Úvod  ›  Seznam štítků  › 

Rychloběžná vrata

  

Takzvaná rychloběžná vrata se vyplatí pro všechny podnikatele a majitele skladů a větších prostor, jako jsou supermarkety, výrobní haly a podobně. Díky rychlému zavíraní a otevírání jsou zvláště vhodné pro místnosti, kde vadí rychlé střídání teplot, hodí se do prostor kladoucích vyšší nároky na hygienu, vlhkost (mikroklima uskladněného materiálu, například ve skladech rychle se kazících potravin), průvan, prach, hluk a při požadavcích na oddělení výroby v „čistých provozech“.

Existují i typy rychloběžných vrat hodících se pro provozy s vysokou intenzitou dopravy. Lze je použít do vnitřních i venkovních prostor.

Rychlé a účelné otevírání

Pokud si taková rychloběžná vrata nedokážete představit, jedná se o klasická „garážová“ vrata, s horizontálním nebo vertikálním typem otevírání. Již z názvu vyplývá, že samotné otevírání (respektive zavírání) probíhá velice rychle, řádově kolem jednoho metru za sekundu. Zavírání je o něco pomalejší, probíhá na principu mechanického závaží a nikoli elektricky. Díky velké nabídce výrobců není problém zvolit produkt přesně podle vašeho vkusu. Nejrůznější barvy, materiál, velikost a jiné parametry se přesně přizpůsobí vašim požadavkům.

Rychloběžná vrata jsou vyráběna přesně na míru

Prodávají se samozřejmě jak vrata do interiéru, tak i exteriéru, ovšem jejich použití je přesně určeno a nejde ho jen tak měnit. Při prohlížení internetových katalogů je mnohdy až obtížné si zvolit, neboť na každé stránce naleznete desítky druhů. Ideálním parametrem, který vám výběr usnadní, je potom zřejmě cena. Ovšem pochopitelně se lze řídit i dalšími znaky, které výrobci uvádí na svých stránkách, případně v tištěných prospektech. Důležité je tak si předem zjistit, co přesně potřebujete, abyste nešlápli vedle a nemuseli vrata po několika použití měnit za nové.

Rozměry rychloběžných vrat se zpravidla pohybují v řádu metrů na šířku i výšku (kolem dvou, tří), záleží na počtu křídel. Ideálním začátkem je proto si změřit plochu, do které budete chtít svá nová vrata umístit. Mnoho klientů zapomíná právě na tento nejdůležitější aspekt. Pokud si nejste jisti, která rychloběžná vrata jsou pro vás nejvhodnější, odborníci ze specializovaných firem vám jistě poradí a sami přijedou vrata namontovat.

Pokud hledáte ovšem spíše nějaká bezpečnostní vrata, vašim představám spíše vyhoví požární vrata, případně mříže rolovací.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články