Sádrokarton

Jak spočítat: kolik potřebuji barvy na malování

Pro správný výpočet objemu barvy na malování, musíte znát rozměry prostoru, který budete malovat, respektive celkovou plochu určenou k malování. Důležité je nezapomenout započítat počet nanášených vrstev barvy. Pokud malujete interiér, tak je nutné do výpočtu zahrnout i strop.

Z čeho stavět příčky

Vnitřní příčky, tedy vnitřní stěny se hodí stavět v případě, že dochází k úpravám vnitřního členění bytu, vzniku nových místností, jejich dělení a podobně. Abychom přesně určili, z čeho tyto příčky stavět, je nutné se nejdříve zamyslet nad tím, jaký charakter a účel budou plnit a jestli půjde o příčku trvalou nebo dočasnou.

Jak udělat rastr na sádrokarton?

Rozhodli jste se udělat z jedné místnosti dvě? Chcete snížit stropy v domě? Nechcete se zaobírat zdlouhavým vyzdíváním stěn a technologickým zráním? Pak je ideální využít sádrokarton, pro nějž je důležité správně vytvořit tzv. rastr nebo-li konstrukci z kovových profilů. Pojďme se spolu podívat na kvalitní návod, který všechny stavební kutily provede problematikou, jak udělat rastr na sádrokarton.

Jak udělat sádrokartonový strop? POSTUP

Přestěhovali jste se do starší zástavby, kde jsou stropy téměř v nedohlednu? Vadí vám, že náklady na topení jsou příliš velké, protože máte v bytě vysoké stropy? Právě proto jsme připravili podrobný návod, kterým všem stavebním kutilům poradíme, jak si snížit výšku stropu vybudováním sádrokartonového podhledu.

Jak opravit praskání sádrokartonu?

Sádrokarton patří k nejčastěji používaným materiálům při stavbě novostaveb i při rekonstrukci starších domů. Jeho použití je ideální i při rekonstrukci bytových jader. Montáž sádrokartonu by se měla provádět odborně. Správně montovaný sádrokarton by nám měl vydržet poměrně dlouhou dobu v perfektním stavu. Při nesprávné montáži se vystavujeme riziku rychlejší únavy materiálu a samozřejmě i nejrůznějším vadám a poškozením.

Rozdíl mezi fermacelem a sádrokartonem

Využití fermacellusádrokartonu se zdá být v podstatě stejné. Mohlo by se tedy zdát, že se jedná o totéž nebo že vůbec nezáleží na tom, co při stavbě vybereme. Není to ovšem úplně pravda. Rozdíl tu jsou, po bližším prozkoumání dokonce poměrně veliké. Pojďme si říct, co se uvedenými pojmy přesně myslí a který z materiálu je vhodnější použít. 

Jak recyklovat sádrokarton?

Sádrokarton je velmi populární materiál používaný nejen při rekonstrukcích, ale i v nové výstavbě. Jeho význam a tím i uplatnění stále roste. K tomu přispívá hlavně odolnost sádry vůči ohni a také schopnost bránit pronikání hluku. Ale s tím, jak ho víc a víc používáme, se musíme také snažit, aby se dal sádrokarton co nejlépe recyklovat.