerstvé jarní květiny seřízněte na konci do špičky a zapíchněte v pěkné kompozici do aranžovací hmoty. Zvolit můžete tulipány, narcisy, hyacinty, zlatý déšť, kočičky, větvičky ze stromu, prostě cokoliv podle vaší fantazie. Naaranžované holinky svažte barevnou stuhou a zavěste na dveře vašeho bytu.

Tip! Pokud chcete výzdobu na dveřích mít delší dobu, použijte umělé květiny, které stačí do holinek pouze vložit.

Elegance pro vaše moderní interiéry

Velmi elegantní a rychlá je dekorace z polystyrenových vajíček, které zakoupíte v každém obchodě s potřebami pro kutily nebo v květinářství. Tyto barevné a krásné vajíčka vložte do větší skleněné vázy. Mezi ně umístěte pár větviček jabloně nebo třeba umělé tulipány. Dekorace je velmi pěkná a vydrží po celou dobu jara. Navíc ji můžete velmi snadno sladit s vašim interiérem.

Vítáme tě jaro

Originálních obrazů není v našem bytě nikdy dost. Jaro můžete přivítat také vlastoručním obrazem. Na jeho výrobu budete potřebovat:

 • velký arch papíru

 • rámeček

 • barevné papíry nebo barevný balicí papír

 • lepidlo

 • nůžky

 • tužku, černý fix

Ideální je pokud je podkladový papír barevný. Krásná je modrá, zelená nebo žlutá barva. Záleží však, co se vám víc bude hodit do obývacího pokoje nebo jiného pokoje, kam obraz umístíte. Na bílý papír napište pěkný název “Ahoj jaro” nebo “Vítáme jarní sluníčko”. Tento nápis pak vystřihněte a nalepte do spodní části podkladového papíru. Nad nápisem pak fixem udělejte dvě oblé čáry, jako prověšené provázky. Z barevných papírů si vystřihněte malé trojúhelníky stejných velikostí a ty na nakreslené čáry nalepte. Bude to vypadat jako girlanda z oslavy a my přece oslavujeme příchod jara. Sluníčko, teplo a nový život. Obraz pak stačí vložit do rámečku a pověsit na stěnu.

Doufám, že se vám inspirace líbily a přinesou do vašeho domova ještě více jara a sluníčka. Nezapomeňte ani na pořádnou dávku nových kytiček v jarních květináčcích, které váš domov rozzáří a dodají správnou atmosféru.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články