Tapetování

Jak správně tapetovat?

Nastala doba, kdy opět přicházejí do módy tapety. Jelikož domovní design jako obor stále roste, s ním se rozšiřují i možnosti, co se tapetování týče. Dnes můžete mít na zdi opravdu naprosto cokoliv, klidně i oblíbenou fotku z dovolené. Tapety ovšem nebudou mít takový efekt, pokud je aplikujete špatně. A protože to bychom nechtěli ani my, ani vy, je tu pro vás náš článek, který vás se základními pravidly tapetování seznámí.

Jak tapetovat? Rady

Při tapetování je stejně důležitá, ne-li důležitější, než samotné nalepení tapety na stěnu, příprava. A to jak zdi, tak tapety.

Jak nalepit samolepící tapetu na dveře?

S pomocí samolepících tapet můžete snadno obléknout vaše interiérové dveře do nového kabátu. Vštípí nový design těm, které moc krásy nepobraly a zamaskují povrchová poškození těm, kterým krása ubyla vinou opotřebení či nehody.

Tapety a fototapety - vyhlasme válku bílé zdi!

„Bílá, bílá, bílá, bílá, komu by se nelíbila…“ vesele prozpěvovali malí včelí medvídci, když se v jednom ze svých večerníčkových putování vrhli na natírání celého světa na bílo. Jako bychom si vzali inspiraci právě od nich – i zdi našich příbytků se často halí do bělostného tónu a mnohdy nás ani nenapadne, použít k výmalbě i jiný barevný odstín. Bílá je univerzální, ke všemu se hodí, je neutrální – slyšíme odevšud. Vlastně, vybaví se nám pod slůvkem „zeď“ i něco jiného, než jen bělostná plocha?